Sport 30.05.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:44.

3. HNL: Derbi Međimurju u Nedelišću

RUDAR 3
VIROVITICA 2
M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 300. Sudac. Pajtak (Mali Bukovec). Strijelci: 1:0 D. Šoltić (9), 2:0 Knežević (24), 2:1 Kovačević (31), 3:1 Rihtarec (32), 3:2 Lach (61)
Rudar: M. Rajh, Šprajc, Vuri, B. Vurušić (87. Liklin), Knežević (71. Radiković), D. Šoltić, Zadravec, Čalopa, D. Novak, Rihtarec (52. Stojko), M. Šoltić. Trener Smiljan Liklin
Domaći su se pobjedom oprostili od vjernih gledatelja, kada se zbroji sve viđeno, zasluženom. Iako su gosti u prvih 45 minuta imali više inicijative domaći su postigli 3 pogotka. Prvi i drugi iz brzih kontri, na identičan način čiji je akter i precizni dodavač bio Boris Vurušić, a sigurni realizatori Dario Šoltić i Hrvoje Knežević. Gosti su smanjili gotovo na identičan način iz brze kontre. Minutu iza tog Luka Rihtarec je dobro izveo slobodan udarac i postigao 3. pogodak za domaća, kasnije u 52. godini nakon 22 godine aktivnog igranja oprostio se od igračke karijere i primio od odgovornih iz kluba poklone. U 61. minuti precizan je za 3:2 bio Lach, iskoristio je nesporazum i grešku domaće obrane i vratara. Od 72. minute domaći su igrali s 10 igrača, nepotrebno je crveni karton dobio Matija Zadravec, gosti nisu iskoristili tu prednost pa su domaći s gledateljima proslavili zasluženu pobjedu. (J. Freiler)
MLADOST (P) 1
MLADOST (Ž) 3
Draškovec - igralište NK Draškovec. Gledatelja 150. Sudac: Molvarec. Strijelci: 0:1 Starčević (3), 1:1 Balent (8), 1:2 Sučić (10, 11m), 1:3 Sučić (80).
Mladost (P): Sraka, Habuš, Erdelji, Ivančić, Balent, Vlah, Vuk, Hladnik, Sabol, Mihoci, Jambrović (Kavran). Trener Slobodan Sudec
Kao što se i očekivalo, desetkovani domaćin, bez vratara kojeg je zamijenio igrač Sraka, nije uspio ostvariti protiv imenjaka iz Ždralova povoljan rezultat. Već u 3. minuti nakon loše reakcije domaće obrane gostujući igrač Starčević postiže pogodak za 0:1. Domaćin ima preko Jambrovića odličnu priliku koju brani gostujući vratar dok u 8. minuti nakon ubačaja Sabola rezultat glavom poravnava Balent. Dvije minute kasnije domaćem vrataru ispada lopta iz ruku, radi kazneni udarac kojeg u pogodak i novo vodstvo pretvara Sučić. Domaćin pokušava postići pogodak u nekoliko navrata opasno prijeti ali nije bilo kvalitetne završniceu. U nastavku domaćin posustaje a gosti u 80. minuti postavljaju konačan rezultat. (Z. Premuš)
GRANIČAR 15
A. ČAKOVEC 2
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 100. Sudac: Martinčić. Strijelci: 1:0 Matotek (9), 2:0 Stojkov (17), 3:0 Cecelja (21), 4:0 Cecelja (32), 5:0 Paveli (34), 6:0 Kos (38), 7:0 Stojkov (48), 8:0 Kos (49), 9:0 Beliga (55), 9:1 Cerovec (71), 10:1 Kos (72), 11:1 Kos (74), 12:1 Stojkov (75), 15:1 Gorupić (78), 14:1 Cecelja (85), 15:1 Hertelendi (86), 15:2 Almeida (88).
Graničar: Vidović, Gorupić, Beliga, Cecelja, Stojkov, Paveli, Kos, Dan. Nađ (46. Rebrek), Matotek (46. Lončar), Tilošanec (46. Hertelendi), Dar. Nađ. Trener Ladislav Furijan
Archea Čakovec: Bratuša, Pintarić, Almeida, Dodik, Rogošić, Duspara, Hlevnjak, Trivanović, Božičković, Cerovec, Bilješko
