Sport 16.06.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

SPORTSKI RIBOLOV: Odrađeno 2. kolo

U nedjelju 12. lipnja održano je 2. kolo međimurskih liga za seniore.
► 1. MEĐIMURSKA LIGA - natjecanje je održano u Palovcu na Sportsko rekreacijskom centru. Domaćin je bio ŠRD TSH iz Čakovca, vrhovni sudac Mladen Goričanec, a suci sektora Slađan Košak, Mario Srpak i Marijan Lončarić.
Rezultati: ekipno - 1. mjesto osvojila je ekipa ŠRD LINJAK 2 Palovec (Tihomir Vlašić, Marin Goleš, Miro Mesarić), 2. ŠRD DIVER Podbrest i Sv. Križ (Branko Kovačić, Branko Mišić, Željko Sušec), 3. ŠRD LINJAK 1 Palovec (Goran Lipić, Zdravko Jurčec, Miljenko Ciglar); pojedinačno - sektor A: 1. Tihomir Vlašić, 2. Branko Kovačić i 3. Domagoj Habuš (Šaran Podturen); sektor B: 1. Dorijan Gavez (Glavatica Prelog), 2. Mario Fundak (Klen-Vigma Sv. Marija) i 3. Stjepan Kolarić (Šaran Gardinovec); sektor C: 1. Nenad Jurinić (Mura M.Središće), 2. Ivica Kočiš (Drava 1 D.Mihaljevec) i 3. Ivan Gudlin (Smuđ Goričan).
► 2. MEĐIMURSKA LIGA-ISTOK - domaćin je bio ŠRD Trnava iz Hodošana, a natjecanje je održano u Hodošanu na natjecateljskoj stazi Šoderica. Vrhovni sudac bio je Vladimir Kučan, a suci sektora Zlatko Marđetko i Vladimir Zrna.
Rezultati: ekipno - 1. ŠRD TRNAVA Hodošan (Željko Šupljika Vlado Kožnjak i Miljenko Kovač), 2. ŠRD ŠTUKA D. Dubrava (Zvonimir Bašnec, Josip Hunjadi i Zlatko Mirić), 3. ŠRD DRAVA D. Mihaljevec (Ivica Bartolić, Marinko Kvakan i Danijel Kovač); pojedinačno - sektor A: 1. Željko Šupljika, 2. Ivica Bartolić, a 3. Dražen Slaviček (Klen-Vigma Sv. Marija); sektor B: 1. Vlado Kožnjak, 2. Josip Hunjadi i 3. Zlatko Markan (ŽUŽIĆKA 1 Kotoriba); sektor C: 1. Boris Embreuš (MRENA D. Vidovec), 2. Zlatko Mirić, dok je 3 mjesto osvojio Miljenko Kovač.
► 2. MEĐIMURSKA LIGA-ZAPAD - natjecanje je održano na Ribnjaku Selnica, domaćin je bila ŠRD MURA iz M. Središća, vrhovni sudac Darko Oreški, a suci sektora Miljenko Božić i Dražen Majerić.
Rezultati: ekipno - 1. ŠRD OSTRIŽ 1 Novakovec (Mladen Mesarek, Marcel Međimurec i Ivan Blažon), 2. ŠRD MURA M. Središće (Stjepan Lisjak, Damir Kukovec, Antun Rihtarec), 3. ŠRD LINJAK Ivanovec (Zlatko Jurčec, Dario Buza i Danijel Buza); pojedinačno - sektor A: 1. Zlatko Jurčec, 2. Majkl Žganec (ZL. UDICA 1 Krištanovec), 3. Mladen Mesarek; sektor B: 1. Damir Vrančić (Verk Križovec), 2. Damir Kukovec, 3. Saša Novak (Bjelka Domašinec); sektor C: 1. Ivan Blažon, 2. Antun Rihtarec, 3. Stjepan Klobučarić (TSH 2 Čakovec).
► 3. kolo svih liga za seniore održat će se u nedjelju, 19. lipnja i to: 1. međimurska liga na šljunčari QUADRO u Miklavcu, 2. međimurska liga-istok u Cirkovljanu, a 2. međimurska liga-zapad u Novakovcu na ŠRC-u.
D. Oreški

KADETI I JUNIORI
U subotu 11. lipnja održano je 3. kolo lige kadeta i juniora u disciplini lov ribe udicom na plovak. Domaćin je bio ŠRD SOM iz Kotoribe na Šoderici u Kotoribi, a suci su bili Dragutin Horvat i Oliver Pogorelec. U kategoriji juniora (15-18 godina) 1. mjesto osvojio je Dominik Peter, 2. Natalija Žganec, a 3. mjesto osvojio je Mihael Pongrac. Nakon 3 održana kola u vodstvu je Mihael Pongrac, a slijede ga Paula Pongrac i Natalija Žganec. U ligi nastupa 6 natjecatelja. U kategoriji kadeta (do 14 godina) nastupa 25 natjecatelja podijeljenih u 2 sektora. U sektoru A: 1. mjesto osvojio je Dario Bartolić, 2. Erwin Škoda a 3. Tena Orehovec; u sektoru B: 1. mjesto osvojila je Sara Strbad, 2. Alen Lehkec i 3. Željka Janković. Nakon 3 kola u vodstvu je Alen Lehkec, 2. je Marijana Mutak i 3. je Erwin Škoda. Završno, četvrto kolo održati će se u Podturnu 18. lipnja (subota) sa početkom u 14 sati. (D.O.)