Odbojka 20.04.2011. 00:00. Zadnja izmjena: 08.06.2016. 14:36.

CENTROMETAL - VARAŽDIN 2:3
(22:25, 25:22, 25:18, 14:25, 12:15)
Nedelišće - Dvorana GSC Aton. Gledatelja: 150. Suci: Perić i Gvozden (Zagreb).
Centrometal: Kovač, Palinkaš, Puđa, David, Vabec, Makarov, Gotal, Todorović, T. Posavec, M. Posavec, Petran. Trener: Jadranko Kirić
Prva utakmica doigravanja za 7. mjesto pripala je varaždinskim odbojkašima, koji su tako stekli startnu prednost. Start susreta pripao je gostima, koji su držali prednost sve do sredine seta. Domaći preokreću rezultat i u završnici vode 22:21 i u tim trenucima imaju kontru za 23:21, koju ne koriste, pa gosti serijom od 4:0 dobijaju set. U drugom kreću Varaždinci s 6:11. Trener Kirić vadi iz igre Gotala, te ubacuje na mjesto tehničara iskusnog Makarova. Igra domaćih se diže i već kod drugog tehničkog odmora sve je u egalu. Završnicu seta domaći igraju vrlo dobro, što je rezultiralo osvajanjem istog i rezultatskim poravnanjem. U trećem su domaći dominantni od početka, pa do kraja seta. U završnici imaju 23:13 i pitanje pobjednika seta bilo je već riješeno. I umjesto da nastave u istom ritmu u četvrtom, domaći neshvatljivo griješe u serijama. Puno promašenih servisa i neučinkovitost u napadu domaćina daje krila Varaždincima, koji vrlo uvjerljivo dobijaju set i time utakmicu čine krajnje neizvjesnom. Kreće peti, odlučujući set. Najbolji Varaždinac, Matej Čičković, promašuje servis, a potom sjajni Makarov s četiri uzastopna servisa donosi svom sastavu visokih 5:0. Domaći potom vode 6:1 i 7:3, ali potom slijedi neobjašnjiv pad, što gosti koriste i poravnavaju na 7:7. Marin Posavec sjajnim blokom na Kurtešu donosi(prije promjene strana) novo vodstvo domaćinu, ali potom sve odlazi na gostujući mlin. Varaždinci serijom od 3:0 odlaze na 8:10, domaći smanjuju na 11:12,ali su u završnici seta gosti pribraniji i uz obilatu pomoć suca Perića (oštetio domaće u 3 navrata) dolaze do seta i pobjede.
• Dakle, Varaždinci vode s 1:0, ali igra se na dvije pobjede. Ukoliko Centrometalovci dobiju drugi susret u Varaždinu (dvorana na Dravi, srijeda, 20.4., 17.15 sati) igrat će se treći u subotu (23.4.) u Nedelišću. U redovima domaćina fenomenalno je odigrao rutiner Makarov.

