Sport 07.11.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:50.

3. HNL: Čakovec izgubio 17:0!

VIROVITICA 3
MLADOST (P) 1
Virovitica - igralište SRC Vergeška. Gledatelja 100. Sudac Pavlić. Strijelci: 1:0 Grubić (54), 1:1 Balent (69), 2:1 Mikulić (86), 3:1 Komar (90).
Mladost/P: Bendelja, Habuš, Erdelja, Balent, Gelo, Vuk (38. Kranjec), Hladnik (46. Lončarič), Sabol, Mihoci (49. Kavran), Caban, Jambrovič. Trener Damir Patafta
U prvom poluvremenu gosti su od 37. minute ostali s igračem manje jer im je isključen Bendelja da bi unatoč tome jako dobro stajali na terenu te se na odmor otišlo s 0:0. U nastavku u 54. minuti domaćin dolazi u vodstvo preko Grubića, da bi se Preložani poravnali u 69. minuti pogotkom Balenta. Imali su priliku preko Kavrana ali im je u samoj završnici ponestalo koncentracije. (ZP)

RUDAR 0
VARAŽDIN 0
M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja 250. Sudac Petrović.
Rudar: Rajf, Jezernik, Šprajc, Županec, D. Šoltić, Novak (89. Čalopa), Zadravec, N. Šoltić, D. Novak, M. Šoltić, Vurušić (77. Knežević). Trener Josip Filipan
Borbena i neizvjesna utakmica u kojoj su nedostajali pogoci i u kojoj domaćin je taj koji može žaliti što nije ostvario pobjedu. U 54. minuti u brzoj kontri Dario Šoltić je izbio sam pred vratara gostiju koji ga ruši a sudac pokazuje opravdano na najstrožu kaznu. Isti igrač sam izvodi jedanaesterac kojeg brani gostujući vratar, isto kao i udarac M. Šoltića. (ZP)

MLADOST (Ž) 17
ČAKOVEC 0
Ždralovi - igralište Mladosti. Gledatelja: 150. Sudac: Slunjski (Varaždin). Strijelci: Sučić 6, Peić 2, Osterman 2, Kozić, Jelić, Mlinarić, Reić, Savić, Marić i Sabljić po 1.
Čakovec: Črnko, Sakač (Koren), Dibena, Korenika, Balent, Matijašec, Almeida, Bedić, Božičković, Bubnjar, Trivanović
Nakon ovog sramotnog poraza, najtežeg u dugoj i bogatoj povijesti kluba, poseban komentar nije potreban, tek da je sreća da utakmica traje 90 minuta. Zato i dalje pitanje odgovornima u Međimurskom nogometnom savezu i Gradu Čakovcu: dokle tako i može li se i dalje tako sramotiti ugled najstarijeg međimurskog nogometnog predstavnika, Grada Čakovca čije ime klub nosi, konačno i kompletnog međimurskog nogometa? Vrijeme je da se končano sve to prekine, ovako dalje zaista nema više smisla. (JF)

PODRAVINA 5
NEDELIŠĆE 1
Ludbreg - stadion Podravine. Gledatelja 200. Sudac: Molvarec. Strijelci: 1:0 Mumlek (25), 1:1 Bujanić (35), 2:1 Holi (45), 3:1 Mumlek (48, 11m), 4:1 Mumlek (70), 5:1 Kosec (81).
Nedelišće: Košir, Pintarić, Vojnović, Posavec, Bujanić (od 65. T. Pintarić), Marčec, Mihalic (od 73. Golubić), Čosić. Trener Dražen Novak
Nogometaši Nedelišća u Ludbregu su izgubili, no počeli su vrlo dobro, imali su inicijativu i prilike Međumurca i Ćosića. U 14. minuti ostaju s igračem manje jer im je isključen Posavec. Domaćin dolazi u vodstvo u 10. minuti pogotkom Mumleka da bi Bujanić uspio u 35. minuti poravnati na 1:1. U posljednjim minutama prvog dijela Holi dovodi ponovo domaćina u vodstvo. U nastavku u 48. minuti nakon sumnjivo dosuđenog jedanaesterca domaćin vodi 3:1, da bi do kraja postigao još dva. (ZP)

