Stolni tenis 29.03.2016. 14:17. Zadnja izmjena: 29.03.2016. 14:19.

Stolni tenis

Superliga (Ž) – 15. kolo: Stolnotenisačice Hodošana izgubile u Dugoj Resi

Za stolnotenisačice Hodošana Velika subota nije bila sretna, jer su u Dugoj Resi izgubile o domaćega Aquaestila i propustile još jednu prigodu za osvajanje bodova. Ta je utakmica imala sličan tijek onoj u Hodošanu u prvom dijelu prvenstva protiv istih protivnica, koju su izgubile istim rezultatom. U ovoj, kao i u onoj, Hodošanke su nakon prvoga kruga vodile rezultatom 2:1 i poslije toga više nisu dobile niti jednu partiju. Možemo zaključiti da su eventualne pobjede u obje utakmice izostale zbog slabe igre parova, koje u takvim izjednačenim susretima mogu biti prevaga.

A u subotnjoj utakmici, da su dobile igru parova, Tamara Ramić bi u odlučujućoj sedmoj partiji, ne sumnjamo, bez problema dobila kadetkinju Anu Stepinac, koja je u domaćoj ekipi zamijenila standardnu Leonu Šantek. Utakmicu su otvorile najbolja hrvatska juniorka Ema Marn protiv Magdalene Basić, koja se dobro držala u prva dva seta, a u trećem jedva osvojila četiri poena. U drugoj partiji Paula Markati je protiv mlade Ane Stepinac ukupno izgubila jedanaest poena i izjednačila na 1:1, a u trećoj Tamara Ramić uvjerljivom igrom osvojila prva dva seta, druga dva izgubila, a u petom domaćoj drugoj igračici prepustila tek jedan poen i Hodošan dovela u vodstvo od 2:1.

Nastavilo se igrom parova, koje su u tri seta dobile Franović i Marn, kod čega su Markati i Ramić veći otpor pružale tek u drugom setu, koji su izgubile u fiksu. Preokret je uslijedio u partiji između Marn i Markati, koju je mlada Dugorešanka dobila 3:0, a zatim i kraj nakon uvjerljive 3:0 pobjede Franović nad Basić, koja je prvi set izgubila u fiksu, a u slijedeća dva osvojila tek po tri poena. U derbiju kola, koji bi mogao odlučiti o drugom mjestu u razigravanju, TIS Ritmo je u gostima s 4:3 pobijedio u Varaždinu, Bjelovar nije dozvolio iznenađenje protiv Mladosti iz Petrinje, a Dr. Časl je rutinski u ranije odigranoj utakmici s maksimalnih 4:0 bio bolji od HASTK Mladosti.

REZULTATI: Aquaestil – Hodošan 4:2 (Marn – Basić 3:0 /11:9, 11:8, 11:4/, A. Stepinac – Markati 0:3 /3:11, 5:11, 3:11/, Franović – Ramić 2:3 /7:11, 8:11, 11:8, 11:7, 1:11/, Franović/Marn – Markati/Ramić 3:0 /11:5, 12:10, 11:5/, Marn – Markati 3:0 /11:6, 11:5, 11:8/, Franović – Basić 3:0 /13:11, 11:3, 11:3/), Bjelovar – Mladost Petrinjka 4:1, Varaždin – TIS Ritmo 3:4, HASTK Mladost – Dr. Časl 0:4, Pula je bila slobodna.

Parovi 16. kola, subota 2. travnja u 11 sati: TIS Ritmo – Bjelovar; u 17 sati: Hodošan – HASTK Mladost, Mladost Petrinja – Pula, Dr. Časl – Varaždin odigrano 15. veljače (4:1 za Dr. Časl), Aquaestil je slobodan.