Stolni tenis 19.10.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:31.

STOLNI TENIS

Superliga (Ž) – 3. kolo

Odličan stolni tenis i poraz Hodošana od TIS Ritma

Najava da ćemo u utakmici 3. kola Superlige između Hodošana i TIS Ritma gledati odličan stolni tenis se obistinila, a bodove su na kraju ipak osvojile bolje Zagrepčanke, koje su slavile s uvjerljivih 4:1 ne dopustivši domaćim igračicama možebitno iznenađenje. Stratezi Hodošana Josip Markati i Ivan Vidolin nakon ovakvoga ishoda mogu biti zadovoljni igrom, ali ne i konačnim ishodom, jer su njihove igračice u toj utakmici mogle rezultatski proći i bolje. Pobjedom od 3:1 nad Matejom Magličić, u neizvjesnoj partiji u kojoj su dva seta igrana na razliku, Magdalena Basić, Hodošančanke su odlično otvorile utakmicu i najavile veliku borbu u nastavku. Odlično je drugu partiju započela i Paula Markati protiv Mirele Đurak, dobivši uvjerljivo prvi set. Slijedeća dva dobila je najbolja gostujuća igračica da bi potom Paula izjednačila na 2:2 i do sredine petoga seta držala rezultatsku ravnotežu. Nažalost, tu je i stala, a nakon što je kod rezultata 7:5 za Đurak promašila dva „zicera potpuno se obeshrabrila pa je do kraja seta osvojila još samo jedan poen. Domaće igračice mogle su ponovo povesti nakon treće partije, ali je nepredvidiva Tamara Ramić protiv Ide Jazbec, poslije izgubljena prva dva seta i izjednačenja na 2:2, u petom setu propustila vodstvo od 8:4 i izgubila 12:10 pa su u vodstvo od 2:1 umjesto domaćih došle gošće. Neobjašnjiv je ishod igre parova gdje su Markati i Ramić protiv Đurak i Magličić dobile prvi set s 11:4, a zatim u slijedeća tri osvojile svega dvanaest poena, čime je, po svemu sudeći, ova utakmica i odlučena. Jer, partijom između Magdalene Basić i Mirele Đurak, koju  je s uvjerljivih 3:0 dobila igračica TIS Ritma, ova je lijepa utakmica i završena. U ostalim susretima Pula je pobjedom u Zagrebu od 4:2 prekinula pobjednički niz mlade ekipe HASTK Mladosti i sa stopostotnim učinkom je na čelu tablice, a istim je rezultatom Varaždin bio bolji od Bjelovara. U 3. kolu najveće favoritkinje za osvajanje titule prvakinja, igračice Dr. Časla, su bile slobodne, a utakmica u Dugoj Resi između Aguaestila i petrinjske Mladosti je odgođena zbog nastupa najbolje dugoreške igračice Eme Marn i trenera Nikice Vukelje na europskom TOP-10 za juniorke i odigrat će se u četvrtak 22. listopada.

REZULTATI: Hodošan – TIS Ritmo 1:4 (Basić – Magličić 3:1 /13:11, 11:7, 10:12, 11:9/, Markati – Đurak 2:3 /11:5, 7:11, 7:11, 11:9, 6:11/, Ramić – Jazbec 2:3 /6:11, 9:11, 11:7, 11:6, 10:12/, Markati/Ramić – Đurak/Magličić 1:3 /11:4, 6:11, 2:11, 4:11/, Basić – Đurak 0:3 /6:11, 3:11, 5:11/ - sudac Mladen Vidović, Mihovljan), HASTK Mladost – Pula 2:4, Varaždin – Bjelovar 4:2, Aquaestil – Mladost Petrinja odgođeno, Dr. Časl je bio slobodan.

3

PAROVI 4. KOLA, subota 24. listopada: Pula – Varaždin, Mladost Petrinja – HASTK Mladost, TIS Ritmo – Aquyaestil, Dr. Časl – Hodošan, Bjelovar je slobodan.

