Odbojka 27.04.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 08.06.2016. 14:35.

VARAŽDIN - CENTROMETAL 2:3
(29:31, 25:15, 25:21, 25:27, 6:15)
Varaždin - Dvorana na Dravi. Gledatelja: 100. Suci: Hranić i Perić (Zagreb).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Makarov, Vabec, Gotal, Harambašić, Todorović, Petran, T. Posavec, M. Posavec. Trener: Jadranko Kirić
I drugi susret doigravanja za 7. mjesto bio je vrlo uzbudljiv, pa je pobjednik (kao i u Nedelišću) odlučen tek u petom setu. U 1. setu bilo je potpuno neizvjesno, minimalnu prednost imali su i domaćini i gosti. Prvu set loptu Centrometal ne koristi, a sljedeću ni domaćini. Do kraja seta gosti stalno vode, domaćini poravnavaju, ali sedmu set loptu dečki iz Črečana koriste i zasluženo dobijaju set. U drugom domaći koriste velik broj pogrešaka črečanskih odbojkaša i set bez poteškoća osvajaju. U trećem trener Kirić umjesto Todorovića ubacuje Palinkaša, gosti igraju nešto bolje, ali set dobijaju domaći, jer su Centrometalovci ubacili u bunar velik broj servisa. Na semaforu stoji 2:1 za domaće. U četvrtom Kirić vraća Todorovića na svoju poziciju, a Palinkaša na srednjaka (umjesto Kovača). Igra Centrometala se diže i u završnici gosti imaju 18:22 i pri 23:24 prvu set loptu. Domaći vraćaju servis i pri 25:24 dolaze do meč lopte, koju ne koriste. Poravnanje donosi Tomica Posavec, a potom gosti još dva puta uzastopno poentiraju i na razliku dolaze do seta i rezultatskog poravnanja. U odlučujućem, petom, Centrometal pri promjeni strana ima 8:4 i tu prednost do kraja seta još i povećava. Posebno je dobro servirao rutiner Makarov, koji je čak 5 puta uzastopno bio uspješan na servisu,što je u konačnici donijelo veliko veselje Centrometalovaca, jer to je ujedno bila prva prvenstvena pobjeda odbojkaša iz Črečana nad Varaždinom otkako su prvoligaši. U redovima pobjednika sjajno je odigrao kapetan Tomica Posavec.
CENTROMETAL - VARAŽDIN 2:3
(23:25, 25:15, 25:20, 24:26, 6:15)
Nedelišće - Dvorana Aton. Gledatelja: 150. Suci: Vučak (Valpovo) i Bardić (Osijek).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, Makarov, Vabec, Gotal, Harambašić, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Petran. Trener: Jadranko Kirić
Odlučujući, 3. susret doigravanja za 7. mjesto pripao je sastavu iz Varaždina, mada su domaći prvi stigli do meč lopte. Gosti su bolje otvorili susret i u prvom setu uglavnom vodili s 1-2 razlike. U završnici seta domaćini su poveli 20:19, ali su set na razliku ipak izvukli gosti. U drugom gosti vode sve do 9:11, a potom kreće domaći uragan. Sijevalo je sa svih strana, gosti su bili nemoćni. Serijom od 16:4 Centrometalovci su lako dobili set i sve je na početku. U trećem kreću domaći s 5:1, ali kod 1.tehničkog odmora vode gosti(7:8). Domaći brzo preokreću, te preko Todorovića i Palinkaša odlaze na 16:13. Servisima Todorovića ta prednost još i raste (19:14). Uporni gosti smanjuju na 21:20, ali potom Todorović i Palinkaš(na servis Makarova) donose svom sastavu treći set. Na semaforu stoji 2:1. U četvrtom setu velika neizvjesnost. Gosti vode 16:18, ali potom domaći preko Vabeca odlaze na 21:19. Slijedi serija od 3:0 gostujućeg sastava. Poravnanje donosi Vabec, a odmah potom na servis Makarova domaći stižu do meč lopte (24:23). Makarov u tim trenucima promašuje servis, gosti potom dva puta uzastopno poentiraju i na razliku dobijaju set. Na semaforu stoji 2:2. Odluka o pobjedniku ponovno pada u petom, rulet setu. Tu se bolje snalaze gosti, domaći popuštaju, pa pobjeda ipak odlazi na stranu koncentriranijih Varaždinaca. Gosti su tako stigli do 7. mjesta u ovom prvenstvu, dok su domaćini osvajanjem 8. mjesta ponovili prošlosezonski plasman.

III. HRVATSKA LIGA - SJEVER (Ž)
Barok prvak lige
BAROK - NEDELIŠĆE 3:0
(25:16, 28:26, 25:8)
Nedelišće: Srnec, A. Kraljić, L. Kraljić, P. Novak, Srša, Hajdinjak. Trener: Rajko Kolarek
Nekompletne Nedelišćanke pružile su sjajan otpor prvakinjama lige. U 1. setu gošće su se odlično držale do 16:18, ali je završnica pripala boljim Varaždinkama. U drugom su gošće odigrale sjajno, imale u završnici 3 uzastopne set lopte (21:24), ali zahvaljujući neiskustvu nisu set i dobile. U trećem očekivan pad, što su iskusnije i starije domaće odbojkašice znale naplatiti.
VARAŽDIN II - KAŠTEL II 0:3
(18:25, 4:25, 17:25)
Kaštel II: Pintarić, Vnuk, Barlović, Varga, Novak, Sabol, Vinković, Balent, Fučec, Ceilinger, Horvat, Beč. Trener: Željka Obadić
Uvjerljiva i laka pobjeda mladih Pribislavčankiu Varaždinu. Učenice Željke Obadić bile su dominantne u sva 3 odigrana seta (posebno u drugom) i novom pobjedom zacementirale 2. mjesto na ljestvici u ovogodišnjem prvenstvu.