Odbojka 14.04.2016. 10:43. Zadnja izmjena: 16.04.2016. 08:38.

Odbojka: Centrometal u polufinalu, Nedelišće viceprvak

Centrometal u polufinalu

CENTROMETAL - ŠIBENIK 91 3:0

Nedelišće - NGC Aton, gledatelja 100, suci: Vurušić, Detelj (oba Varaždin)

Centrometal: Čičković 8, Marciuš, Kurteš 7, Gotal, Vuk, Ščerbakov 5, Palinkaš 6, Posavec, Prlić 11, Bogdanović 9, Prprović 6, Novak 1 (trener Kovačić)

Prema očekivanju odbojkaši Centrometala lagano su došli do pobjede u prvoj četvrtfinalnoj utakmici protiv Šibenika 91. Prvi set je dobijen 25:17, u drugom je vodio Šibenik 7:5 no nije dugo trajalo, Centrometal lagano preokreće i dominira do kraja seta. Vodio je Šibenik i početkom trećeg seta 5:2, opet je brzo preokrenuto i na kraju je 25:15. Pred kraj susreta minutažu su dobili i mladi igrači Centrometala Marciuš i po prvi put Hrvoje Novak. Na servis Novaka osvojena su tri poena, jedan direktan as.

ŠIBENIK 91 - CENTROMETAL 0:3

Nedelišće - NGC Aton, gledatelja 70, suci: Detelj, Vurušić (oba Varaždin)

Centrometal: Čičković, Marciuš, Kurteš, Gotal, Vuk, Ščerbakov, Palinkaš, Posavec, Prlić , Bogdanović , Prprović, Novak (trener Kovačić)

I drugi susret četvrtfinala bez većih problema pripao je Centrometalu. Trener Kovačić malo je izmjenio momčad, Posavec je cijelu utakmicu odigrao na mjestu primača, a Vuk kao libero. Isto tako kombinirao je i ostale igrače. Dobro su se držali Šibenčani prvi set, u jednom trenutku imali su 15:15. No tada su domači igrači pritisli i sigurno dobili set sa 25:20. Drugi set je opet bilo 15:15. U završnici Palinkaš s tri as servisa rješava set s 25:20. Treći set nije više bio neizvjestan, domaći su od početka stvorili prednost koju su samo povečavali za krajnjih 25:17.

• U polufinalu će Centrometal ići na pobjednika dvoboja Mladost Zagreb - Rijeka. Prvi susret dobili su Zagrepčani, drugi je na rasporedu u ponedjeljak u Rijeci. Drugi polufinalni par je Mladost Marina Kaštela - Mursa Osijek. Prvi susreti na rasporedu su narednog vikenda, Centrometal gostuje, a domaću polufinalnu utakmicu igra u četvrtak 21. travnja od 19 sati u Atonu.

2. LIGA-CENTAR (M)

Nedelišće viceprvak

Nedelišće - Daruvar 3:0

Nedelišće - NGC Aton, gledatelja 80, suci: Kopačević (Črečan), Kozjak (Šenkovec)

Nedelišće: Marko i Vedran David, Karlo, Ivan, Siniša i Hrvoje Novak, Pergar, Kozar, Stanković, Hranilović

U posljednjem susretu odbojkaši Nedelišće Eltinga ostvarili su maksimalnu pobjedu i time osvojili drugo mjesto u ligi. Nedelišće je bilo bolje u sva tri seta, u svakom su od starta stekli značajnu prednost i održavali je do kraja susreta koji je trajao tek nešto više od sat vremena. Svi igrači dali su značajan doprinos novoj pobjedi. • Nakon utakmice predsjednik Odbojkaškog saveza Međimurske županije Dragutin Novak dodijelio je pehar, a tajnik saveza Jadranko Kirić i medalje svim igračima.

8. Quirin         13 1 12  7:37    3

• Prvak lige ima pravo nastupa u kvalifikacijama za 1.A državnu ligu. Prema dostupnim informacijama igrači Medicinara nemaju ambicija za nastup u prvoj ligi, pa nije nemoguće da tamo zaigra i Nedelišće. Zanimljivo je da je Nedelišće četvrti međimurski klub koji igra značajnu ulogu u ovoj ligi. Dugo godina OK Čakovec je bio pri samom vrhu prve lige, par puta i prvak ali nije prolazio kvalifikacije. Konačno su 1999. uspjeli ostvariti plasman u prvu ligu gdje su nastupali šest sezona. Nedugo nakon toga klub se ugasio. OK Črečan je sedam sezona nastupao u ovoj ligi da bi 2002. postao prvoligaš i od tada nije napuštao najelitniji rang. OK Totovec je potom godinama igrao ovu ligi da bi 2012. osvojili naslov prvaka. Oni se nisu odlučili za kvalifikacije, danas se klub nalazi u sredini treće lige. Bit će zanimljivo pratiti kako će se rasplesti situacija s Nedelišćem. Oni su u ovoj ligi petu sezonu, bili su osmi, sedmi, šesti, četvrti i eto ove sezone drugi.

OK Nedelišće

Kup Međimurja

U subotu su odigrana dva četvrtfinalna susreta Kupa Međimuja u odbojci za seniore. Plavi iz Peklenice bili su bolji u Nedelišću od druge momčadi Centrometala s 3:1. U drugom susretu Totovec je bio bolji od Mladosti iz Vularije 3:2. Tako se sljedećeg vikenda u polufinalu sastaju Totovec - Centrometal, te Plavi - Nedelišće. • Odigran je i prvi susret u konkurenciji žena. Štrigova je bila bolja od čakovečkih veteranki 3:2. U drugom kolu se sastaju Plavi - Štrigova te Kaštel II - Centrometal. U polufinalu čekaju Kaštel i Čakovec.