Sport 19.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:20.

3. HNL: Graničar svladao Međimurje!

NEDELIŠĆE 2
SLATINA 1
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 200. Sudac Babić. Strijelci: 1:0 Sečan (21), 2:0 N. Pintarić (31), 2:1 Šavrić (56).
Nedelišće: Novak, N. Pintarić (46. Mihalic), Đukes, Sečan, Jarić, Jagec, Topolnjak, Vizinger (58. F. Pintarić), Bujanić, Međumurec (86. Marčec), Piškor
Pobjeda Nedelišća na oproštaju od osrednje polusezone. Od početka utakmice domaćin je igrao organizirano i strpljivo, imao terensku inicijativu. U 21. minuti nakon kornera kojeg je izveo Jagec lopta je došla do Sečana koji glavom postiže pogodak za 1:0. Deset minuta kasnije identična situacija kao kod prvog pogotka u kojoj ponovo Jagec centrira da bi Nino Pintarić glavom s nekoliko metara postigao pogodak za 2:0. U nastavku domaćin i dalje dominira, ima velike prilike koje ostaju nerealizirane. Kazna stiže u 56. minuti kada je Šavrić s oko 25 metara postigao prekrasan pogodak. (Z.P.)

GRANIČAR 1
MEĐIMURJE 0
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 250, sudac Hruškar (Bjelovar). Strijelac: Kosec (74)
Graničar: Jambes, Gorupić (82. Latin), Beliga, Matotek, Kosec, Hertelendi (69. Lončar), Kos, Nađ, Kukec, Klekar, Horvat. Trener: Zoran Kastel
Međimurje: Šafarić, Kuzmić, Menzil, Golik (46. Vabec), Skoliber, Pintarić, Puclin, Vuković, Nynkeu, Dodlek, Petek. Trener: Dražen Biškup
Ljepši rastanak od jesenskog dijela u Kotoribi domaći igrači i navijači nisu mogli očekivati. Zabilježili su još jednu u nizu domaćih pobjeda ne doživjevši na svom terenu nijedan jesenski poraz. Ovoga puta pala je favorizirana momčad „Međimurja“ od koje smo daleko više očekivali. Utakmica je bila obostrano borbena i u njoj su više od igre imali gosti, ali bez prave završnice. Nisu ga na njihovu žalost postigli niti iz kaznenog udarca u 32. minuti kada je izvanredni Dino Jambres obranio udarac Menzila. Nezapamćeno slavlje u 74. minuti kada je Matija Kosec s udaljenosti od 17 metara sjajnim udarcem svladao dobrog Šafarića koji loptu nakon tog udarca gotovo nije ni vidio. (M.G.)

ČAKOVEC 4
KRIŽEVCI 3
Čakovec - stadion Mladosti. Gledatelja: 50. Sudac: Gadžo (Bjelovar). Strijelci: 1:0 Fajt (12), 1:1 S. Korenika (17), 2:1 Balent (36), 3:1 Balent (57), 4:1 Balent (63), 4:2 Blagaj (73), 4:3 Lepčić (87).
Čakovec: Prekupec, Koren, Ivančić, Antonović, Fajt (26. L. Pintarić),Jambrović, Balent, Drožđek, Hanc (77. Moreira), P. Pintarić, Kapeš (90. Radiković)
Važna i zaslužena pobjeda domaćih u derbiju začelja, koju su umalo vlastitim greškama pred kraj susreta „uprskali“. Već u 12. minuti Siniša Fajt je efektnim pogotkom s ruba kaznenog prostora domaće doveo u vodstvo, koje je međutim pet minuta iza toga iz očitog zaleđa anulirao Korenika. U 26. minuti teže je nakon vrlo grubog prekršaja Cukora (dobio je samo žuti) ozlijeđen Fajt i odmah je u čakovečkoj bolnici operiran. U 36. minuti Karlo Balent je bio precizan i postigao vodeći pogodak za domaće, u 57. i 63. minuti Balent je postigao 3. i 4. pogodak, oba mu je puta vrlo dobro asistirao mladi Pintarić. Iako su od 55. minute igrali s igračem manje Križevčani su iskoristili greške i pasivnost domaće obrani te postigli 2 gola. (J.F.)

CROATIA 7
MLADOST (P) 1
Grabrovnica - igralište Croatia. Gledatelja 150. Sudac Vugrinec. Strijelci: 1:0 Veličan (1), 2:0 Veličan (4), 3:0 D. Jambrušić (12), 4:0 D. Jambrušić (23), 4:1 Dominić (29), 5:1 Begović (33), 6:1 Miloš (79), 7:1 K. Jambrušić (89).
Mladost/P: Farkaš, Habuš, Sraka, Dominić (69. Kalšan), Halić, Balent, Furundžija, Magdalenić, Hladnik (46. Palačić), Sabol, Mišić (46. Kwedi)
Težak poraz Preložana. Domaćin je već u prvih 45. minuta utakmice ostvario vodstvo od 5:1 da bi u nastavku s dva pogotka utakmicu završio pobjedom od 7:1. Pogodak za Mladost s kojim je rezultat smanjen postigao je Dominić. (Z.P.)

POLET 4
KOPRIVNICA 1
Sv. Martin na Muri - igralište Poleta. Gledatelja 350. Sudac Kečkiš. Strijelci: 0:1 Brcković (23), 1:1 Vinko (40), 2:1 Šoštarić (48), 3:1 Šoštarić (78), 4:1 Goričanec (90).
Polet: Đurkin, Mihael. Karlovčec, Mihajel Karlovčec, Horvat (67. Turk), Hren, Begović, Škvorc, Vinko (46. Sobočan), Goričanec, Šoštarić, Brezovački (46. Rodrigues). Trener Krešimir Šenji
Nogometaši Poleta na oproštaju od uspješne polusezone oprostili su se od svojih vjernih navijača odličnom igrom posebno u drugom poluvremenu te visokom i zasluženom pobjedom nad Koprivnicom. Nakon dvije prilike domaćina gosti u 23. minuti dolaze u vodstvo, a domaćin u 40. minuti poravnava. U nastavku je domaći trener uveo dvojicu igrača te pojačao pritisak prema golu gostiju, što je urodilo plodom. Šošarić prekrasnim pogotkom preokreće rezultat na 2:1, a u 78. minuti nakon što je nanizao nekoliko gostujućih igrača povečao rezultat na 3:1. U posljednjoj minuti Goričaneca postavlja konačnih 4:1. (Z.P.)

Ostali rezultati 14. kola: Virovitica - Ivančica 2:1, Podravina - Bjelovar 1:2, Mladost (Ž) - Podravac 3:0.
1. Mladost/Ž 14 9 4 1 36:13 31
2. Podravina 14 9 2 3 39:16 29
3. Međimurje 14 9 2 3 23:10 29
4. Croatia 14 8 1 5 36:18 25
5. Bjelovar 14 7 2 5 23:13 23
6. Polet 14 7 2 5 26:23 23
7. Nedeliš./-1 14 7 3 4 22:21 23
8. Virovitica 14 7 1 6 30:22 22