Stolni tenis 22.02.2016. 13:10. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:29.

Superliga (Ž) – 12. kolo

Stolni tenis: Poraz Hodošana od TIS Ritma

Stolnotenisačice Hodošana nisu uspjele ponoviti iznenađenje iz prošle sezone pa su s visokih 4:1 u Zagrebu poražene od TIS Ritma. TIS-ovke, koje se bore za nastup u doigravanju za prvakinje, gdje su nastupale  na kraju prošle sezone i ispale u polufinalu, bile su znatno bolje, što i konačni rezultat pokazuje. Jedinu pobjedu za Hodošan izborila je Tamara Ramić, koja je u trećoj partiji s 3:2 nadigrala Mateju Magličić. Domaće su meč otvorile pobjedom Mirele Đurak nad Magdalenom Basić, koja je prošlosezonskoj suigračici iz HASTK Mladosti veći otpor pružila tek u trećem setu. U drugoj partiji Paula Markati je protiv Nataše Skočilović glatko izgubila prvi set, a ostala tri su bila ravnopravna, ali je mirnija u završnicama bila Zagrepčanka, što joj je i donijelo pobjedu. Domaće su bile bolje i u igri parova, a Paula Markati i Tamara Ramić su Mireli Đurak i Nataši Skočilović uzele tek drugi set dok su ostala tri glatko izgubile. Utakmica je završena porazom Paule Markati od Mirele Đurak od 3:1, a Paula je najbolju igračicu TIS Ritma pobijedila samo drugi set. Ovim porazom ekipa Hodošana ponovo je pala na posljednju poziciju, jer je Mladost iz Petrinje preokretom u Dugoj Resi s 4:3 pobijedila Aquaestil, koji je vodio 3:1, a kod rezultata 3:2 njegova je najbolja igračica Ema Marn propustila vodstvo od 2:0 u setovima (drugi dobila 11:1) protiv Ivane Marinić. U ostalim utakmicama HASTK Mladost je u gostima s 4:1 pobijedila Pulu, a Varaždin istovjetnim rezultatom donio pobjedu iz Bjelovara.

REZULTATI: TIS Ritmo – Hodošan 4:1 (Đurak – Basić 3:0 /11:5, 11:4, 12:10/, Skočilović – Markati 3:1 /11:4, 11:9, 9:11, 11:9/, Magličić – Ramić 2:3 /9:11, 7:11, 12:10, 11:6, 8:11/, Đurak/Skočilović – Markati/Ramić 3:1 /11:6, 8:11, 11:4, 11:4/, Đurak – Markati 3:1 /11:4, 8:11, 11:8, 11:6/), Mladost Petrinja – Aquaestil 4:3, Pula – HASTK Mladost 1:4, Bjelovar – Varaždin 1:4, Dr. Časl je bio slobodan.

Parovi 13. kola, subota 27. veljače: HASTK Mladost – Mladost Petrinja, Aquaestil – TIS Ritmo, Varaždin – Pula odigrano 5. veljače (4:1), Hodošan – Dr. Časl odigrano u nedjelju.