Odbojka 27.04.2018. 06:39. Zadnja izmjena: 27.04.2018. 06:41.

2. LIGA-CENTAR (ŽENE): Kaštelanke prvakinje lige!

Kaštel - Medveščak  3:0 (25:13, 28:26, 25:21)

Belica - dvorana OŠ, gledatelja 150, suci: Vurušić (Varaždin), Kozjak (Šenkovec)
Kaštel: Šestan, M. Varga, Budiša, Obadić, Knezić, Herman, Posavec, Frančić, Horvat, I. Varga, Prprović, Bulović, Vnuk, Ivačić (trener Obadić)

Odbojkašice Kaštela iz Pribislavca uvjerljivo su dobile odlučujuću utakmicu za plasman u viši rang natjecanja. Trebao im je jedan osvojeni set. Krenule su silovito i prvi set je odlučen za samo 15 minuta s 25:13. Time i prvak lige. Dobro su domaće krenule u drugom i povele 4:0. Pa stale. Nekih pet minuta Zagrepčanke su dominirale i povele 15:9. Tada se domaće bude, uspjele su poravnati kod 23:23, spasile tri set lopte i uzele i taj set s 28:26. U trećem setu opet je Medveščak vodio do 15:17. Tada domaće opet stišću i bez većih problema i ovaj set sa 25:21 ide u njihovu korist. Valja spomenuti odlično i bučno navijanje domaćih navijača potpomognuti bubnjevima.

• Kaštel je ligu završio s 24 boda, Bjelovar kao drugi s 21, a Medveščak je bio treći s 18 bodova. Na kraju utakmice dopredsjednik Hrvatskog odbojkaškog saveza Željko Jurčević ekipama je podijelio pehare i medalje. Time je Kaštel izborio nastup u 1.B ligi, trećem od pet rangova natjecanja u Hrvatskoj.
  • Štrigova je poražena u Daruvaru s 3:1 i ligu je završila na 12. mjestu. Igračice Nedelišće Eltinga pak su ostvarile treću uzastopnu pobjedu kojom su ligu završile na 14. mjestu. U gostima su pobjedile ekipu Brcko sa 3:2.

Izvor: Jadranko Kirić