Odbojka 08.02.2019. 08:34. Zadnja izmjena: 08.02.2019. 08:35.

1.b, 2. i 3. odbojkaška liga sjever (Ž): Štrigova izgubila u derbiju kola protiv Gorice

1. B ODBOJKAŠKA LIGA (Ž) – 12. KOLO: Mladost iz Zagreba opravdala ulogu favorita

• ŽOK KAŠTEL PRIBISLAVEC - HAOK MLADOST II     0:3

ŽOK Kaštel :Herman, Bulović, Varga, Frančić, Vnuk, Budiša, Varga, Knezić, Prprović, Horvat. Trener: Marko Obadić.

U dvorani OŠ Belica odigrana je utakmica 12. kola 1B odbojkaške lige centar između ŽOK-a Kaštel Pribislavec i HAOK-a Mladost II Zagreb. Rezultat susreta 3:0 za gostujuće igračice po setovima pokazuje odličnu igru i sigurnu pobjedu vodećeg sastava lige. Kaštelanke su borbenošću pokušale parirati, ali kvalitetnije igračice HAOK-a Mladosti II vraćaju se pobjedom s gostovanja. Poslije odigranog dvanaestog kola Kaštelanke se počinju pripremati za sljedeće kolo i teško gostovanje kod OK-a Karlovac. (rf)

2. LIGA SJEVER ŽENE – 7. KOLO: Štrigova izgubila u derbiju kola protiv Gorice

• OK ŠTRIGOVA - HOK GORICA 1:3

Suci: Kopačević (Črečan), Kozjak (Šenkovec)

Štrigova: Pufek, Elena i Ana Stanković, Zadravec, Krumpič, Šajnović, Žibek, Žižek, Puh, Lovrec, Vrhar (trener Stanković)

Pred dobro popunjenim tribinama derbi kola 2. hrvatske lige sjever odigran je u Štrigovi između trećeplasirane Štrigove i lidera prvenstva HOK-a Gorice. U borbenoj utakmici slavile su gostujuće igračice te i dalje ostale jedina neporažena ekipa u prvenstvu. Prijetila je Štrigova, velikim zalaganjem igračica uspjela pobijediti u 3. setu, zamalo i u drugom kada je propuštena set lopta. No, na kraju ipak sva 3 boda odlaze u Veliku Goricu. (jk)

3. ODBOJKAŠKA LIGA SJEVER (Ž) – 12. KOLO: Sigurna pobjeda Kaštelanki

• ŽOK KAŠTEL PRIBILSAVEC II - OK VINICA               3:0

ŽOK Kaštel II: Pokrivač, Peršak, Laptoš, Kanižaj, N. Kamenić, M. Kamenić, Mesarić, Budiša, Remenar. Trener: Marko Obadić

Počeo je drugi dio sezone u 3. NOL ligi sjever skupina – A, a odbojkašice ŽOK Kaštel Pribislavec II ugostile su OK Vinica i ostvarile sigurnu pobjedu 3:0 (25:19, 25:16 i 25:19). Cijeli susret Kaštelanke su kontrolirale susret, uz dobru igru ostvarile sigurnu pobjedu i nastavile uspješan niz bez poraza. ŽOK Kaštel II u sljedećem kolu očekuje susret sa ŽOK Ivanec II u Ivancu. (rf)