Odbojka 23.12.2017. 00:44. Zadnja izmjena: 23.12.2017. 00:49.

Odbojka superliga (M): Propuštena meč lopta

Kitro Varaždin - Centrometal  3:2 (17:25, 19:25, 25:20, 26:24, 15:11)

Varaždin - dvorana na Dravi, gledatelja 100, suci Milinović, Raca (oba Zagreb)

Centrometal: Bogdanović, Marciuš, Vincek, Kurteš, Gotal, Juras, Vuk, V. David, Palinkaš, Komosar, M. David, K. Novak, I. Novak (treneri Kirić i Novak)

U zadnjoj ovogodišnjoj prvenstvenoj utakmici igrači Centrometala poraženi su u Varaždinu u utakmici koja i nije trebala tako završiti. Započelo je ravnopravno, no nakon vodstva domaćih 8:7 gosti rade veliku seriju i imaju 13:8. Kasnije je ta prednost povećana i set je završio 25:17 za Međimurce. Vincek i Juras su bili prodorni u napadu, Komosar i Palinkaš su upisali po dva poena na servisu. Poveo je Centrometal u drugom setu 7:4, na tehničkom odmoru imaju istu prednost od tri poena. Nakon servisa Međimurci odlaze na šest poena prednosti i sa uvjerljivih 25:19 vode 2:0 u setovima.

U tom drugom setu svi vanjski napadači Centrometala imali su odličan učinak. I treći set nastavio je Centrometal dobrom igrom i poveo 9:6. Imali su i 14:12, ali tada niz loših prijema i napada omogućava Varaždincima veliku seriju i vodstvo 17:14. Pred kraj seta samo poen prednosti 21:20. No lošim napadima Centrometala set sa 25:20 pripada Varaždinu. U sijedeći set Centrometal je ušao odlučnije i na tehničkom odmoru vodi 12:6. Pa opet stao. Smanjio je Varaždin prvo na 14:13, a kasnije servisima Jošića poveo 20:16. Vincek i poglavito Jurasa nikako nisu uspjevali proći u napadu. No gosti se nisu predavali, prvo su smanjili prednost na dva poena, a zatim na servis Gotala poveli 23:22. Imao je Centrometal meč loptu kod 24:23. Tu je prošao Jošić, kasnije Vinceka dva puta zaustavljaju Varaždinci i set ide domaćima sa 26:24. U petom setu Centrometal je vodio 5:4. Zadnje je poravnato kod 8:8. Varaždin je zatim imao malu prednost. Od 12:11 gosti nisu našli koncentracije i utakmica završava 15:11 za Kitro Varaždin.

• Slijedi stanka od nešto više od mjesec dana. Nakon 11 kola Centrometal je na odličnom 4. mjestu. No ostaje žal da u ovoj utakmici nisu ostvarili sva 3 boda kojim bi pratiteljima pobjegli na četiri boda prednosti.  U nastavku prvenstva Centrometal očekuju domaće utakmice protiv Siska i Rijeke, te gostovanje u Osijeku. Nakon toga liga se dijeli na dvije grupe od po četiri momčadi. Centrometalovci i dalje sve imaju u svojim rukama da pokušaju ostvariti plasman među četiri najbolje momčadi u Hrvatskoj.

Izvor: Jadranko Kirić