Sport 10.07.2018. 14:32.

Prvenstvo Hrvatske za seniore i seniore

Tenis: Antonija Ružić u finalu

Finalnim susretom u kategoriji seniora, igranim u četvrtak (5. srpnja) na terenima TK Franjo Punčec u Čakovcu završeno je Prvenstvo Hrvatske za seniorke i seniore u tenisu. Iako na turniru nisu bila najzvučnija imena nacionalnog tenisa, jer nastupaju na najjačim svjetskim turnirima, za dolazak igračica s WTA liste pobrinula se Tena Lukas. 266. igračica svijeta očekivana je osvojila naslova državne prvakinje pobijedivši u finalu domaću igračicu Antoniu Ružić sa 7:6 i 6:2. Plasman u samu završnicu bio je veliki uspjeh za 15-godišnju Čakovčanku koja je svojom igrom najavila kako od nje možemo očekivati velike stvari.

U muškom dijelu ždrijeba Duje Ajduković bez većih poteškoća dobio je u finalu Marka Ilića sa 6:3 i 6:1. Domaćin i organizator turnira bio TK Franjo Punčec. Uspjeh organiziranja ovih, ali i drugih turnira pohvalila je i predsjednica Hrvatskog teniskog saveza, Čakovčanka Nikolina Babić koja je otvorila Prvenstvo Hrvatske rekavši pritom kako će tenisačice i tenisači i dalje moći računati na potporu HTS-a.