Sport 04.04.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

3. HNL: Debakl Međimurja u Koprivnici

18. kolo
MEĐIMURJE 1
POLET 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 300. Sudac: Franolić (Ludbreg). Strijelac: Kuzmić (59).
Međimurje: Šafarić, Dodlek, Kuzmić, Vuković, Petak, Menzil (80. Vabec), Golik, Puclin (72. Kregar), Skoliber (88. Vuk), Nynkeu, Novko. Trener. Damir Biškup
Polet: Đurkin, M. Karlovčec, Vinković (66. Mi. Karlovčec), A. Begović, Hren, M. Begović, Brezovački (46. Sobočan), Horvat, Radiković, Škvorc (70. Turk), Goričanec. Trener: Krešimir Šenji
Očekivana i zaslužena pobjeda Čakovčana u lokalnom derbiju. Samo to i konačni rezultat pamtit će se, ostalo za zaborav. Čakovčani su imali inicijativu tijekom cijelog susreta, iskoristili su je u 59. minuti kada je Golik dobro izveo udarac iz kuta, a Kuzmić glavom postigao pogodak koji je kasnije se je ispostavilo, odlučio o pobjedniku. (j.f.)
IVANČICA 1
ČAKOVEC 3
Ivanec - Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Gadžo (Bjelovar). Strijelci: 0:1 Balent (50), 1:1 Puclin (57, 11 m), 1:2 Hanc 59, 1:3 Antonović (80).
Čakovec: Prekupec, Cvetković, Andre Silva, Vlah, Jambrović, Antonović, Balent (75. Pintarić), Suvajac (60. Drožđek), Suntešić, Vuk, P. Pintarić (46. Hanc)
Druga uzastopna pobjeda Čakovčana, posebno važna jer je postignuta kod direktnog protivnika. Igrali su taktički vrlo dobro i pametno. Nisu dozvolili domaćima koji su imali više inicijative u tom dijelu susreta postići pogodak, početkom drugog dijela Balent je bio taj koji je Čakovčane doveo u vodstvo. Domaći su ubrzo iza toga iz vrlo dvojbeno suđenog kaznenog udarca izjednačili, to je s njihove strane bilo sve. (j.f.)
NEDELIŠĆE 2
GRANIČAR 1
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 200. Sudac: Križaić. Strijelci: 1:0 Mihalic (46), 2:0 Marčec (61), 2:1 Hertelendi (67).
Nedelišće; Novak, Pintarić, Bađari, Topolnjak, Jagec (46. Mihalic), Marčec, Vizinger, Perko, Bujanić, Jarić, Piškor
Graničar: Jambres, Horvat (62. Kučan), Gorupić (80. Matotek), Beliga, Matotek, Kosec, Lončar, Hertelendi, Nađ, Kukec (85. Latin), Tilošanec. Trener: Zoran Kastel
U prvom poluvremenu mreže se nisu tresle. Odmah na početku nastavka nakon odličnog prodora Bađarija i ubačaja Mihalic koji je nešto ranije ušao u igru postiže pogodak za 1:0. U 61. minuti Bađari je ponovo odlično probio lijevu stranu i ubacio da bi Piškor pucao ali je njegov udarac kratko obranio Jambres da bi na loptu natrčao Marčec te ju pospremio u gol. Isti igrač u 64. minuti je isključen nakon druge javne opomene. Gosti smanjuju pogotkom Hertelendija da bi nešto kasnije Gorupić pogodio vratnicu. (z.p.)
PODRAVAC 2
MLADOST (P) 1
Virje - sportski park. Gledatelja 150. Sudac: Petek. Strijelci: 1:0 Brkić (74), 1:1 Ivančić (83), 2:1 Pavlović (90).
Mladost: F. Farkaš, Habuš, D. Farkaš (78. Mišić), Ivančić, Halić, Vlah (89. Koa), Magdalenić, Hladnik (67. Hrešć), Sabol, Caban, Dominić. Trener: Krunoslav Bauer
Nogometaši Mladosti izgubili su nesretno primivši pogodak 5 sekundi prije kraja. Prvi dio završio je bez pogodaka da bi u nastavku domaćin nakon udarca iz daljine te kratko odbijene lopte gostujućeg vratara poveo. Preložani u 83. minuti poravnavaju, a kad se očekivalo da će utakmica završiti bez pobjednika domaćin nakon ubačaja i loše reakcije gostujuće obrane Pavlović uklizava i posprema loptu u gol za konačnih 2:1. (z.p.)
Ostali rezultati 18. kola: Virovitica - Podravina 0:5, Slatina - Mladost (Ž) 0:3, Bjelovar - Croatia 0:3, Križevci - Koprivnica 1:4.
19. kolo
ČAKOVEC 1
NEDELIŠĆE 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 250. Sudac: Babić (Varaždin). Strijelac: Balent (9).