Dvije najslabije momčadi lige zamijenile su domaćinstva. Čakovčani su u Kotoribu doputovali s 11 nogometaša bez obavezne kvote mladih, ali je zato na njihovim vratima bio dopredsjednik, 56-godišnji Zvonko Bratuša. Mreža Čakovčana načeta je u 9. minuti, a zatim je svoj ligaški prvijenac postigao mladi Stojkov. Zanimljivi su bili prekidi u 24. i 68. minuti zbog okrijepe a temperatura je bila svega 20. stupnjeva!? Treba istaknutii kod rezultata 6:0 nekoliko obrana gostujućeg vratara Bratuše. Drugi dio je počeo s tri brza pogotka domaćih, a potom je počela serija njihovih promašaja. Utakmica je bila izuzetno korektna u prijateljskom tonu da bi sve završilo zajedničkom večerom. (M. Grubić)
NEDELIŠĆE 0
MEĐIMURJE 1
Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja 400. Sudac: Petrović. Strijelac: Kokot (49).
Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Levačić, Posavec, Kolarić, Marčec, Topolnjak, Novak (56. T. Pintarić), Sakač, Cindrić, Bujanić (68. Hanc). Trener Goran Međumurac
Međimurje: Šafarić, Dodlek, Kuzmić, Petak, Puclin, Vuković, Skoliber, Vuk (66. Korenika), Kokot, Golik, Novko (89. Pintarić). Trener Mario Kovačević
Prekrasni sunčani dan okupio je na stadionu Trate mnogo gledatelja koji su vidjeli borbenu, ne previše kvalitetnu utakmicu u kojoj je teže nego što se očekivalo minimalnu ali zasluženu pobjedu slavila gostujuća ekipa, koja im je obzirom na razvoj događaja na drugim terenima donijela najvjerojatnije naslov prvaka lige.
Prije samog početka utakmice upriličene su i dvije svečanosti, prvo su veterani poklonili dresove juniorima Nedelišća, a nakon izlaska igrača na teren velikim pljeskom su pozdravljene rukometašice Zrinskog, čije su seniorke prvakinje 2. HRL-sjever, a kadetkinje prvakinje Hrvatske.
Gosti su od prve minute preuzeli igru i dominirali, ali bez učinka. Odmah na početku nastavka nakon jednog prekida lopta pada pred Kocijana koji je, prema tvrdnjama domaćih, bio ometan,a Kokot postiže pogodak za 0:1. U 73. minuti T. Pintarić je odlično proigrao Marčeca koji izlazi sam pred vratara ali slabo puca. Do kraja bez nekih prilika te utakmica završava slavljem gostiju. (Z. Premuš)
PODRAVAC 3
POLET 1
Virje - igralište NK Podravac. Gledatelja 200. Sudac: Vugrinec. Strijelci: 0:1 A. Goričanec (14), 1:1 Grgić (29), 2:1 Grivić (63, 11m), 3:1 Grgić (73).
Polet: Đurkin, Novak, Karlovčec (70. Škvorc), Begović, Hren, K. Goričanec, A. Goričanec (83. Zadravec), Barat, Cvetković, Turk, Čurin (58. Šardi). Trener Dražen Škvorc
Nogometaši Poleta izgubili su u Virju a utakmicu završili s 9 igrača jer su im Hren i Novak morali prijevremeno pod tuš. Već u 8. minuti za domaćina je dosuđen kazneni udarac kojeg brani Đurkin. U 14. minuti Čurin je izbio sam pred vratara, pucao da bi domaći vratar kratko odbio loptu koja je došla do A. Goričanca koji postiže pogodak za 0:1. Domaćin poravnava u 29. minuti preko Grgića. U 63. minuti Hren gubi jednu loptu i čini prekršaj za kazneni udarac i isključenje. Siguran realizator je Grivić. U 69. minuti nakon drugog žutog i Novak je morao izaći iz igre. (Z. Premuš)
Snimio Z. Premuš

Ostali rezultati 29. kola: Varaždin - Podravina 1:3, Slatina - Croatia 0:4, Bjelovar - Koprivnica 2:1.
1. Međimu./-1 29 19 6 4 83:24 62
2. Bjelovar 29 18 8 3 80:32 62
3. Koprivnica 29 19 4 6 92:26 61
4. Mladost/Ž 29 17 7 5 82:20 58
5. Croatia 29 16 6 7 74:36 54
6. Podravina 29 14 7 8 84:41 49
7. Varaždin/-1 29 14 5 10 59:32 46
8. Podravac 29 14 4 11 58:57 46