Sport 05.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

MEĐIMURJE 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 500. Sudac: Babić.
Nedelišće: Košir, Železnjak, Đukes, Sečan, Mihalic, Novak (46. Bujanić), Perko, Jarić, Piškor, Međumurac, Vizinger (60. Jagec). Trener: Dražen Novak
Međimurje: Šafarić, Kuzmić, Menzil, Golik, Pintarić Vuković (85. Skoliber), Nynkeu, Dodlek, Petak, Puclin, Mesarić. Trener: Damir Biškup
Dvanaesto kolo donijelo je sraz najkvalitetnijih međimurskih predstavnika Nedelišća i vodećeg Međimurja. I dok je Nedelišće nakon 120 minuta utakmice u Dubrovniku bilo zasigurno istrošeno ali motivirano gosti su željeli da osvare povoljan rezultat odnosno najmanje bod dok su priželjkivali i pobjedu. No, utakmica je završila bez pobjednika. Igrala se 31. minuta kada su gosti izveli udarac iz kuta kojeg je izveo Golik koji upućuje ubačaj na drugu stativu gdje glavom loptu Kuzmić upućuje prema golu da bi lopta na gol liniji udarila u Perka a sudac okarakterizirao igranje rukom te svira za goste kazneni udarac a domaćeg igrača na zaprepaštenje domaćih igrača i navijača isključuje iz igre. Dolazi do nemilih scena da bi domaći predstavnik kluba-trener Marčec nakon burnog negodovanja i protestiranja bio udaljen s klupe. Nakon što se situacija primirila za goste kazneni udarac izvodi Menzil ali domaći vratar Nikola Košir brani. U nastavku u 48. minuti Piškor je zaprijetio ali je gostujući vratar bio na mjestu. Gosti opasno prijete u 53. minuti nakon što je nad Puclinom bio prekršaj iskosa te slobodni udarac izveo Golik koji je proigrao Menzila koji s visine šesnaest metara upućuje jak udarac kojeg odlično zaustavlja Košir. U brzoj kontri Međumurac je nanizao nekoliko gostujućih igrača da bi dugo čekao te proigrao Piškora koji puca iznad gola te ova prilika domaćih odlazi u nepovrat. Deset minuta prije kraja utakmice Jagec iz slobodnog udarca nakon prekršaja nad Međumurcem puca ali ravno u vratara da bi najslabiji na terenu sudac Babić nekoliko minuta prije isteka 90. minuta označio kraj utakmice. (Z. Premuš)
GRANIČAR 1
PODRAVAC 0
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 150. Sudac: Gadžo. Strijelac: Kos (55).
Graničar/K: Jambres, Gorupić (88. E. Matotek), Beliga, D. Matotek, Hertelendi (60. Lončar), Nađ, Kukec, Klekar, Horvat, Kos, Kosec (90. Mikulan). Trener: Zoran Kastel
Ovako slab protivnik u ovom dijelu prvenstva još nije gostovao u Kotoribi. Unatoč tome zahvaljujući prije svega neraspoloženim domaćim napadačima postignut je tek jedan pogodak na kraju vrijedan pobjede. Domaći su poveli velemajstorijom Kosa koji je petom namjestio loptu na punu nogu te je na taj način zkucao loptu pod samu prečku na udaljenosti od deset metara. U 64. minuti gosti su imali prigodu kada je A. Hrženjak iskosa sa lijeve strane pogodio vratnicu. Od tada je igra živnula pogotovo u redovima domaćih pa je tako u 69. minuti Gorupić probio lijevu stranu oštro pucao sa sedam-osam metara ali je Balala odlično obranio. Gosti mogu žaliti za neiskorištenom prigodom Franjića u 75. minuti kada se našao sam pred Jambresom ali je ovaj njegov udarac bravurozno obranio. Do kraja utakmice domaći su imali više od igre te su zasluženo pobijedili. (M. Grubić)
ČAKOVEC 2
MLADOST (P) 2
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 60. Sudac: Stanić (Koprivnica). Strijelci: 0:1 Furundžija (17),1:1 K. Balent (18),1:2 Furundžija (37), 2:2 Hanc (60).
