Gradovi i općine 18.07.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:47.

Nenad Nemec postigao je novi županijski rekord

Prvenstvo hrvatske u gađanju malokalibarskim oružjem ISSF programa održano je prošlog vikenda na streljani Vrapčanski potok u Zagrebu. U disciplini Mk puška 60 hitaca ležeći nastupilo je pet ekipa, a naslov prvaka države osvojila je ekipa Dalmacijacement iz Solina s 1850,2 kruga. Ekipa Čakovca osvojila je četvrto mjesto s novim županijskim rekordom od 1790,2 kruga. U pojedinačnoj konkurenciji nastupio je dvadeset i jedan natjecatelj, a prvo mjesto nakon kvalifikacija i finala osvojio je Josip Kuna (Osijek 1784) s 206,1 krugova. U kvalifikacijama za ulazak u finale Nenad Nemec član Čakovca postigao je novi županijski rekord osnovnog meča od 606,5 krugova, a u finalu je osvojio sedmo mjesto s novim županijskim rekordom finala od 100,4 kruga. Damir Nemec osvojio je 13. mjesto s 596,9 krugova, a Marcel Dvorščak 19.mjesto s 586,8 krugova postignutih u kvalifikacijama. U disciplini MK puška trostav 3 x 40 hitaca u pojedinačnoj konkurenciji nastupio je Nanad Nemec član Čakovca koji je u konkurenciji devet natjecatelja u osnovnom meču osvojio sedmo mjesto s postignutih 1127 krugova i kao sedmoplasirani ušao u finale. U finalnom natjecanju Nenad je postavio novi županijski rekord finala od 386,0 krugova i osvojio osmo mjesto.