Sport 07.05.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

STRELIČARSTVO: Čakovčanima 13 medalja

Streličarski klub „Katarina Zrinski“ iz Čakovca organizirao je tradicionalni međunarodni turnir „Veliki pehar Nikole Zrinskog“ na kojem je nastupilo 87 streličara iz BiH, Slovenije i Hrvatske. U jezeru pokraj starog grada Zrinskih streličari su svojom vještinom pokušali osvojiti što više krugova i tako se izboriti za medalje i pehar. Domačini su bili najbrojniji pa je iz „Katarina Zrinski“ nastupio 21 streličar osvojivši pritom 13 medalja, a mlada ekipa kadeta „Katarina Zrinski“ u sastavu: Karlo Grudić, Jan Siročić i Vinko Kovač, uspjela je osvojiti Veliki pehar Nikole Zrinskog gdje su pritom bili 14 krugova bolji od seniorske ekipe. U stilu goli luk među dječacima do 12 godina Jan Miljan osvojio je srebrnu medalju. U stilu standardnog luka u kategoriji djevojčica do 12 godina Lucija Lesjak osvojila je zlatnu medalju a Anita Bulat srebrnu medalju, dok među dječacima do 12 godina zlatnu medalju osvaja Adrijan Hajdarović a srebrnu medalju Krešo Vurušić. Među dječacima do 12 godina u stilu olimpijskog luka Ivo Maček zauzeo je četvrto mjesto. Među kadetkinjama u olimpijskom luku najbolja je bila Regina Novak, pucala je jako dobro i osvojila zlatnu medalju, dok je Marija Rojko uspjela osvojiti srebrnu medalju. U konkurenciji kadeta s olimpijskim lukom Karlo Grudić osvojio je brončanu medalju, dok je Jan Siročić zauzeo peto a Vinko Kovač šesto mjesto. Među seniorima u olimpijskom luku dobro je pucao Božidar Vurušić i osvojio srebrnu medalju, Mladen Kodba je zauzeo četvrto mjesto, Igor Marković šesto a Karlo Cilar sedmo mjesto, dok su Boris Ferlin i Lovro Gradišer zauzeli deveto i deseto mjesto. U stilu standardni luk među seniorima zlatnu medalju osvojio je Stjepan Oehler, srebrnu medalju osvaja Valentino Novak, a Tihomir Miljan osvaja brončanu medalju. U stilu dugi luk među seniorima nastupio je Goran Cmrečak i osvojio zlatnu medalju.