Odlične Kaštelanke, poraz Nedelišća i loš nastup Centrometala

• Karlovac - Centrometal  3:2

(25:22, 25:22, 19:25, 15:25, 15:6)

Karlovac - dvorana Mladosti, suci: Milinović i Zidanić (Zg)

CENTROMETAL: Marciuš, Puđa, Rešetar, Gotal 2, Juras 2, Vuk, Palinkaš 7, Posavec 16, Bogdanović 19, Novak, Kopačević 3, Vincek 33  (trener Kirić)

Lošim nastupom igrači Centrometala u Karlovcu su dozvolili domaćinu da ostvari prvu ovogodišnju pobjedu. Samim time i da sebi zakompliciraju situaciju tri kola do kraja regularnog dijela lige. Od samog početka nesigurnost na prijemu donosila je probleme Međimurcima. Poveo je Karlovac 5:1. Nikako da se gosti srede i Karlovac ima 15:9, a dobiva i set. Poveo je Karlovac u drugom setu 6:4. Poravnato je kod 7:7. Na tehničkom odmoru vodi Centrometal 12:11. Uglavnom je izjednačno do 15:14 za Karlovac. Greške u napadu gostiju dovode domaće do 18:14 i tu stvaraju ključnu prednost i vode 2:0. U trećem setu konačno druga slika. Poveo je Centrometal 8:2, na tehničkom odmoru imaju 12:8. Kasnije je prednost bila i veća. Isto je nastavljeno i četvrti set koji je završio 25:15 za poravnanje na 2:2. Loše je Centrometal odigrao peti set. Griješilo se u napadu, prijemu, servisu, obrani. Rezultat svega laganih 15:6 za veliko slavlje Karlovčana. Gledano cijeli susret Centrometal nije imao stabilan prijem i loši su bili u obrani. U drugom susretu Sisak je kod kuće izgubio od Šibenika s 3:1.

• U četvrtak od 17:30 Centrometal dočekuje Karlovac, a za vikend im dolazi Šibenik. U zadnjem kolu gostuju u Sisku.

2. LIGA-CENTAR (Ž): Odlične Kaštelanke

• Bjelovar - Kaštel  1:3

(25:19, 22:25, 18:25, 15:25)

Kaštel: Knezić, Inak i Mirijam Varga, Ivačić, Frančić, Vnuk, Šestan, Budiša, Horvat, Bulović, Kamenić, Mirijam Varga, Petran (trener Obadić)

Odlična utakmica igračica Kaštela na teškom gostovanju u Bjelovaru. U prvom dijelu sezone Bjelovar je oba puta pobjedio. No ovaj put bilo je drugačije. Prvi set su domaće igračice bile bolje i dobile ga sa 25:19. No nakon toga puno bolja igra međimurske ekipe. Iz seta u set bile su sve sigurnije, te sa 25:22, 25:18 i 25:15 osvojile nova tri boda. Za pobjedu su zaslužni i brojni navijači ekipe iz Pribislavca. Druga međimurska ekipa u ovoj ligi nije bila tako uspješna. Štrigovčanke su poražene u Ivancu s 3:0, po setovima 25:21, 25:15 i 25:23.

2. LIGA-CENTAR (M): Novi poraz Nedelišća

• Nedelišće - Gorica  0:3

(21:25, 26:28, 30:32)

Nedelišće Elting: Karlo i Ivan Novak, Marko i Vedran david, Pergar, Vabec, Grošević, Kozar, Modrić (trener Siniša Novak)

Novi poraz odbojkaša Nedelišća od vodeće momčadi OK Gorice. Svaki je set igra bila izjednačena, ni jedna ekipa nije se rezultatski odvajala od druge. U drugom i trećem setu Nedelišćani imali su čak i nekoliko set lopti, no zbog par tehničkih grešaka i dobro postavljenih blokova Goričana, gosti zasluženo odnose kući sva tri boda. Kod domaćina najsvjetlija točka bio je Marko Kozar koji je odlično iskoristio danu priliku. Do kraja sezone odbojkaši Nedelišća imaju još dvije utakmice.

• Sljedeći vikend su slobodni, a nakon toga gostuju u Sisku protiv ekipe OK Quirin Sisak, gdje bi i teoretski trebali potvrditi četvrto mjesto u ovoj sezoni.

Izvor: Jadranko Kirić