Odbojka 23.03.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

ODBOJKA: PRVA LIGA - PORAZ U RIJECI, SLIJEDI DOIGRAVANJE ZA PRVAKA

PRVA LIGA ODBOJKAŠA: PORAZ U RIJECI, SLIJEDI DOIGRAVANJE ZA PRVAKA

RIJEKA-CENTROMETAL 3:0(25:19, 25:23, 25:20)

Rijeka. Dvorana Mladosti na Trsatu. Gledatelja: 100

Suci: Niessner i Tota(Rijeka)

Centrometal: Palinkaš, Čičković, Puđa, Gotal, Vuk, Marciuš, Kopačević, Posavec, Kurteš, Stanković, Demirović. Trener: Jadranko Kirić

Poraz odbojkaša iz Črečana u Rijeci u susretu koji ni o čemu nije odlučivao, jer Centrometal je, kolo prije kraja, osigurao 5. mjesto uoči doigravanja za prvaka države dok su Riječani već ispali u drugu skupinu prvoligaške karavane. Krenuo je Centrometal dobro i u startu 1. seta imao 5 razlike(2:7). Sredinom seta domaći su poravnali i na kraju zasluženo isti dobili. I u drugom bolje otvaranje našeg sastava(0:4), koncem seta bilo je i 17:20, ali su set na razliku dobili domaći odbojkaši. U trećem od starta trener Kirić uvodi mladog Antonia Stankovića, imaju naši plus 2 do sredine seta, ali završnica ponovno pripada Riječanima čiji odbojkaši slave s konačnih 3:0. Slijedi doigravanje za prvaka države gdje Centrometal ide na četvrtoplasirani Sisak. Igra se na dvije pobjede, prva utakmica igra se u srijedu(25. 3. 20 h) u Sisku, druga u subotu u Nedelišću(Aton, 28. 3. 20 h), a moguća treća ponovno u Sisku. Ostali parovi četvrtfinala: Mladost(Kaštel Lukšić)-Šibenik, Mladost(Zagreb)-Gorica, te Mursa-Rovinj. Iz lige ispadaju Karlovac i Rijeka, a novi su članovi Šibenik i Gorica.

2 A LIGA-CENTAR(M): NEDELIŠĆE RAZMONTIRALO PRVAKA

NEDELIŠĆE-ČAZMA 3:1(25:17, 25:10, 14:25, 25:8)

Nedelišće: Juras, Košir, Stanković, I. Novak, K. Novak, Kovačić, V. David, M. David, Marciuš

U posljednjem kolu ovogodišnjeg prvenstva odbojkaši Nedelišća(fotografija) na svom su parketu dočekali prvaka lige-sastav Čazme i sjajnom igrom došli do velike pobjede. Domaći su autoritativno krenuli u susret i već u startu utakmice ostvarili značajnu prednost(9:2), koju su odličnom igrom do konca seta još i podebljali za velikih 25:17. U drugom su servisima tehničara Karla Novaka krenuli s 6:0, a ta prednost do kraja seta stalno je rasla. Nedelišćani su blokom potpuno razoružali goste, a Karlo Novak sjajno je vodio igru i ravnomjerno rasporedio lopte svim svojim napadačima. Rezultat takove igre je 25:10 za domaće. Semafor pokazuje 2:0. Publika je u transu. Pad u igri domaćih iskoristili su iskusni gosti u trećem i smanjili rezultat, ali u četvrtom domaći kreću s 8:3, a nakon toga osvajaju (vjerovali ili ne) čak 12 uzastopnih poena na servis Marka Davida i tu je priči kraj. Točku na „i“ blokom stavlja Karlo Novak, zasigurno najbolji igrač u razigranom domaćem orkestru. Slijedi veliki pljesak navijača, kao nagrada domaćinu na prikazanoj igri i pobjedi!

Ostali rezultati 18. kola: Sisak Ii-Petrinja 0:3, Medicinar-Mladost II 3:1, Daruvar-Nepomuk 0:3, Quirin-Trnje 3:0.

1. Čazma                           17           14           3             44:16     41

2. Nepomuk                      17           13           5             43:17     40

3. Medicinar                      17           13           4             43:22     40

4. NEDELIŠĆE                  17           11           6             38:26     33

5. Daruvar                          18           10           8             34:32     30

6. Quirin                            16             8           8             32:25     26

7. Petrinja                          18             9           9             32:37     25

8. Mladost II                      17             6           11           25:37     19

9. Trnje                              18             3           15           15:47       8

10. Sisak II                          17             0           17             7:51       2

Odbojkaši Nedelišća osvojili su 4. mjesto u ovogodišnjem prvenstvu(moraju odigrati još zaostali susret sa Siskom II) što je vrlo dobar rezultat, dok će o prvaku lige odlučivati rezultati zaostalih susreta Čazme, Nepomuka i Medicinara.

