Odbojka 29.04.2016. 07:53. Zadnja izmjena: 07.05.2016. 22:42.

Centrometal izborio mogućnost nastupa u europskom CEV Challenge cupu

Centrometal - Mladost Zagreb  1:3 (18:25, 20:25, 25:21, 15:25)

Nedelišće - dvorana Aton, gledatelja oko 250, duci: Pavičić, Jurković (oboje Sisak)

Centrometal: Čičković 5, Marciuš, Puđa, Kurteš 17, Gotal 2, Juras 1, Vuk, Palinkaš 5, Posavec, Prlić 21, Bogdanović 10, Prprović (trener Kovačić)

Odbojkaši zagrebačke Mladosti pobjedom u Nedelišću ostvarili su plasman u finale prvenstva Hrvatske gdje će već po pravilu igrati protiv Mladosti Marine Kaštele. Velik hendikep za domaće bio je izostanak prvog tehničara Ščerbakova zbog ozljede. No domaći su htjeli pobjedu, podršku im je dao i velik broj navijača koji su došli na utakmicu i koji su cijeli susret davali glasnu podršku međimurskoj ekipi. No nije pomoglo.

Krenulo je poravnato, zadnju prednost Centrometal je imao kod 9:8. Potom Mladostaši preokreću, a ključni trenuci su kad rezultat 14:16 ide na 14:19. Do kraja seta rutinsko Zagrepčani igraju za 25:18. Drugi set jako sličan. Poravnato je kod 10:10 da bi se opet Mladostaši krenuli odvajati i bez problema uzeli i drugi set. Razlog gubitka tih setova leži u 13 promašenih servisa naspram 9 Mladosti, a Mladost je dobila 5 direktnih poena na servis, Centrometal 3.

Obzirom da je i u bloku bilo 8:3 za Mladost ne čudi da je na semaforu bilo 0:2. Treći set nudi preokret. Centrometal je poveo 10:6. Sad su domaći bolji na servisu i prijemu i to se odmah vidi na rezultatu. Mladostaši su sredinom seta došli na poen zaostatka, ipak Centrometal u završnicu ulazi s pet poena prednosti i smanjuje na 2:1. Poveo je Centrometal u četvrtom setu 5:3, a onda vlastitim pogreškama doveo opet Mladost u prednost. Sredinom seta već je pet razlike i tu je bio kraj. Mladost je mnogo bolje zaigrala u napadu.

• Ovime je završen nastup Centrometala u ovoj prvoligaškoj sezoni. Osvojeno je 3. mjesto što je najbolji plasman u povijesti kluba i prva državna seniorska medalja. Klub je ovime izborio mogućnost nastupa u europskom CEV Challenge cupu, a isto tako i mogućnost nastupa u Srednjeeuropskoj ligi.

Škola odbojke za dječake

Odbojkaški klub Međimurje Centrometal pokreće novu genaraciju škole odbojke za dječake rođene 2002., 2003. i 2004. godine. Treninzi će se održavati u dvorani NGC Aton u Nedelišću utorkom i četvrtkom od 19 do 20:30 sati. Škola je besplatna za sve polaznike. Informacije se mogu dobiti kod tajnika kluba Jadranka Kirića na broj 098/242-108, ili samo doći u zakazanom terminu treninga.

Izvor: Jadranko Kirić