Stolni tenis 20.04.2016. 07:08. Zadnja izmjena: 20.04.2016. 07:21.

17. kolo

Superliga (Ž) – Poraz stolnotenisačica Hodošana u Varaždinu

Stolnotenisačice Hodošana su, ipak očekivano, u subotu u utakmici 17. kola poražene od Varaždina i nisu ostvarile toliko potrebnu pobjedu. Sigurno je da protivnice kao što su Varaždinke nisu za vađenje pa je ishod takav, kakav je. Unatoč visokoj pobjedi igračica Varaždina u toj utakmici bilo je i dobrih poena za igračice Hodošana. U lijepom se svijetlu pokazala Magdalena Basić, koja je iznenadila aktualnu državnu prvakinju Petru Petek, a zaigra li tako i u subotu, u utakmici odluke, protiv Bjelovara biti će velik adut Hodošanki. Drugu je pobjedu, protiv mlade Mihaele Brodar, za izjednačenje na 1:1, izborila Tamara Ramić, dok je Paula Markati u ovoj utakmici imala najteže protivnice, Petru Petek i Bojanu Poljak, kojima je tek mogla pružiti dostojan otpor.

Zajedno s Tamarom Ramić odigrale su dobro i prva dva seta u igri parova, od kojih su prvi izgubile na devet, a drugi dobile u fiksu, ali su prvakinje Hrvatske Petek i Poljak dominirale u slijedeća dva i partiju riješile u svoju korist. U ostalim utakmicama također očekivani rezultati. Dr. Časl je bez gubitka seta u gostima savladao Bjelovar, HASTK Mladost gubila od Aquaestila 2:1 pa pobijedila 4:2, a teško je do bodova, odlukom u zadnjoj partiji, došao TIS Ritmo na gostovanju u Puli.

REZULTATI – Varaždin – Hodošan 4:2 (Poljak – Markati 3:0 /11:7, 11:8, 11:8), Brodar – Ramić 0:3 /5:11, 8:11, 7:11/, Petek – Basić 2:3 /11:4, 3:11, 11:5, 9:11, 8:11/, Petek/Poljak – Markati/Ramić 3:1 /11:9, 10:12, 11:6, 11:4/, Poljak – Ramić 3:0 /11:5, 11:5, 11:4/, Petek – Markati 3:0 /11:5, 11:6, 12:10/), Pula – TIS Ritmo 3:4, Bjelovar – Dr. Časl 0:4, HASTK Mladost – Aquaestil 4:2, Mladost Petrinja slobodna.

Parovi 18. kola, subota 23. travnja – u 11 sati: TIS Ritmo – Mladost Petrinja; u 17 sati: Hodošan – Bjelovar; Aquaestil – Varaždin odigrano 13. travnja (0:4), Dr. Časl – Pula igra se danas (ponedjeljak); HASTK Mladost slobodna.