Sport 10.09.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:49.

STOLNI TENIS: Opatija / Mihovljan

Prvi otvoreni turnir Hrvatskog stolnoteniskog saveza za mlađe kategorije odigran u subotu i nedjelju u Opatiji predstavnici naših klubova Mihovljana i MSTC Čakovca završili su s različitim raspoloženjima. Od njih 18, koji su igrali u četiri kategorije, njih 9 uspjelo je proći kvalifikacijske skupine i plasirati se u završnice. Troje je izborilo plasman i u osminu finala, pa se, s obzirom da su na turniru nastupili gotovo svi najbolji igrači i igračice iz hrvatskih klubova, njihovi nastupi mogu smatrati uspješnima. To je odličnom igrom uspjelo Filipu Godini iz MSTC Čakovca u kategoriji kadeta, koji je nakon drugoga mjesta u skupini u prvom kolu razigravanja s 3:2 eliminirao vrlo dobrog Jakelića, da bi zatim u osmini finala s 3:0 izgubio od osmoga nositelja Zovka. Kvalifikacijsku je skupinu među kadetima, također drugim mjestom, u svom debiju za MSTC Čakovcu prošao Kotoripčan David Čukulic, ali ga zatim ždrijeb nije mazio pa je u šesnaestini finala poražen od osmog nositelja Markotića. Skupinu je prvim mjestom prošao i treći i najiskusniji igrač čakovečkoga kluba Marko Lovrek, koji se, međutim, već u prvom kolu razigravanja namjerio na raspoloženog Puljanina Krstevskog i ispao. Skupine među kadetima nisu prošli Davor Kučević iz MSTC Čakovca te Nino Baša i Filip Vinković iz Mihovljana, osvojivši treća mjesta s po 1 pobjedom. U kategoriji juniorki igrale su 3 igračice Mihovljana od kojih su drugim mjestima skupine prošle Dina Ratajec i Dora Cividini, dok je Marta Cividini u skupini bila treća. Dina je zatim lako prošla prvo kolo i u osmini finala s 3:1 izgubila od Brodar, dok je Doru u prvom kolu s 3:1 eliminirala Vrdoljak. Osminu finala u kategoriji juniora dohvatio je Karlo Jambor iz MSTC Čakovca, prošavši skupinu drugim mjestom i probio se do osmine finala gdje je bio nemoćan protiv prvoga nositelja, juniorskog reprezentativca Mustapića. Skupinu su drugim mjestima prošli i juniori Mihovljana Benjamin Podkrajac i Ivan Mikac. Beniju je, na njegovu žalost, ždrijeb u prvom kolu namijenio u prošloj sezoni klupskog kolegu iz varaždinskoga Igea Željezničara Marka Vidačeka od kojega je izgubio, oduzevši mu tek 1 set, a Ivan je, također u prvom kolu, eliminiran od Baneka. Mašan Sredanović iz MSTC Čakovca svoju je skupinu završio na trećem, a Ivan Lovrek iz Mihovljana na četvrtom mjestu. Jedini od 4 predstavnika Mihovljana u kategoriji mlađih kadeta koji je prošao skupinu bio je Noa Vresk, ali je već u prvom kolu izgubio od Culjaka, suparnika koji je samo jedno mjesto na rang listi ispred njega. Od preostale trojice 1 partiju je u svojoj skupini dobio Dominik Toplek, a Lovro Varga i Niko Vidović nisu uspjeli zabilježiti niti jednu pobjedu. Već od petka do nedjelje na rasporedu je odigravanje 11. Memorijala Barba Tome Amižića u Zadru pa se onima koji nisu zadovoljni nastupom u Opatiji pruža nova prigoda za popravak.

Franjo Flac

U PETAK U

MIHOVLJANU

Redovna

godišnja skupština MSTS-a

Predsjednik Međimurskog stolnoteniskog saveza Robert Mikac za petak u 19 sati sazvao je redovnu godišnju Skupštinu krovne stolnoteniske organizacije naše županije. Skupština će se održati u prostorijama Stolnoteniskog kluba Mihovljan, a na njoj će se sagledati rezultati rada u prvoj godini saziva otkako je Mikac predsjednik te plan rada za iduće jednogodišnje razdoblje. Očekuje se i rasprava o izmjenama propozicija Međimurskih liga glede prava nastupa igrača i igračica te skale kotizacija za nastup u ligama, koje je na svojoj 5. sjednici usvojio Izvršni odbor, o čemu se čuju različite ocjene u klubovima. (F. Flac)