Sport 08.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

STRELIČARSTVO: Briljirali mladi “Katarine Zrinski”

Streličarski klub “Cekin” iz Varaždina u novoj gradskoj dvorani organizirao je turnir državnog prvenstva za djecu do 14 godina. Ukupno je nastupilo 67 natjecatelja iz klubova cijele Hrvatske. Streličari “Katarine Zrinski” nastupili su s ukupno 11 natjecatelja i 3 ekipe. I ove godine briljirali su dječaci, i posebno djevojčice u olimpijskom luku do 14 godina.
U kategoriji standardnog luka djevojčice do 12 godina Iva Štrukelj osvojila je prvo mjesto. Među dječacima olimpijskog luka do 12 godina Bruno Halabarec osvojio je 5. mjesto, Mateo Pikl 6. mjesto, a Izak Feher 10. mjesto. U ekipnom su dijelu Bruno, Mateo i Izak osvojili drugo mjesto. U kategoriji olimpijskog luka među dječacima do 14 godina Leon Pečarić osvojio je 3. mjesto, Nikola Geršak 5. mjesto, a Vinko Kovač 6. mjesto. Odličnim rezultatima Leon, Nikola i Vinko osvojili su ekipno prvo mjesto. Među djevojčicama olimpijskog luka do 14 godina briljirale su naše streličarke, pa je tako Marija Rojko osvojila prvo mjesto, Regina Novak drugo, Ana Štrukelj treće, a Mija Mance šesto mjesto. U ekipnom su dijelu Marija, Regina i Ana osvojile prvo mjesto. Ovim izvanrednim nastupom na državnom prvenstvu završila je sezona dvoranskih natjecanja i streličari sele na vanjske terene.