Odbojka 06.04.2019. 09:28. Zadnja izmjena: 06.04.2019. 09:28.

Odbojka

KADETSKO PRVENSTVO HRVATSKE: Dva poraza Centrometala

Kadeti Centrometala završili su s natjecanjem u ovosezonskoj ligi kadetskog prvenstva Hrvatske, odigravši posljednje dvije utakmice prošlog vikenda u Zadru. Prvi protivnik bio im je favorizirani Šibenik. No, međimurski mladići odlično su ušli u utakmicu. Sredinom prvog seta vodili su 13:11. Poravnato je još kod 17:17. Tada su Šibenčani bolje odigrali završnicu seta koju su dobili 25:20. Poveo je Centrometal i u drugom setu 7:4. Preokrenuo je i to Šibenik te dobio set 25:19. Najlakše su Dalmatinci dobili treći set kad su Međimurci pali u igri. Završilo je 25:13.

Drugi protivnik Centrometalu bio je domaći Zadar. U početku je Zadar imao malu prednost. Kako je set prolazio Centrometal je igrao sve bolje i poveo 19:16. Nakon 22:22 Zadrani dobivaju zadnja tri poena za 25:22. Cijeli drugi set Centrometal je imao malu prednost, sve do 21:20. No, četiri uzastopno dobivena poena donose domaćima tri set lopte., koje Centrometal ipka spašava i preokretom dolazi do seta sa 27:25. U trećem setu Zadar je stalno imao devet poena prednosti. Centrometal je uspio smanjiti na samo poen zaostatka, ali ipak na kraju završava 25:23 za Zadar.

Za Centrometal su u Zadru nastupili Filip Jengić, Niko Vidović, Luka Lesinger, Antonio Mihalinčić, Bartol Marodi, Aleksandar Stanković, Borna Čuček, Fran Kirić i Partik Novak. Vodio ih je Jadranko Kirić.