GRANIČAR 3
SLATINA 1
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 150. Sudac: Krasnić. Strijelci: 0:1 Kristić (30), 1:1 Kos (60), 2:1 Cecelja (67), 3:1 Jabres (72, 11m).
Graničar: Jambres, Gorupić (69. Matotek), Beliga, Cecelja, Lončar, Kos (90. Tilošanec), Nađ 5, Andrić,5, Latin, Kučan, Mlakar (46. Mikulan). Trener:Ladislav Furjan
Susret je počeo terenskom nadmoći gostiju, koju je okrunio Krstić glavom neometen ni od koga s udaljenosti od 5 metara lobovao Jambresa. Nastavak i dalje isti, no kada majstor dobije pravu loptu onda je to pogodak. Dogodilo se to Vilimu Kosu koji je gotovo trideset metara trčao došavši sam pred vratara i rutinirano izjednačio rezultat. Domaći preuzimaju igru, više kombiniraju pa tako iz jedne akcije Cecelja pogotkom dovodi domaćina u vodstvo od 2:1. Četiri minute poslije gosti nepotrebno ruše Vilima Kosa, dosuđen je opravdano kazneni udarac čiji je sigurni realizator bio vratar Jambres za konačnih 3:1. (MG)

MEĐIMURJE 4
BJELOVAR 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 250. Sudac: Strusa (Virovitica). Strijelci: 1:0 Baksa (30), 2:0 Skoliber (47), 3:0 Kokot (66), 3:1 Pavec (82), 4:1 Vuk (83).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Dodlek, Kuzmić, Menzil, Vuković, Baksa (46. Vuk), Skoliber (79. Novko), Golik, Puclin (69. Vabec ), Kokot. Trener Damir Biškup
Derbi prvenstva zadovoljio je i najstrože pristalice nogometa, a pobjeda apsolutno zaslužena. Kod Čakovčana koji su nastupili bez Petaka (žuti kartoni) samo se početkom drugog poluvremena osjetio umor nakon teškog kup susreta s Osijekom, u ostalom su dijelu igrali taktički vrlo dobro i borbeno. Poveli su u 30. minuti kada je Baksa jedan ‘odbijanac’ spremio u mrežu. Početkom drugog dijela na odlično dodavanje Kokota mladi je Skoliber bio precizan i siguran, a vodstv je u 66. minuti povisio na idealno dodavanje Dodleka Kokot. Gosti su smanjili, ali Čakovčanima to nije smetalo, mladi Vuk je minutu iza toga bio snalažljiv i riješio sve dileme oko konačnog pobjednika. • Sutra (srijeda) u 15 sati na SRC-u Mladost Čakovčani će u sklopu proslave 10. godišnjice kluba odigrati prijateljski susret s prvoligašem Slaven Belupa. (JF)

KOPRIVNICA 3
POLET 0
Koprivnica - gradski stadion. Gledatelja 150. Sudac Lončar. Strijelci: 1:0 Martinčić (24), 2:0 Jambrušić (64), 3:0 Bukovac (90).
Polet: Đurkin, Goričanec, Novak, Turk, Hren, Sobočanec, Jelen (70. Zadravec), Cvetković (46. Novak), Škvorc (79. Vinko), Barat, Radiković. Trener Dražen Škvorc
Domaćin je vodeći pogodak postigao u 24. minuti nakon izigrane akcije preko Martinčića. U 60. minuti gosti su nakon ubaćaja Barata preko Jelena postigli pogodak koji im je zbog zaleđa poništen. U 64. minuti Jambrušić povećava rezultat na 2:0 da bi u posljednjoj minuti utakmice Bukovec pogotkom postavio konačni rezultat utakmice. (ZP)
Snimio Zlatko Premuš

Preostali rezultat 12. kola: Croatia - Podravac 4:0.
16. Čakovec 12 0 2 10 6:72 2
PAROVI 13. KOLA: Polet - Virovitica, Podravac - Koprivnica, Bjelovar - Croatia, Slatina - Međimurje, Nedelišće - Graničar, Čakovec - Podravina, Varaždin - Mladost (Ž), Mladost (P) - Rudar.

Čakovec duguje najviše!

U službenom glasilu Treće nogometne lige sjever mnogo je opomena i kazni, izdvajamo one međimurskih trećeligaša. Osim Rudara Mursko Središće koji nema dugovanja ostali međimurski predstavnici duguju poprilično velike iznose za kotizaciju i prema službenim osobama. Najveći dužnik je NK-a Čakovec koji duguje 16.434 kune plus 1.000 kuna posebne kazne jer u dosadašnjem tijeku prvenstva nema licenciranog trenera. NK-a Nedelišće duguje 11.730, Graničar Kotoriba 5.230, Međimurje Čakovec 4.000, Mladost Prelog 1.500 i Polet Sveti Martin na Muri 500 kuna. Nakon opomena slijedi suspenzija.