2. A HRVATSKA LIGA -
CENTAR (Ž)
Zmajevkama derbi
i naslov
KAŠTEL - PLAVI ZMAJ 0:3
(16:25, 12:25, 18:25)
Kaštel: Šestan, Lepen, Vincek, Petran, M. Ivačić, Knezić, Novak, Goščiej, Prprović, D. Ivačić, Jelinek, Toplek. Trener: Željka Obadić
Kada je najviše trebalo Kaštelanke nisu bile prave. Važnost susreta i veliki broj gledatelja bili su prevelik uteg za domaće odbojkašice, što su sjajne gošće znale naplatiti. Tek u startu 1. seta bilo je neizvjesno, a nakon toga gošće su zagospodarile parketom i set lako dobile. U drugom su se učenice Željke Obadić dobro držale do 4:6, a potom potpuno pale u igri. Loš servis, katastrofalan prijem i neučinkovitost u napadu, te odlična igra gošći, potpuno su demoralizirali Kaštelanke. Drugi set izgubljen je gotovo bez otpora. U trećem gošće kreću s 4:10, ali domaće servisima Dijane Šestan stižu na 8:10. Očekivao se je potpuni preokret, ali domaće nisu imale svoj dan. Zmajevke rade seriju od 7:0, odlaze na 8:17 i tu je priči kraj. Naslov prvakinja odlazi u Dugu resu. Na kraju veliko veselje gošći i njihovih navijača, ali i veliki pljesak Kaštelankama za igre i ostvarenja u ovom prvenstvu.
Ostali rezultati posljednjeg, 26. kola: Olimpik - Multibibus 3:0, Sisak - Don Bosco 0:3, Azena II - Orao 3:0, Nebo - Karlovac 0:3, V. Gorica - Vrbovec i Zagreb II - Bjelovar igraju u utorak.
(25:22, 25:23, 18:25, 25:18)
Nedelišće: Srnec, A. Kraljić, Srša, Hadinjak, P. Novak, I. Novak, L. Kraljić. Trener: Rajko Kolarek
Važna pobjeda domaćih odbojkašica, koja ih je dovela na 4. mjesto ligaške ljestvice. Prvi set dobile su domaće, a drugi izvukle na servis Jelene Srša (gubile 17:23) za kapitalnih 2:0. U trećem su gošće bile čvršće i smanjile rezultat, ali su domaće odigrale odlično u četvrtom, dobile set i zaslužene bodove. U ujednačenom domaćem sastavu odlično je odigrala Iva Novak.
KAŠTEL II - ŠTRIGOVA 3:0
(25:10, 25:20, 25:18)
Kaštel II: Pintarić, Vnuk, Barlović, Varga, Novak, Sabol, Vinković, Balent, Fučec, Beč, Ceilinger, Horvat. Trener: Željka Obadić
Štrigova: Stanković, Pufek, B. Golenko, Lovrac, Horvat, Posedi, S. Golenko, Gložinić, Kerman. Trener: Siniša Stanković
Međimurski derbi pripao je tehnički pokovanijim i iskusnijim pribislavečkim odbojkašicama. Prvi set dobile su domaće ekspresno, ali su se u naredna dva mlade Štrigovčanke odlično držale, za što su i nagrađene velikim brojem osvojenih poena. U redovima pobjednica odličan nastup Petre Ceilinger i Lee Horvat.
Preostali rezultat 9. kola: Ivanec - Barok 2:3.
1. Barok 9 8 1 24:7 23
2. Kaštel 9 7 2 22:13 19
3. Ivanec 9 5 4 20:12 17
4. Nedelišće 9 3 6 13:22 9
5. Štrigova 9 2 7 10:21 7
6. Varaždin 9 2 7 9:24 6
Parovi posljednjeg, 10. kola: Barok - Nedelišće II, Varaždin II - Kaštel II, Štrigova - Ivanec.

PRVENSTVO ZAGREBAČKE REGIJE ZA KADETE
Centrometal drugi
U zagrebačkom odbojkaškom domu u nedjelju je održan 1. turnir zagrebačke regije za kadete, a na kojem su (među 8 sastava) nastupili i mladi odbojkaši prvoligaša Centrometala. Centrometalovci su igrali u skupini sa zagrebačkom Croatiom, zaprešičkim Nebom, te Siskom. Mladići trenera Josipa Treske u prvom su susretu s 2:0 nadvisili vršnjake Croatie, a potom istim omjerom i odbojkaše zaprešičkog Neba. Jedini poraz u skupini zabilježili su sa Siskom, rezultatom od 2:0. Tako su u skupuni završili na odličnom 2. mjestu, pa će koncem svibnja (domaćini u Atonu) u polufinalu igrati s prvoplasiranim sastavom iz B skupine. Za Centrometal su nastupili: Deni Vuk, Karlo Novak, Domagoj Košir, Vedran David, Ivan, Novak, Danijel Kopačević i Karlo Kocijan.