Čakovec: Prekupec, Ivančić, Fajt, Jambrović, Hanc (88. Planinc), K. Balent, Kapeš (46. Koren), Suvajac, Droždžek (71. Moreira), L. Pintarić, P. Pintarić. Trener: Miljenko Dovečer
Mladost/P: Farkaš, Habuš, Sraka, Dominić, Halić, D. Balent, Furundžija (67. Hladnik), Magdalenić, Sabol, Vugrinec (75. Hrešć), Mišić (59. Kwedi). Trener: Tomica Šestan
Lokalni derbi, važan za obje momčadi, završen je bez pobjednika. U fer utakmici bez kartona, što je prema viđenome i realno. U prvom poluvremenu uglavnom izjednačeno, time da su gosti bili spretniji i prisebniji u napadu što je rezultiralo njihovim vodstvom. U 17. minuti Furundžija je nakon pasivnosti domaće obrane iz drugog pokušaja savladao mladog Prekupca. Minutu iza toga čim su krenuli s centra domaći su poravnali, na dodavanje P. Pintarića K. Balent je bio precizan. U 37. minuti novo vodstvo Preložana, Furundžija je još jednom iskoristio pasivnost i dekoncentraciju domaće obrane i savladao Prekupca. U 60. minuti Hanc je preciznim udarcem s 12-13 metara iskosa s lijeve strane postigao izjednačujući pogodak, a iza toga do 90 minuta obje su momčadi bile u prilici postići pobjedonosni pogodak. (J. Freiler)
CROATIA 4
POLET 1
Grabrovnica - igralište Croatije. Gledatelja 300. Sudac: Pavlić. Strijelci: 0:1 A. Begović (5), 1:1 D. Jambrušić (20), 2:1 Paradinović (45), 3:1 D. Jambrušić (46), 4:1 K. Jambrušić (89).
Polet: Đurkin, Mihael Karlovčec, Mihajel Karlovčec, A. Begović, Hren, M. Begović, Škvorc (64. Turk), Vinko (46. Goričanec), Rodrigues, Šoštarić, Brezovački (46. Goričanec). Trener: Krešimir Šenji
Nogometaši Poleta nakon pet uzastopnih pobjeda zaustavljeni su u Grabrovnici gdje ih je zasluženo pobijedila Croatia. Počelo je odlično za goste koji su već u 5. minuti nakon ubačaja Šoštarića poveli pogotkom Ante Begovića. Domaćin u šoku dok su gosti u još nekoliko navrata preko Rodriguea i Škvorca stvorili prilike za pogodak koje nisu realizirali. Domaćin se pribrao, sve je više vršio pritisak na gol gostiju da bi u 20. minuti poravnali rezultat pogotkom D. Jambrušića. U posljednjoj minuti prvog dijela uz pomoć Paradinovića te u prvoj nastavka ponovno uz pomoć D. Jambrušića, domaćin ostvaruje vodstvo od 3:1. Gosti imaju dobru priliku kroz akciju Šoštarića koju ne realiziraju da bi domaćin minutu prije kraja potvrdio zasluženu pobjedu. (Z. Premuš)

Ostali rezultati 12. kola: Virovitica - Slatina 2:0, Ivančica - Bjelovar 1:1, Podravina - Križevci 4:2, Mladost (Ž) - Koprivnica 2:1.
1. Međimurje 12 9 2 1 23:8 29
2. Podravina 12 8 2 2 37:14 26
3. Mladost/Ž 12 7 4 1 27:12 25
4. Slatina 12 7 1 4 17:13 22
5. Nedeliš./-1 12 6 3 3 20:17 20
6. Croatia 12 6 1 5 27:16 19
7. Virovitica 12 6 1 5 28:20 19
8. Koprivnica 12 6 0 6 30:23 18