Sport 12.01.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:13.

STRELIČARSTVO: 11 zlatnih medalja

Protekle subote streličarski klub “Katarina Zrinski” iz Čakovca organizirao je dvoranski turnir koji je okupio streličare iz BiH, Slovenije i Hrvatske s ukupno oko 80 streličara. Domaći streličari veoma su uspješno nastupili na ovom turniru s 19 natjecatelja, i ukupno osvojili 15 medalja, od toga 11 zlatnih.
Tako je u najmlađoj kategoriji do 12 godina u stilu golog luka među dječacima Izak Feher osvojio prvo mjesto. Među dječacima iste kategorije sa standardnim lukom prvo mjesto osvojio je Mateo Pikl, a Luka Križaić drugo mjesto, kojem je ovo i prvi nastup na turniru! U istom stilu među djevojčicama do 12 godina Iva Štrukelj osvojila je prvo mjesto. U kategoriji do 14 godina među djevojčicama u stilu olimpijski luk Ana Štrukelj osvojila je zlatnu medalju. Među kadetima olimpijski luk Vinko Kovač zauzeo je 4. mjesto, a Nikola Geršak 5. mjesto, dok je u stilu goli luk u istoj dobnoj skupini Leon Pečarić osvojio zlatnu medalju. Kod kadetkinja u stilu olimpijski luk Regina Novak osvaja drugo, a Marija Rojko treće mjesto. U konkurenciji kadetkinja u stilu goli luk Tena Piljušić osvojila je zlatnu medalju, a kod juniora složenim lukom Stephan Šalamon osvojio je srebrnu medalju. Među juniorima u stilu olimpijski luk zlatnu medalju osvojio je Igor Marković s odličnih 544 kruga. U stilu standardni luk među dječacima do 14 godina Karlo Grudić osvojio je zlatnu medalju, a Karlo Cilar među juniorima istog stila osvaja također zlatnu medalju. Nastupivši u seniorskoj konkurenciji u stilu olimpijski luk Božidar Vurušić zauzima 6. mjesto, a Viktor Vadla 7. mjesto. U stilu goli luk među seniorima odlično je pucao Goran Cmrečak koji je osvojio zlatnu medalju. Među veteranima u olimpijskom luku nastupio je Mihael Štebih osvojivši prvo mjesto. Iz streličarskog kluba Prelog nastupio je Draško Mihinjač u stilu goli luk i zauzeo drugo mjesto. (Š)