Sport 21.10.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:12.

STOLNI TENIS: Pobjeda u režiji Anje Novak

Stolnotenisačice Šenkovca u subotu su ugostile ekipu Svete Nedelje-Novaka, kojoj je, isto kao i Šenkovcu, ovo debitantska sezona u najvišem rangu natjecanja. I za jedne i za druge pobjeda u međusobnom susretu bila je prioritetna i jedna od onih, koju moraju ostvariti, računaju li na očuvanje prvoligaškoga statusa. Obje su ekipe pred ovu važnu utakmicu bile suočene s mnogo problema što se sastava tiče, jer se u igru umiješala bolest pa treneri Balić i Brglez nisu u pripremi utakmice baš mirno spavali. U ekipi Šenkovca pod velikim upitnikom bio je nastup Anje Novak, koja je prošloga vikenda završila i u bolnici gdje je zadržana 5 dana, a na dan utakmice visoka temperatura napala je Maju Pavleković, dok trener ekipe iz Svete Nedelje nije mogao računati na oboljelu Martinu Brglez.
No, bez obzira na probleme, za ekipu Šenkovca sve je na kraju završilo hepiendom, jer je na svoj konto uknjižila važne pobjedničke bodove, koji je udaljavaju od dna tablice i daju joj dodatni poticaj za ustrajnu borbu u nastavku prvenstva. Suprotno očekivanjima, zbog opisanih zdravstvenih problema, upravo je Anja, s 2 pojedinačne i pobjedom u paru s Andrejom Galić, imala najveći je učinak u pobjedničkom rezultatu. Kao da joj je neplanirani prisilni odmor dobro došao. U protivničkoj pak ekipi, također s 2 pobjede, najbolja bila Marija Jadreško, ali je, na sreću Šenkovčanki učinkom nisu pratile ostale 2 igračice. Meč je, glatkom pobjedom nad iskusnom Laurom Jerman, otvorila Andreja Galić, koja svojoj protivnici nije prepustila niti 1 set. Na 1:1, isto tako uvjerljivo, izjednačila je odlična Jadreško, kojoj Maja Pavleković, koja je umjesto u toplom krevetu temperaturu morala skidati za stolom, nije mogla pružiti veći otpor. Do novoga vodstva ekipu Šenkovca dovela je Anja Novak, pobjedom u 4 seta nad Nikolinom Brglez, a povećanje vodstva na 3:1, važnom pobjedom u paru, izborile su Anja i Mateja, koje su gostujućoj kombinaciji prepustile tek prvi set. Slijedio je sraz po rejtingu najboljih igračica, Andreje Galić i Marije Jadreško. Puljanka u dresu ekipe iz Svete Nedelje pokazala je da je u odličnoj formi i pobijedila s 3:0, nakon što je Andreja prokockala vodstva u finišu prva 2 seta, i dovela meč u novu neizvjesnost. A ta je neizvjesnost riješena u napetoj i izjednačenoj šestoj partiji u kojoj je s jedne strane stola igrala najmlađa domaća, a s druge najiskusnija igračica iz gostujuće ekipe. Bila je to partija izjednačenih protivnica s puno preokreta i lijepih poena u kojoj je na kraju pobijedila mladost Anje Novak, a time i ekipe Šenkovca. U ostalim susretima HASTK Mladost Iskon protiv Bjelovara, Pula protiv STK Mladosti Iskona i TIS protiv Lokomotive ostvarili su druge pobjede u prvenstvu i zadržale se u vrhu tablice, dok je ekipa Šenkovca na četvrtoj poziciji. Susret Aquaestila iz Duge Rese i Varaždina odgođen je na 22. listopada.
REZULTATI: Šenkovec - Sveta Nedjelja Novaki 4:2 - Galić - Jerman 3:0 (4, 7, 6), Pavleković - Jadreško 0:3 (-1, -7, -6), Novak - N. Brglez 3:1 (8, 7, -3, 9), Galić/Novak - N. Brglez/Jadreško 3:1 (-5, 9, 6, 7), Galić - Jadreško 0:3 (-8, -9, -7), Novak – Jerman 3:2 (13, -10, -6, 11, 8); STK Mladost Iskon (Zagreb) - Pula 1:4, Lokomotiva (Vinkovci) - TIS (Zagreb) 1:4, HASTK Mladost Iskon - Bjelovar 4:0, Aquaestil (Duga Resa) - Varaždin odgođeno.
1. Mladost 2 2 0 8:0 4
2. Pula 2 2 0 8:1 4
3. TIS 2 2 0 8:3 4
4. Šenkovec 2 1 1 6:6 3
5. Varaždin I 1 1 0 4:0 2
6. Aquaestil 1 1 0 4:2 2
7. Bjelovar 2 0 2 2:8 2
8. Sveta N. 2 0 2 2:8 2