1. Hrvatska liga istok (M) – 2. kolo

Sve četiri pobjede Brođanima, odličan Karlo Jambor

Sa svojega subotnjeg gostovanja u Čakovcu igrači Graničara i Obrtničke škole, ekipa iz Slavonskoga Broda, otišli su kući pjevajući. Razloga zato su imali, jer su protiv MCTC Čakovca i Putjana osvojili maksimalan broj bodova. Najzaslužniji za ovakav uspjeh gostiju su Marko Majstorović iz Obrtničke škole i Tomislav Biber iz Graničara, a od naših moramo istaknuti sjajnu igru najboljega igrača MSTC Čakovca Karla Jambora, koji u subotu nije izgubio niti jednu pojedinačnu partiju, što nažalost nije bilo dovoljno i za osvajanje bar jedne pobjeda njegove ekipe. U jutarnjoj utakmici MSTC Čakovca protiv Obrtničke škole pomoći je htio i trener Samir Kučević, ali je već u prvoj partiji naletio na raspoloženoga i za njega prebrzog Majstorovića, a kasnije izgubio i od Ivana Horvata. Jedine partije protiv Obrtnika zabilježili su Karlo Jambor protiv Horvata i Filip Godina protiv Župana. Protiv Graničara u popodnevnoj utakmici igrali su mladi, a pamtit će je Karlo Jambor, koji je prekrasnom igrom deklasirao prvoga i drugog protivničkog igrača, iskusne Kraljevića i Bibera, a njegovi mlađi suigrači Marko Lovrek i Filip Godina imali su razdoblja odlične igre, ali se i „utapali“ u prosječnosti, koju su iskusni gosti znali vrlo dobro iskoristiti. Igrači Putjana su protiv Graničara osvojili tek jednu pobjedu i to Boris Preksavec, koji je u prvoj partiji s 3:0 savladao Jurinića. U drugoj je Siniša Ajdarpašić dobio prvi set protiv Bibera pa zatim sljedeća tri izgubio, a u trećoj se Eugen Šimon dobro držao protiv Kraljevića pa izgubio s 3:2. U pet setova su se igrali i parovi, koje su također dobili gosti, a stvar je mogao zakomplicirati Boris Preksavec, koji je protiv Bibera u petoj partiji vodio 2:0 u setovima pa izgubio 3:2, za konačan uspjeh Graničara. Partiju više dobili su protiv Obrtničke škole, gdje su do igre parova, pobjedama Preksavca nad Horvatom i Ajdarpašića nad Županom te poraza Šimona od odličnoga Majstorovića vodili 2:1. Preksavec i Šimon dobili su i prvi set parova pa izgubili 3:1, nakon čega su uslijedila dva gorka poraza. Prvo je u petoj partiji mlađi i svježiji Majstorović s 3:0 „razoružao“ Preksavca, a zatim i Horvat istim rezultatom Ajdarpašića pa su bodovi otišli u Slavonski Brod. Putjančani su mogli proći i daleko bolje da su iskoristili bar neke mogućnosti, npr. koju u čak tri partije protiv Graničara igrane u pet setova, pa će morati preispitati svoje trenutačne fizičke mogućnosti i prionuti njihovom poboljšavanju.

U ostalim utakmicama, pobjedama nad osječkom Olimpijom i Kutinom, profitirala je petrinjska Mladost, a Osječani su ipak ulovili pobjede u Kutini.

REZULTATI: MSTC Čakovec – Obrtnička škola 2:4 (S. Kučević – Majstorović 0:3, Jambor – Horvat 3:1, Godina – Župan 3:0, S. Kučević/Jambor – Horvat/Majastorović 2:3, S. Kučević – Horvat 2:3, Lovrek – Majstorović 0:3), Putjane – Graničar 1:4 (Preksavec – Jurinić 3:0, Ajdarpašić – biber 1:3, Šimon – Kraljević 2:3, Preksavec/Šimon – Biber/Kraljević 2:3, Preksavec – Biber 2:3), Kutxina – Vodovod 2 2:4, Mladost – Olimpija 4:2, MSTC Čakovec – Graničar 2:4 (Jambor – Kraljević 3:0, Godina – Biber 0:3, Lovrek – Jurinić 1:3, Jambor/Lovrek – Biber/Kraljević 0:3, Jambor – Biber 3:1), Putjane – Obrtnička škola 2:4 (Preksavec – Horvat 3:0, Šimon – Majstorović 0:3, Ajdarpašić – Župan 3:1, Preksavec/Šimon – Horvat/Majstorović 1:3, Preksavec – Majstorović 0:3, Ajdarpašić – Horvat 0:3), Kutina – Olimpija 1:4, Mladost – Vodovod 2 4:2, Igea Željezničar i Mihovljan bili su slobodni.