Stolni tenis 14.09.2016. 10:35. Zadnja izmjena: 14.09.2016. 10:42.

Stolni tenis

Mihovljanski veterani uspješni na 2. Memorijalu Mirka Ungera

Već na početku sezone vrlo su aktivni i mihovljanski stolnoteniski veterani, koji su nakon nedavnoga nastupa na 6. VZ Pongu u Varaždinu, prošle subote nastupali na 2. Memorijalu Mirka Ungera starijega u Murskoj Soboti. U konkurenciji s 36 veterana i veteranki iz Slovenije Mihovljančani su se odlično držali i osvojili ukupno pet pokala. Đurđica Zver i Gordana Antončić imale su samo 1 protivnicu u kategoriji veteranki starijih od 50 godina pa su iskusne velemajstorice razigravale bod sustavom, kod čega je najbolja s 2 pobjede bila domaća predstavnica Jasna Šebjanič Pupis, druga s pobjedom i porazom Đurđica Zver, a treća s 2 poraza Gordana Antončić.

U kategoriji veterana od 50 do 59 godina odličan je bio Dražen Bubek, koji u konačnici nije imao previše sreće, jer je turnir završio s istim brojem pobjeda i poraza kao i dvojica Slovenaca, ali i slabijim rezultatima u međusobnim susretima pa je prvo mjesto osvojio Klep iz Pragerskoga, drugo Samojlenko iz Ptuja, a naš se igrač morao zadovoljiti trećim mjestom. I igrači i igračice odigrali su i turnire u apsolutnim kategorijama, zajedno bez obzira na starosnu kategoriju. Među veterankama Đurđici Zver je u polufinalu uspjela osveta Jasni Šebjanič Pupis za odlučujući poraz u borbi za prvo mjesto u kategoriji starijih veteranki, ali je zatim u finalu od nje bolja bila znatno mlađa Mariborčanka Komovec, koja je slavila rezultatom 3:2, dok je Gordana Antončić osvojila prvo mjesto u utješnom natjecanju, a Dražen Bubek treće mjesto ponovio i u apsolutnoj kategoriji. Odigrali su i turnir u ping-pongu (svi s jednakim drvenim reketima) i svi troje uspješno prošli prvo kolo, ali su zatim ispali u drugom.