Stolni tenis 21.12.2015. 09:06. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:30.

Stolni tenis

TOP 12 za mlađe kadete Hrvatske

Mladi igrač Mihovljana Noa Vresk u subotu i nedjelju igrao je u varaždinskoj Areni na turniru TOP 12 najboljih mlađih kadeta Hrvatske i osvojio solidno sedmo mjesto. Nije uspio iznenaditi nikoga od bolje plasiranih na rang listi Hrvatskoga stolnoteniskog saveza, ali je izgubio od dvojice slabije rangiranih, Tomića iz zagrebačkoga TIS Ritma i Vekića iz Opatije, a da je protiv njih upisao pobjede njegov plasman bi bio za koje mjesto bolji. Od Tomića je izgubio rezultatom 3:2, stižući kod toga prednost protivnika od 1:0 i 2:1 u setovima i četvrti set dobio s visokih 11:4, ali u petom setu nije uspio savladati grogiranoga protivnika.

Protiv Vekića je tijesno izgubio prvi set, uvjerljivo drugi i uvjerljivo osvojio četvrti set, ali je u petom ostao na 8 poena. Pobjede je slavio protiv Draguna iz Dugoga Sela, kojemu je prepustio jedan set, Golubića iz Samobora, Benkovića iz zagrebačke Mladosti i Milaka iz MGK Drave, koje je pobijedio s po 3:0, po jedan set je osvojio protiv Bana iz Mladosti i Šanteka iz Ljubešćice, a s po 3:0 je poražen od igrača GSTK Zagreba Zovka, Borovnjaka i Znike.

Poredak: 1. Zovko (GSTK Zagreb) 11/0, 2. Ban (Mladost) 9/2, 3. Borovnjak 9/2, 4. Šantek (Ljubešćica) 9/2, 5. Znika (GSZ) 7/4, 6. Tomić (TIS) 6/5, 7. Vresk (Mihovljan) 4/7, 8. Benković (MLZ) 3/8, 9. Dragun (Dugo Selo) 3/8, 10. Vekić (Opatija) 3/8, 11. Milak (MGK Drava) 1/10, 12. Golubić (Samobor) 1/10.