Sport 27.05.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:22.

STRELIČARSTVO: Šumski 2D turnir

Streličarski klub „Grofovi konjski“ iz Konjščine bio je organizator turnira koji se puca po šumi, na nepoznatim a zatim i poznatim daljinama i to na slike meta životinja. Iz petnaestak hrvatskih klubova nastupilo je pedeset streličara među kojima i tri iz streličarskog kluba „Katarina Zrinski“ Čakovec. U stilu olimpijskog luka među seniorima Karlo Cilar osvojio je zlatnu medalju, dok je u ovom stilu veteranske kategorije Mihael Štebih također osvojio zlatnu medalju. U stilu standardnog luka među seniorima Stjepan Oehler osvojio je srebrnu medalju.
Moramo istaknuti da je na turniru koji je održan za dan Međimurske županije u Čakovcu 28. travnja Regina Novak, članica streličarskog kluba „Katarina Zrinski“ Čakovec, postigla novi državni rekord. U disciplini 2x70 metara u konkurenciji kadetkinja u stilu olimpijskog luka s 564 kruga. (Š)