Sport 20.04.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:17.

Zlatni i rekordni Štebih i Štrukelj

Protekle nedelje u Pakracu je održan prvi streličarski turnir pod nazivom “Kup Bljesak”. Vrlo dobar organizator pokazao se streličarski klub “Kuna” iz Pakraca koji djeluje dvije godine. Na turniru je nastupilo više od 80 streličara iz cijele Hrvatske. Streličari “Katarine Zrinski” iz Čakovca nastupili su s dva predstavnika i ostvarili odlične rezultate. U seniorskoj konkurenciji olimpijskog luka Krešimir Štrukelj nakon otpucanog kvalifikacijskog djela zauzeo je prvo mjesto koje nije ispustio ni nakon finalnih borbi u kojima je bez većih problema savladao svoje konkurente te tako osvojio zlatnu medalju. Ovim rezultatom Štrukelj se plasirao na Svjetski kup koji će se za dva tjedna održati u Poreču. U veteranskoj konkurenciji olimpijskog luka Mihael Štebih odlično je otpucao čitav turnir i postavio novi državni rekord za veterane na 60 metara - 316 krugova. Također u istom stilu nastavio je Štebih i u finalnim borbama i na kraju osvojio zlatnu medalju.
• U subotu, 30. travnja, pod zidinama dvorca Zrinskih streličari “Katarine Zrinski” organiziraju turnir u čast Dana Zrinskih i Dana Međimurske županije.