2 A LIGA-CENTAR(Ž): PORAZ KAŠTELANKI, POBJEDA ČAKOVČANKI

KAŠTEL-PETRINJA 1:3(25:18, 17:25, 17:25, 15:25)

Kaštel: Šestan Obadić, D. Ivačić, M. Ivačić, Breban, Vnuk, Sabol, Varga, Knezić, Bratković, Frančić, L. Kamenić. Trener: Marko Obadić

Domaće odbojkašice sjajno su krenule u susret i u prvom setu bile dominantne. Dobro su se držale i odlično borile i u drugom, ali su visoke gošće proigrale i rezultat poravnale. U naredna 2 seta Kaštelanke su se silno trudile, ali su gošće visinom dominirale na mreži i na kraju zasluženo dobile oba seta što im je donijelo gostujuća 3 boda.

Ostali rezultati 8. kola: Plavi Zmaj-Don Bosco 0:3, Novi Zagreb-Vrbovec 3:2.

1. Don Bosco                     8             7             1             23:5       22

2. Vrbovec                         8             5             3             19:14     15

3. Petrinja                          8             4             4             16:15     13

4. Novi Zagreb                  8             4             4             14:18     10

5. KAŠTEL                       8             2             6             11:20       6

6. Plavi Zmaj                      8             2             6               9:20       6

U 9. kolu Kaštelanke putuju u Dugu Resu, domaćem Plavom Zmaju.

ČAKOVEC-VIVERA GLINA 3:0(25:21, 25:14, 25:15)

Čakovec: A. Novak, S. Novak, Stanković, Kocijan, Bulović, Petak, Pintarić, Leskovar. Trener: Ivan Vabec

Za 60 minuta čiste igre Čakovčanke su stigle do zaslužene pobjede nad odbojkašicama iz Gline i uzvratile gošćama za istovjetan poraz u Glini. Gošće su se dobro držale u prvom setu, koji su domaće zasluženo dobile. U naredna 2 seta Čakovčanke su se potpuno razigrale i na krilima Ane Novak(uz odličnu asistenciju i ostalih igračica iz zapisnika) stigle do vrijedne pobjede i sezonu 2014. /15. završile na 15. mjestu. Konačan poredak(od 13.-16. mjesta): 1. Daruvar 14, 2. Vivera Glina 10, 3. ČAKOVEC 9, 4. Gorica-0 bodova.

III HRVATSKA LIGA-SJEVER: ŠTRIGOVA POTVRDILA 2. MJESTO

ŠTRIGOVA-KAŠTEL II 3:0(25:19, 25:9, 25:13)

Štrigova: Pufek, Posedi, Horvat, Krklec, Heric, Krumpič, Lovrec, Žižek, Fic, Škrobar, Srša. Trener: Jurica Novak

Kaštel: Frančić, L. Kamenić, M. Kamenić, Bašić, Jerković, Ladika, Mihalković, Colarić, M. Varga, Belec. Trener: Marko Obadić

Pobjedom u predposljednjem ligaškom kolu nad mladim Pribislavčankama domaće su odbojkašice(kolo prije kraja prvenstva) osigurale 2. mjesto na ljestvici. Gošće su opasnije prijetile tek u prvom setu, dok su ostala dva domaće dobile uvjerljivim rezultatom.

VARAŽDIN III-ČAKOVEC II 3:0(25:14, 25:13, 25:19)

Čakovec II: Podvezanec, Bulović, Leskovar, Šegović, Rešetar, Majer. Trener: Rajko Kolarek

Zaslužena pobjeda domaćih odbojkašica nad nekompletnim Čakovčankama. Domaće su lako dobile startna 2 seta, Čakovčanke najbolje odigrale u trećem, ali  je i taj set zasluženo otišao na domaću stranu. U redovima Čakovčanki odličan nastup Marije Rešetar.

Preostali rezultati 17. kola: Ivanec-Vinica 3:0, Ludbreg I-Varaždin IV 3:0, Ludbreg II-Centrometal-neodigrano.

1. Ivanec             15           14           1             43:3       42

2. Štrigova          15           13           2             41:15     37

3. Varaždin III    15           10           5             36:17     33

4. Ludbreg I        15             9           6             29:24     25

5. Kaštel II          16             7           9             28:32     23

6. Centrom.        15             6           9             20:33     16

7. Čakovec II      15             3           12           16:38     11

8. Varaždin IV    15             4           11           14:38     10

9. Vinica               15             2           13           12:39       7

Parovi posljednjeg, 18. kola: Varaždin IV-Štrigova, Kaštel II-Ludbreg II, Varaždin III-Centrometal, Vinica-Ludbreg I, Čakovec II-Ivanec.