Sport 14.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

3. HNL: Katastrofa Nedelišća u Đakovu

NEDELIŠĆE - SLOBODA 3:2
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 200. Sudac: Grgurević. Strijelci: 1:0 Treska (14), 2:0 Treska (21), 2:1 Medved (39), 2:2 Medved (52), 3:2 Mihalic (68).
Nedelišće: Posavec, Belović, Vibovec, Zavrtnik, Bujanić (88. Perišić), Mihalic, Hrušoci, Fučko, Celinger, Jagec, Treska (82. Češnjaj). Trener: Nenad Marčec
U susjednom derbiju nogometaši Nedelišća ostvarili su potpuno zasluženu pobjedu. Nakon nekoliko odličnih neiskorištenih prilika gostiju domaćin je ostvario vodstvo od 2:0. Gosti uspijevaju do 52. poravnati na 2:2. Pogodak vrijedan pobijede postigao je Mihalic udarcem sa 25 metara uz pomoć gostujućeg vratara.
CROATIA - MLADOST (P) 2:0
Đakovo - igralište NK Croatia. Gledatelja 100. Sudac: Karlica. Strijelci: 1:0 Vračević (41), 2:0 Gurdon (85).
Mladost/P: Viher, Vutek, Bađari, Radiković, Krznar (88. Hladnik), Magdalenić, Dodlek, Kraljić (73. Hrešć), Hižman, Habuš, Sabol. Trener: Zoran Kraljić
Prvi proljetni poraz Mladostaša u proljetnom dijelu. Bitno oslabljeni odigrali su jako dobru utakmicu u kojoj su stvorili barem pet više nego izglednih prilika. Domaćin je iz dva slobodna udarca postigao dva pogotka.
MLADOST (P) - MV CROATIA 1:1
Prelog - stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Karlović. Strijelci:1:0 Jarić (45), 1:1 Trepšić (84).
Mladost/P: Marčec, Bađari, Radiković, Krznar, Magdalenić, Dodlek, Bukal (90. Hrešć), Hižman (88. Mišić), Habuš, Sabol, Jarić. Trener: Zoran Kraljić
Tek je šest minuta dijelilo domaćina da dođe do zaslužene pobjede ali tada je sudac diskutabilno dosuđenim kaznenim udarcem gostima omogućio da ipak stadion Mladosti ne napuste poraženi. Poveli su u 45. minuti nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Hižman, Habuš je glavom loptu skrenuo do Jarića koji je zakucava u gol. Spomenuti kazneni udarac izveo je Švarić, Viher brani ali se lopta odbila do Trepšića koji je poravnao na 1:1.
ĐAKOVO - NEDELIŠĆE 7:0
Đakovo - igralište NK Đakovo. Gledatelja 50. Sudac: Krmpotić (Orahovica). Strijelci: 1:0 Pešut (25), 2:0 Đelagić (36), 3:0 Pešut (51), 4:0 Bošković (75), 5:0 Baran (80), 6:0 Bošković (90), 7:0 Lucijanić (90).
Nedelišće: Novak, Stanković, Belović, Đukes, Zavrtnik, Češnjaj (73. Perišić), Bujanić, Jagec (55. Hrušoci), Treska, Celinger (81. Pašalić), Fučko. Trener: Nenad Marčec
Bitno oslabljeni nogometaši Nedelišća u Đakovu su doživjeli težak poraz. Prvi dio utakmice Đakovo je riješio u svoju korist vodstvom od 2:0, da bi u nastavku do 80. minute rezultat glasio 5:0 a u posljednim sekundama primili su još dva pogotka za visokih 7:0.
Tekst i foto
Zlatko Premuš

Ostali rezultati 23. kola: Graničar - NAŠK 2:0, Olimpija - Križevci 5:0, Koprivnica - Đakovo 0:0, Slavija - Belišće 2:0, MV Croatia - Lipik 5:1, Višnjevac - Grafičar V. 3:0, Bjelovar - Mladost (C) 1:1.
Ostali rezultati 24. kola: NAŠK - Bjelovar 3:1, Mladost (C) - Višnjevac 0:0, Grafičar V. - Croatia 1:0, Lipik - Slavija 1:0, Belišće - Koprivnica 1:3, Sloboda - Olimpija 1:4, Križevci - Graničar 0:0.
1. Lipik 24 15 4 5 64:30 49
2. MV Croat. 24 14 3 7 57:31 45
3. Slavija 24 13 4 7 38:30 43
4. Olimpija 24 12 5 7 58:37 41
5. Graničar 24 12 5 7 45:37 41
6. Mladost/C 24 10 9 5 37:25 39
7. Đakovo 24 11 6 7 36:28 39
8. Croatia 24 10 6 8 41:29 36