Čakovec: Prekupec, Koren, Cvetković, Andre Silva, Antonović, Hanc (73. P. Pintarić), Balent (90. Lukman), Suvajac, Suntešić, Vuk (46. Novak), Drožđek
Nedelišće: D. Novak, Pintarić, Bađari, Topolnjak (76. Želežnjak), Mihalic, Vizinger (60. M. Novak), Perko, Bujanić, Međimurac, Jarić, Piškor
Domaći i dalje sa 100% proljetnim učinkom. Već u 9. minuti postigli su vodeći pogodak, ispostavilo se da je to bio i odlučujući. Nakon udarca iz kuta najbolje se snašao najbolji pojedinac susreta Karlo Balent i glavom, pored iznenađene gostujuće obrane postigao pogodak. Do kraja poluvremena prilike za pogodak nisu iskoristili u 45. minuti Topolnjak za goste i Drožđek za domaće. „Istakao“ se je i sudac Babić kada je u 79. minuti očigledan prekršaj Jarića nad P. Pintarićem previdio, točnije dodijelio je ovom posljednjem žuti karton za simuliranje (?!). (j.f.)
MLADOST (P) 3
KRIŽEVCI 0
Draškovec - igralište NK Draškovec. Gledatelja 150. Sudac: Novosel. Strijelci: 1:0 Balent (13), 2:0 Sabol (84), 3:0 Balent (89, 11m).
Mladost: F. Farkaš, Habuš, D. Farkaš (78. Vlah), Ivančić, Halić (76. Mišić), Balent, Magdalenić, Hladnik, Sabol, Caban, Dominić (90. Koa). Trener: Krunoslav Bauer
Domaćin je potpuno zasluženo ostvario pobjedu protiv čvrste i neugodne ekipe Križevaca. U 13. minuti nakon ubačaja Sabola, Balent posprema loptu u gol za 1:0. Gosti pokušavaju doći do poravnanja u nekoliko navrata da bi u 84. minuti nakon brze akcije Dominić ispremiješao gostujuću obranu izašao pred vratara proigrao Sabola koji postiže pogodak za 2:0. Minutu prije kraja utakmice Dominić je izašao sam ispred gostujućeg vratara koji ga ruši i sudac pokazuje na najstrožu kaznu iz koje ponovno Balent postiže pogodak za konačnih 3:0. (z.p.)
KOPRIVNICA 4
MEĐIMURJE 1
Koprivnica - gradski stadion s umjetnom travom. Gledatelja: 200. Sudac: Ramić (Orahovica). Strijelci: 1:0 Živčec (14), 2:0 Takač (26), 2:1 Novko (40), 3:1 Takač (70), 4:1 Šestak (74).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Dodlek, Kuzmić, Petak, Golik, Puclin (66. Kopasić), Skoliber (46. Vuk), Vabec (61. Kregar), Nynkeu, Novko. Trener: Damir Biškup
Poraz koji treba zabrinuti sve u čakovečkom klubu, igrače, struku i upravu. Poraz koji to nije smio biti, domaći su lako, lakše od očekivanja došli do apsolutno zaslužene i uvjerljive pobjede. Čakovčani su igrali neprepoznatljivo slabo, bez ideja i želje za pobjedom, ovaj put uz neefikasan napad zakazala je do sada u prvenstvu i sigurna obrana pa ne čudi konačni rezultat. Očito da u čakovečkim redovima nešto ne štima, to što se igralo na terenu s umjetnom travom i što nisu bili kompletni (nedostajali Vuković i Menzil) nije i ne smije biti opravdanje za ovako neočekivani i uvjerljivi poraz, blamažu i slabu igru. (jf)
POLET 0
BJELOVAR 0
Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 250. Sudac: Koprić.
Polet: Đurkin, Sobočan, Vinković (46. M. Karlovčec), A. Begović, Hren, M. Begović, Brezovački, Horvat, Radiković, Škvorc (59. Rodrigues), Goričanec. Trener: Krešimir Šenji
Borbena i neizvjesna utakmica završila je bez pobjednika. U prvom dijelu domaćin je zaprijetio preko Horvata i Plantaka. U nastavku domaćin u nekoliko navrata opasno prijeti ali bez uspjeha. (z.p.)

Ostali rezultati 19. kola: Podravac - Virovitica 1:0, Mladost (Ž) - Ivančica 2:1, utakmice Graničar - Podravina i Croatia - Slatina igraju se 1. travnja.
1. Mladost/Ž 18 13 4 1 46:14 43
2. Međimurje 18 12 2 4 30:15 38
3. Podravina 17 10 3 4 43:21 33
4. Bjelovar 18 9 3 6 29:17 30
5. Nedeliš./-1 18 9 4 5 28:26 30
6. Croatia 17 9 1 7 41:23 28
7. Koprivnica 18 9 0 9 44:36 27
8. Polet 18 8 3 7 29:27 27