Stolni tenis 22.11.2017. 10:56. Zadnja izmjena: 22.11.2017. 10:57.

Stolni tenis

Preokret Petrinje u derbiju 1. HL istok i superliga žene

1. HL ISTOK (M) • 5. KOLO: Preokret Petrinje u derbiju

Trosatnu dramu u koju je stala čitava polusezona upriličili su MSTC i Mladost iz Petrinje u dvorani čakovečke III. osnovne škole. Do tog trenutka neporaženi sastavi ranijim su igrama istakli kandidaturu za prvo mjesto i ulazak u elitni državni rang, a potvrdili su isto u međusobnoj utakmici koja je uz odličan stolni tenis ponudila mnoštvo preokreta, spašenih meč-lopti kao i uzavrelu atmosferu.

Početnu 2:1 prednost MSTC-u osigurali su Jakov Jakelić, koji se s 15:13 u četvrtom setu spašavao poraza, te Karlo Jambor uvjerljivo dobivši iskusnog Kneževića. Jambor i Filip Panić su nakon toga izvanredno igrali par protiv ubojitog gostujućeg dvojca Majstorović - Anušić. Bili su na samo poen do pobjede i potencijalno prijelomnog rezultata 3:1. No u drami petog seta gosti izvlače pobjedu, čime ukupni rezultat poravnavaju na 2:2.

Šansa za izbijanje na prvo mjesto ljestvice i dalje je postojala, ali par je bio samo uvod u kretanje po krivu za MSTC. Domaći igrač Jakelić nije uspio vratiti prednost, izgubivši prvi put u sezoni. Znatno iskusniji u ovakvom ligaškom natjecanju Marko Majstorović očitao mu je lekciju s 11:1 u drugom setu, kao i sigurnijom igrom u iduća dva seta. Nakon dva razočarajuća ishoda meča za MSTC podignuti ih nije uspio ni Jambor, koji je izgubio u četiri seta od Alena Anušića za konačnih 2:4.

Mladost iz Petrinje odnijela je bodove iz Putjana ranije isti dan, i to rezultatom 4:0. Dva poraza u pet setova koštala su Putjane ulaska u neizvjesnost s vodećima u ligi. Mihovljan i KOS Kotoriba imali su dvostruki program u Slavoniji, točnije kod Požege i Graničara iz Slavonskog Broda. Mihovljan u oba susreta nije imao problema. Predvodio ih je Nino Bujan sa svim pobjedama. Kotoripski sastav ubilježio je važnu pobjedu kod Graničara zahvaljujući po dva boda Stjepana Vidovića i Davida Čukulica, koji je izdržao pritisak odlučujućeg seta u odlučujućem meču. Protiv Požege su ostali samo na pobjedi u paru.

Nakon uzbudljivog kola jasnija je situacija glede međimurskih klubova. U gornjem dijelu ljestvice, od trećeg do petog mjesta poredani su MSTC Čakovec, Putjane i Mihovljan, dok je KOS Kotoriba na osmoj poziciji koja im na koncu može osigurati ostanak u ligi bez odlaska na kvalifikacije.

• Rezultati: Požega - Mihovljan 1:4 (Fran Mihaljević 1 - Nino Bujan 2, Nikola Mikac 1, Bujan/Mikac 1); Graničar Sl. Brod - KOS Kotoriba 3:4 (Matej Jurinić 1, Hrvoje Leko 1, Jurinić/Leko 1 - Stjepan Vidović 2, David Čukulic 2); Putjane - Mladost Petrinja 0:4 (Marko Majstorović 1, Alen Anušić 1, Ivan Knežević 1, Majstorović/Anušić 1); Požega - KOS Kotoriba 4:1 (Fran Mihaljević 2, Hrvoje Dujmović 1, Luka Kovačević 1 - F. Radmanić/Čukulic 1); Graničar Sl. Brod - Mihovljan 0:4 (Nino Bujan 1, Tomislav Marušić 1, Nikola Mikac 1, Marušić/Mikac 1); MSTC Čakovec - Mladost Petrinja 2:4 (Jakov Jakelić 1, Karlo Jambor 1 - Marko Majstorović 2, Alen Anušić 1, Majstorović/Anušić 1).

Ljestvica: 1. Mladost Petrinja - 18 bodova, 2. Vodovod 2 Osijek - 15, 3. MSTC Čakovec - 13, 4. Putjane - 12, 5. Mihovljan - 12, 6. Požega - 9, 7. Lokomotiva Vinkovci - 9, 8. KOS Kotoriba - 8, 9. Cibalia Vinkovci - 8, 10. Graničar Slavonski Brod - 7.

SUPERLIGA (Ž): Hodošan na 1:6

Prema očekivanjima igračice Hodošana teško se mogu nositi s jačim i ujednačenijim ekipama. Tako su u 6. odnosno 7. kolu iskusile snagu Mladosti iz Petrinje, za koju igra nekoć reprezentativka Sunčica Zajec, te Varaždina, kojeg predvodi Petra Petek, višestruka državna prvakinja u seniorskoj konkurenciji, uz Ivanu Malobabić, također članicu reprezentacije. Niti u jednoj od tih utakmica Hodošan nije imao šansi za ubrati bodove. Paula Markati je doduše iskoristila protivničke izmjene te poboljšala pojedinačni omjer u ligi (8:3), no malo to vrijedi Hodošanu koji je i dalje na jednoj pobjedi u sedam kola.

• Rezultati: 6. kolo: Hodošan - Mladost Petrinja 1:4 (Ombla - Zajec 0:3, Jakopović - Vrančić 0:3, Markati - Marinić 3:2, Ombla/Markati - Zajec/Marinić 1:3, Ombla - Vrančić 2:3); 7. kolo: Varaždin - Hodošan 4:2 (Malobabić - Ombla 3:0, Kovaček - Markati 1:3, Petek - Jakopović 3:0, Malobabić/Petek - Ombla/Markati 3:0, Sitar - Markati 0:3, Petek - Ombla 3:0).

Ljestvica: 1. Dr. Časl Zagreb - 14 bodova, 2. Varaždin - 13, 3. Aquaestil Duga Resa - 12, 4. TIS Zagreb - 12, 5. Mladost Zagreb - 10, 6. Mladost Petrinja - 10, 7. Pula - 9, 8. Bjelovar - 8, 9. Hodošan - 8, 10. Vrsar - 7.

Izvor: Jurica Godina