Odbojka 07.02.2017. 10:20. Zadnja izmjena: 07.02.2017. 10:23.

Novosti iz odbojke

Pobjeda Centrometala, Štrigovčanki, Nedelišćana i Kaštelanki, a poraz Plavih iz Peklenice

SUPERLIGA (M): 3 boda iz Karlovca

KARLOVAC - CENTROMETAL  0:3 (26:28, 23:25, 21:25)

Karlovac - gradska dvorana, gledatelja 60, suci: Raca, Perić (oba Zagreb)

CENTROMETAL: Marciuš, Puđa, Gotal, Juras, David, Vuk, Palinkaš, Posavec, Stanković, Bogdanović, Kopačević, Vincek (trener Kirić)

Odbojkaši Centrometala osvojili su tri boda u Karlovcu. Bio je to susret koji su jednostavno igrači Centrometala trebali dobiti protiv domaćina koji nema niti osvojenog boda u prvenstvu. No sama pobjeda izborena je vrlo teško, usprkos konačnih 3:0. Počeo je Centrometal dobro i poveo 6:2. Domaći to sustižu na 8:8, te u drugoj polovici seta imaju prednost od 18:15. Kod 26:26 prvo Gotal dobiva poen blokom, a zatim na isti način i Vincek za 28:26 za Međimurce. U tom prvom setu čak osam promašenih servisa Centrometala, no dobar prijem i igra u napadu, te blokovi na kraju izvukli su set.

Prvu polovicu drugog seta Centrometal je bolji i na tehnički odmor odlazi sa 12:8. Kasnije je ta prednost porasla na 17:10 i činilo se da je set rješen. No malo pomalo Karlovac se približava i na kraju poravnava na 23:23. Tada prolazi Bogdanović u napadu. Potom Gotal lovi kuhanu loptu, a Vincek prolazi u napadu za 25:23 i 2:0 u setovima. Opet je izvukla igra u napadu i pet blok poena. Treći set opet bolje otvara Centrometal i vodi cijelo vrijeme, a kraju je 25:21. Kod Centrometala najviše poena osvojio je Bogdanović 17, Vincek je skupio 16, Posavec 10, Palinkaš 8, te Gotal i Kopačević 3. Dobru utakmicu na mjestu libera odigrao je Vedran David.

• Ovom pobjedom Centrometal se probio na peto mjesto prvenstvene ljestvice. U narednom kolu gostuju u Osijeku kod Murse. Rezultatski nebitan susret jer se u drugi krug prenose samo bodovi iz međusobnih susreta. Za dva tjedna u Nedelišće dolazi Sisak i tu kreće prava borba za sačuvanje pete pozicije.

2. LIGA CENTAR (Ž): Teška pobjeda Štrigovčanki

Štrigova - Ivanec  3:2 (27:25, 25:21, 20:25, 15:25, 15:12)

Štrigova - dvorana OŠ, gledatelja 70, suci: Kopačević (Črečan) i Kozjak (Šenkovec)

Štrigova: Pufek, Krumpić, Horvat, Posedi, Lovrec, Ana i Elena Stanković, Heric (trener Stanković)

Teška, ali zaslužena druga prvenstvena pobjeda igračica iz Štrigove. Domaće su odlično odradile prva dva seta, te ih dobile u neizvjesnim završnicama. U nastavku su popustile i dozvolile favoriziranim gošćama da izjednače na 2:2. Ipak, u petom setu krenuo ih je servis, odigrale su borbeno te su osvojile taj set, time dobile i utakmicu. Odličan nastup svih domaćih igračica, a u mnogome im je pomogla brojna i glasna publika.

• Drugi međimurski predstavnik u ovoj ligi Kaštel iz Pribislavca pobjedio je u gostima ekipu OK Brcko s 3:0, po setovima 25:18, 25:21 i 25:17.

2. LIGA CENTAR (M): Nedelišćani bez problema

Petrinja - Nedelišće Elting  0:3 (19:25, 22.25, 15:25)

Petrinja - gradska dvorana Petrinja, gledatelja 50, suci Gojačić, Bišćan (oba Petrinja)

Nedelišće: Karlo i Ivan Novak, Marko i Vedran David, Vabec, Pergar, Grošević, Kocijan, Modrić (trener Novak)

U prvom kolu nastavka prvenstva odbojkaši Nedelišće Eltinga bez većih problema ostvarili su maksimalnu pobjedu u Petrinji. Od početka su zaigrali odlično i poveli 5:0 te samo održavali prednost do konačnih 25:19. Drugi set slično veći dio te dionice. No pred kraj domaći su uspjeli doći samo na poen zaostatka kod 22:23. Da ne bude bilo kakve dileme pobrinuo se Vabec, osvojio dva poena i gosti uzimaju drugi set sa 25:22. U trećem setu Nedelišće dominira u svakom odbojkaškog segmentu igre, te bez problema sa 25:15 dolaze do nova tri boda.

• U sljedećem kolu Nedelišće dočekuje prošlogodišnjeg prvoligaša OK Čazmu. Utakmica se igra u subotu 11. veljače u dvorani OŠ Nedelišće s početkom u 18 sati.

3. MEĐUŽUPANIJSKA LIGA-CENTAR (Ž): Slavlje mladih Kaštelanki

Kaštel II - Totovec  3:0 (25:11, 25:19, 25:10)

Belica - dvorana OŠ, sutkinja Dina Sabol, zapisničarka Mailinda Vnuk, gledatelja: 50

ŽOK Kaštel: S. Leskovar, T. Budiša, L. Magdalenić, E. Kranjec, M. Varga, E. Frančić, M. Kamenić, N. Braniša, A. Đuranić, I. Bulović, A. Šmitran, E. Kosir

OK Totovec: M. Črep, B. Đurđek, D. Korunek, L. Vinković, D. Lešnjak, K. Črep, A.M. Makarić, S. Vugrinec, P. Krizman, L. Horvat

U 11. kolu mlade Kaštelanke uvjerljivo su dobile OK Totovec. S obzirom na rezultat priliku su ponovo dobile i mlađe članice kluba. Moramo istaknuti jako dobre serve naših igračica i zahvaliti bubnjaru Ivici na neiscrpnoj podršci. Sljedeći vikend je derbi utakmica protiv ekipe Centrometala pa iz kluba pozivaju sve ljubitelje i navijače da podrže odbojkašice svojim navijanjem u dvorani Aton Nedelišće.

Odbojkašice Centrometala pobjedile su u Ludbregu istoimenog domaćina s maksimalnih 3:0. Prva dva seta bez većih problema na 17 i 18 poena. U trećem setu par promjena u ekipi uzrokovale su vodstvo domaćih od 9:2. No do kraja seta Centrometalovke su to uspjele dostići i pobijediti sa 26:24. U narednom kolu igra se derbi susret Centrometal - Kaštel II.

3. TREĆA LIGA (M): Derbi Žereku

U derbi susretu varaždinski Žerek svladao je Plave iz Peklenice s 3:0 i uključio se u borbu za vrh prvenstvene  ljestvice. Po setovima je bilo 25:19, 26:24 i 25:20. Poljanec je u Ludbregu bio bolji od Centrometala II sa 3:0, po setovima 25:16, 25:19 i 25:14. Susret vodećeg Centrometal veterana i Totovca je odgođen. Sada sve momčadi imaju osam odigranih susreta. Na tablici su prvi Centrometal veterani sa 22 boda, slijede Žerek i Plavi sa 18. U narednom kolu igra se debi susret Centrometal veterana i Žereka.

Izvor: Kirić i Budiša