Odbojka 14.06.2017. 07:03. Zadnja izmjena: 14.06.2017. 07:08.

Odbojka

Totovec prvak Proljetne lige Međimurja u odbojci za seniore

Završen je regularni dio Proljetne lige Međimurja u odbojci za seniore. Proteklog vikenda odigrane su posljednje utakmice u kojima je Totovec s dvije pobjede od 3:1 došao do prvog mjesta. U petak je dočekao Elting. Totovcu su trebala sva 3 boda, Eltingu dva seta za prvo mjesto. Obje momčadi nastupile su u najjačim sastavima. Utakmicu su bolje otvorili domaćini i osvojili prvi set sa 25:19. U drugom setu stalno vodstvo Eltinga za poravnanje s 25:21. U trećem setu Totovec je opet bolji i s uvjerljivih 25:18 dolazi do nove prednosti. Uslijedio je odlučujući set. Kod 23:23 suđena je sporna lopta za domaće, nakon toga još jedan loš napad Eltinga i utakmice ide u korist Totovca rezultatom 3:1. Da bi potvrdili prvo mjesto i domaćinstvo završnog turnira Totovcu su trebala tri boda u nedjelju u Vulariji. To su dobro odradili. Prva tri seta bila su vrlo neizvjesna, nakon njih Totovec je vodio 2:1. Četvrti set dobili su lakše, sa 25:15 došli su do željene pobjede od 3:1.

REZULTATI: Elting - Varaždin 3:0, Vularija - Elting 1:3, Varaždin - Centrometal 3:0, Totovec - Varaždin 3:1, Centrometal - Vularija 3:1, Elting - Centrometal 3:2, Centrometal - Totovec 3:1, Varaždin - Vularija 3:0, Totovec - Elting 3:1, Vularija - Totovec 1:3.

1. Totovec      4          3          1          10:6      9

2. Elting         4          3          1          10:6      8

3. Centrom.   4          2          2          8:8        7

4. Varaždin    4          2          2          7:6        6

5. Vularija      4          0          4          3:12      0

Završni turnir

Završni turnir odigrat će se na vanjskom igralištu u Totovcu u subotu, 17. lipnja. Pravo domaćinstva Totovec je stekao osvajanjem prvog mjesta u regularnom dijelu. U završnici nastupaju prve četiri momčadi. Raspored utakmica - 15:30: Totovec - Varaždin, 17 sati: Elting - Centrometal, 19 sati: utakmica za treće mjesto; 20 sati - finale. Polufinalne i finalna utakmica igraju se na tri dobivena seta, a utakmica za treće mjesto na dva.

Izvor: Jadranko Kirić