Sport 08.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

1. MMNL: Neodigrana 'ljepotica'

Rezultati 7. kola: Tesarstvo Preložnjak - Strahoninec 11:5, Vularija - Chenesa 5:9, Gornji Kuršanec - Promess 1:9, Mip Weyland - Domino bar-Grandy nije odigrano, Goričan - Hemuševec 9:3, Fenix - Klub 75 4:4.
12. Strahoninec 7 0 0 7 22:68 0
Parovi 8. kola: Čakovec, ETŠ: Strahoninec - Klub 75 petak u 21.45 h, Mala Subotica: Promess - Fenix četvrtak u 18 h, Donji Kraljevec: Hemuševec - Gornji Kuršanec srijeda u 20 h, Mala Subotica: Domino bar-Grandy - Goričan srijeda u 20 h, Mala Subotica: Chenesa - Mip Weyland odigrano jučer (ponedjeljak), Čakovec, II. OŠ: Tesarstvo Preložnjak - Vularija danas (utorak) u 18.30 h. (d.j.)

Zakazao duh sporta
Ljepotica 7. kola, Mip Weyland - Domino bar-Grandy, nije se odigrala. Utakmica je morala početi u 22 sata, a kasnilo se 15 minuta zato jer domaćin nije osigurao loptu veličine “4”. Dakako, bila je u dvorani “petica” s kakvom se do nedavno igrao mali nogomet, ali to jednostavno nije bilo po volji ekipi iz Palovca. Domaćini su priznali svoju pogrešku, i u 22.07 sata tražili priliku od 10 minuta da se lopta pronađe. “Četvorka” je stigla u dvoranu u 22.17 sati, ali, gostujuća ekipa ponijela se nesportski i napustila teren 2 minute prije iako su znali da lopta dolazi. Prema riječima Mladena Matića, igrača i sponzora ekipe Domino bar-Grandy, jedini igrač u ekipi koji je htio nastaviti utakmicu bio je Mario Oršić, dok se, primjerice, voditelj ekipe Ivan Dominić-Đoni, koji je morao imati najviše sportskog razumijevanja - prvi našao pod tušem.
Prema riječima igrača Mip Weylanda, u Pravilima lige (koja je tek startala i još se uhodava) nigdje ne piše da se moraju utakmice odigravati isključivo s loptom “četvorkom”. Tako da se utakmica u krajnjem slučaju mogla odigrati i “peticom”. Sportski duh mora biti jači od ostalog. Potez ekipe iz Palovca najoštrije su osudili i suci utakmice, Igor Križarić i Darko Filipčić, koji su se ponijeli fer i vratili domaćinu novac koji im je morao pripasti za suđenje. Povjerenik lige Darko Jambrović utakmicu vodi kao da nije odigrana, jer nema smisla da bude suprotno, a odigrat će se dogovorno na završetku prvog djela lige. (eM)