Odbojka 23.06.2017. 07:38. Zadnja izmjena: 23.06.2017. 07:41.

Finalni turnir

Proljetna liga Međimurja u odbojci za seniore: Pehar pobjednika Centrometalu

Završena je šesta Proljetna liga Međimurja u odbojci za seniore. Prema očekivanju ponovo je naslov osvojila ekipa Centrometala koja je bila sastavljena od više prvoligaških igrača. Finalni turnir odigran je u Totovcu u odličnoj organizaciji tamošnjeg kluba. Pravo na domaćinstvo Totovec je stekao osvajanjem prvog mjesta u regularnom dijelu lige. U prvoj utakmici igrali su Totovec i Varaždin. Totovec je mnogo bolje otvorio utakmicu i s laganih 25:13 osvojio prvi set. No gosti se ne predaju i sa 25:20 izjednačuju na 1:1. Ostala dva seta bila su vrlo izjednačena do samog kraja. Više sreće i spretnosti imali su igrači Totovca i sa 27:25, te 26:24 osigurali plasman u finale. U drugom polufinalu sastali su se Centrometal i Vularija. Vularija je nastupila na turniru zamjenivši drugoplasiranu momčad Eltinga koja zbog raznih obveza većine igrača nije mogla nastupiti. Centrometal je ovu utakmicu dobio lagano, po setovima 25:16, 25:17 i 25:16.

U utakmici za treće mjesto Vularija je pobjedila Varaždin sa 2:1. Prvi set pripao je Varaždincima sa 25:20, a tada Vularija na krilima mladog Antonia Jurasa preokreće utakmicu u svoju korist sa 25:23 i 15:13. U finalnom susretu Centrometal je bio dominantan protiv Totovca i s 25:20, 25:21 i 25:20 došao do novog naslova. Za pobjedničku momčad Centrometala su nastupili Tomica Posavec, Marijan Palinkaš, Deni Vuk, Zlatko Rešetar, Luka Krklec, Tomica Puđa, Branko Juras i Dragan Žerjav. Po završetku natjecanja član Izvršnog odbora Odbojkaškog saveza Međimurske županije Antun MIkac pobjednicima je dodijelio pehar. Sve utakmice završnog turnira dobro je odsudio Pejo Kopačević.

Izvor: Jadranko Kirić