Sport 19.05.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

3. HNL: Efikasni po kiši

NEDELIŠĆE 4
VIŠNJEVAC 1
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hrašćica. Gledatelja 150. Sudac: Krmpotić. Strijelci: 1:0 Jagec (18), 2:0 Bujanić (21), 3:0 Zanjko (24), 3:1 Merkeš (33), 4:1 Treska (38).
Nedelišće: Posavec, Stanković, Đukes, Vibovec, Zavrtnik, Bujanić, Mihalic (80. Vizinger), Jagec (83. Pašalić), Premuš (58. Perišić), Zanjko, Treska. Trener: Ivica Mihalić
Najbolje odigranih 45 minuta nogometaša Nedelišća u proljetnom dijelu prvenstva u susretu s Višnjevcem s kojim baš nemaju ugodna iskustva. Bez obzira na loše vrijeme, kišu te sklizak teren domaćin je od početka utakmice krenuo agresivno, bio bolja ekipa dok je dvije odlične prilike promašio Treska. Gosti su već u 10. minuti utakmice ostali bez Mihaljevića koji je kao zadnji igrač nepropisno zaustavio Tresku te je zaradio isključenje. Domaćin je poveo u 18. minuti pogotkom Jageca iz slobodnog udarca nakon što je prekršajem bio zaustavljen Zanjko. Još se slavlje domaćih navijača nije stišalo da bi Zanjko proigrao Bujaniča koji topovskim udarcem s 20-ak metara povisuje na 2:0. Prvo ime utakmice Zanjko u 24. minuti također udarcem s daljine pogađa i rezultat već glasi 3:0. Gosti smanjuju u 33. minuti iz slobodnog udarca, a malo potom Treska nakon kornera kojeg izvodi Mihalic uspjeva s nekoliko metara postići pogodak za 4:1 s kojim se odlazi na odmor. U nastavku se očekivala golijada ali se domaćin očito zadovoljio vodstvom i nije pretjerano ugrožavao gol gostiju.

SLOBODA 2
MLADOST (P) 3
Varaždin - stadion SRC Mladost. Gledatelja 30. Sudac: Mihajl. Strijelci: 0:1 Krznar (3), 0:2 Jarić (45), 1:2 Puclin (50), 2:2 Puclin (58), 2:3 Balent (75).
Mladost/P: Marčec, Kraljić, Bađari, Radiković, Krznar (85. Mišić), Magdalenić (87. Vutek), Dodlek, Balent (90. Strahija), Habuš, Sabol, Jarić. Trener: Zoran Kraljić
Odlične vijesti stigle su iz Varaždina. Utakmica odigrana po jakoj kiši i skliskom terenu bila je izuzetno borbena i neizvjesna u kojoj su gosti već u 3. minuti poveli u akciji u kojoj je Sabol odlično proigrao Krznara koji postiže pogodak za 0:1. Istom igraču nešto kasnije poništen je pogodak za kojeg gosti tvrde da je bio regularan. U samoj završnici prvog dijela nakon ubačaja Jarić pogađa vratnicu da bi isti igrač nakon odlične izigrane akcije Kraljića-Habuša glavom postigao pogodak za 0:2. U nastavku domaćin je u 50. i 58. minuti pogocima Puclina poravnao na 2:2. Slijedi odlična prilika Krznara koju ne uspijeva realizirati da bi u 75. minuti Balent uspio postići pogodak na kraju vrijedan pobjede.
Zlatko Premuš

Ostali rezultati 31. kola: Belišće - NAŠK 4:0, Đakovo - Lipik 3:0, Križevci - Grafičar Vodovod 2:0, Graničar - Mladost (C) 1:0, Olimpija - Bjelovar 2:1, Koprivnica - Croatia 5:0, Slavija - MV Croatia 1:0.
1. Lipik 31 18 5 8 85:46 59
2. MV Croat. 31 18 4 9 74:40 58
3. Olimpija 31 17 6 8 73:46 57
4. Graničar 31 17 5 9 59:42 56
5. Slavija 31 17 4 10 52:44 55
6. Đakovo 31 14 8 9 48:37 50
7. Mladost/C 31 13 10 8 53:37 49
8. Bjelovar 31 13 10 8 54:38 49