Sport 17.09.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:49.

3. HNL-ISTOK: 4 boda u dva kola

MEĐIMURJE2

KOPRIVNICA0

Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Čosić (Bjelovar). Strijelci: 1:0 Kokot (43) 2:0 Rebernik (69).

Međimurje: Šafarić, Dodlek, Šimunić (90. Jambrović), Begović, Vuković, Rebernik (90. Kamenić), Vuk, Kokot, Golik, Novko (65. Stojkov), Hranilović. Trener Mario Kovačević

Unatoč kiši i teškom terenu igralo se dobro, s obje strane napadački, bez kalkulacija, na kraju se to domaćima isplatilo. U prvih 30-ak minuta više inicijative imali su gosti, dvije-tri poluprilike, no na vratima je siguran po tradiciji bio Dean Šafarić. Od 30. minute do kraja susreta inicijativa domaćih. U 43. minuti nakon odlične akcije Dodlek je s desne strane dobro centrirao, a Kokot bio precizan za vodeći pogodak. Početkom drugog poluvremena dva je puta Šafarić dobro intervenirao, u 60. minuti dvojbena situacija u kojoj je ispred Kokota netko od gostujućih igrača u svom kaznenom prostoru rukom ‘skrenuo’ loptu, sudac se nije oglasio. U 69. minuti kada su domaći igrali s 10 igrača (Vuk je bio izvan igrališta) postigli su na efektan način i drugi pogodak. Akciju je počeo Stojkov koji je zamijenio ozlijeđenog Novka, Golik je dobro pucao i pogodio stativu, a odbijenu loptu mladi Rebernik ‘pospremio’ u mrežu.

ORIOLIK2

MEĐIMURJE2

Oriovac - igralište Oriolika. Gledatelja: 150. Sudac: Kurtović (Osijek). Strijelci: 0:1 Vuk (19), 1:1 Milinković (59), 1:2 Rebernik (73), 2:2 Jurić (82, 11 m).

Međimurje: Šafarić, Dodlek, Šimunić (71. Jambrović), Mesarić, Vuković, Hranilović, Golik, Rebernik, Vuk, Kokot, Begović (48. Stojkov). Trener Mario Kovačević

Nisu se ispunile prognoze igrača “Međimurja”, osvojili su bod, mogli su i tri. Iako su domaći igrali oštro i grubo. No već uoči utakmice su imali velikih problema. Na putu im se pokvario autobus, pa su drugim došli na teren pred sam početak susreta, počeli nezagrijani, ali ipak preko Vuka u 19. minuti postigli vodeći pogodak. Početkom drugog poluvremena jedan domaći igrač teže je ozlijedio Begovića, dobio crveni karton i Čakovčani su od 48. minute igrali s igračem više. To nisu znali do kraja iskoristiti, postigli su preko Rebernika vodeći pogodak, no prije toga s igračem više primili pogodak, prvi u prvenstvu. Nakon vodstva imali su nekoliko opasnih akcija koje nisu dobro završile, a kako je utakmica išla prema kraju ponadali su se prerano pobjedi. Prvo su domaći protestirali kod suca da im nije dosudio kazneni udarac, bio bi u pravu da ga je. Dosudio im ga je ipak u 82. minuti, ovaj put iz dvojbene situacije, domaći su postigli izjednačujući pogodak i mogu zahvaliti svom vrataru što je u 85. minuti obranio zicer Reberniku koji nije iskoristio 100%-tnu priliku da se Čakovčani vrate kući s 3 boda.

Preostali rezultati - 4. kolo: Mladost (Ž) - Oriolik 3:0, Višnjevac - BSK 2:1, Varaždin - Đakovo-Croatia 1:0, Slavonija - Podravina 2:1, Mladost (A) - Slavija 0:0, Vukovar - Bjelovar 6:2, Belišće - Virovitica 5:4;  5. kolo: Koprivnica - Višnjevac odgođeno, BSK - Belišće 3:2, Đakovo-Croatia - Mladost (Ž) 2:3, Podravina - Mladost (A) 2:1, Slavija - Varaždin 1:0, Bjelovar - Slavonija 4:1, Virovitica - Vukovar 1:2.