Sport 27.05.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:22.

3. HNL: Međimurje bod iza vodećeg

KRIŽEVCI 1
ČAKOVEC 1
Križevci - gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Petrović (Zagreb). Strijelci: 0:1 Drožđek (39), 1:1 Orejaš (75).
Čakovec: Prekupec, Novak, Vlah, Suntešić, Cvetković, Antonović, P. Pintarić (82. L. Pintarić), Suvajac, Drožđek, Balent, Bažulić (85. Almeida)
Važan bod Čakovčana, šteta da nisu osvojili 3, u 90. minuti ih je zakinuo sudac Petrović kojeg u Čakovcu znaju s utakmice Međimurje - Nedelišće. U toj je minuti doslovce izmislio slobodni udarac za domaće s 20-ak metara, svi su bili pred golom Prekupca, i domaći vratar. Kada su se Čakovčani obranili, imali loptu i krenuli prema praznom domaćem golu, sudac je na opće iznenađenje odsvirao kraj (?!). Prije toga u 1. poluvremenu pametnom su igrom Čakovčani kontrolirali događanja na terenu, nisu dali domaćima razviti njihovu igru, Drožđek je u 39. minuti postigao vodeći gol. Čuvali su Čakovčani to vodstvo do 75. minute, imao je P. Pintarić priliku za 2. gol, grubo je spriječen u tome, sudac se nije oglasio pa su domaći nakon greške čakovečke obrane 15 minuta pred kraj postigli izjednačujući gol.
• Čakovec je kao što smo javljali stavio prigovor na neodigranu utakmicu i kaznu s Podravcem, koji je usvojen, kazna po riječima predsjednika Mikolaja plaćena, očekuje se i rješenje po žalbi na utakmicu registriranu s Podravcem prije nego je odigrana. Tako bi Čakovčani prije subotnjeg lokalnog gradskog derbija s Međimurjem mogao u srijedu igrati ako žalba bude usvojena utakmicu s Podravcem. (J. Freiler)

SLATINA 3
NEDELIŠĆE 5
Slatina - gradski Stadion. Gledatelja 110. Sudac: Pajtak. Strijelci: 1:0 Kizivat (4), 2:0 Bubaš (11), 2:1 Marčec (19), 3:1 Bubaš (27), 3:2 Piškor (28), 3:3 Piškor (43), 3:4 Jarić (71), 3:5 Piškor (88).
Nedelišće: Kocijan, Topolnjak, N. Pintarić, F. Pintarić, Jagec, Marčec, Mihalic, Bujanić, Međumurac (70. Levačić), Jarić, Piškor. Trener: Davor Piškor
Odlične vijesti stigle su nam iz Slatine gdje su nogometaši Nedelišća na krilima trenera-igrača Davora Piškora koji je postigao hat-trick pobijedili Slatinu. Domaćin je ostvario do 11. minute vodstvo od 2:0 da bi tada Marčec u 19. smanjio i povečao vodstvo domaćinh na 3:1. Do odlaska na odmor Piškor s dva pogotka poravnava na 3:3. U nastavku Jarić u 71. te Piškor u 88. postižu pogotke za konačnih 3:5. (Z. Premuš)

MEĐIMURJE 3
GRANIČAR 1
Čakovec - stadion Mladosti. Gledatelja: 200. Sudac: Novosel (Trnovec). Strijelci:1:0 Skoliber (14), 1:1 Beliga (31), 2:1 Skoliber (69), 3:1 Kuzmić (82).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Kuzmić (89. Mihalic), Golik (40. Hrustek), Skoliber, Novko, Vuk (85. Kopasić), Vuković, Nynkeu, Dodlek, Petak. Trener: Damir Biškup
Graničar: Jambres, Gorupić (82. Stojkov), Beliga, Matotek (87. Mikulan), Kosec, Kos, Nađ, Kukec, Tilošanec, Kučan. Trener: Zoran Kastel
Lokalni derbi zadovoljio je gledatelje, igralo se fer i korektno, a pobjeda Čakovčana apsolutno zaslužena. Imali su inicijativu svih 90 minuta. Već u 14. minuti kada su pogriješili u obrani Graničara, Pintarić je to iskoristio i dobro poslužio Skolibera koji je bio precizan za vodstvo domaćih. Gosti su se tijekom cijelog susreta uglavnom branili, orijentirali su se na brze protunapade uglavnom preko Kosa i Koseca, jedan od takvih se isplatio u 31. minuti. Pred kraj poluvremena ozlijedio se Golik, početkom drugog poluvremena u 50. minuti Kosec je mogao goste dovesti u vodstvo, sam pred Šafarićem nije ga uspio savladati. U 62. minuti priliku je propustio i Skoliber, glavom je pucao kraj gola. Iskupio se u 69. minuti kada ga je idealno poslužio Vuković, ovaj je put bio vrlo precizan. U 75. minuti malo je zakasnio i nije se treći put upisao u listu strijelaca, treći je pogodak koji je riješio pitanje pobjednika postigao 8 minuta pred kraj Kuzmić na idealno dodavanje Novka. (J. Freiler)

MLADOST (P) 2
CROATIA 4
Draškovec - igralište NK Draškovec. Gledatelja 150. Sudac: Slunjski. Strijelci: 0:1 Starčević (34), 0:2 Begović (39), 1:2 Sabol (56), 1:3 Begović (90), 2:3 Caban (90), 2:4 Lončarek (90).
Mladost/P: F. Farkaš, Habuš, D. Farkaš, Ivančić, Halić, Hrešć, Balent (46. Mišić), Hladnik, Sabol, Caban, Dominić. Trener: Krunoslav Bauer
Nogometaši Mladosti u izuzetno važnoj utakmici nisu uspjeli ostvariti pozitivan rezultat. Sama utakmica bila je kvalitetna, otvorena i neizvjesna. Hladnik j3 pogodio vratnicu dok je Sabol imao priliku za pogodak. Gosti u brzim akcijama u 34. preko Starčevića te pet minuta poslije pogotkom Begovića na odmor odlaze s prednošću od 0:2. U nastavku u 46. minuti domaćinu se teško ozlijedio . U 56. minuti Sabol iz slobodnog udarca postiže pogodak. Domaćin još više pojačava pritisak dok gosti opasno prijete preko brzih kontri. U sudačkoj nadoknadi vidjeli smo čak tri pogotka. Gosti preko najboljeg igrača utakmice Begovića povisuju na 1:3 da bi Caban nakon ubačaja Farkaša smanjio na 2:3. U posljednji napad svi domaći igrači krenuli su pred gol gostiju da bi nakon ispucane lopte Lončarek postigao pogodak. (Z. Premuš)

KOPRIVNICA 0
POLET 0
Koprivnica - gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Gomerčić.
Polet: Đurkin, Goričanec, Karlovčec, Sobočan, Horvat, Begović, Zadravec (46. Begović), Vinko (46. Turk), Goričanec, Škvorc (76. Brezovečki), Radiković. Trener: Krešimir Šenji
Rezultat je najbolji pokazatelj zbivanja na terenu u utakmici na kojoj je stvoreno sa svake strane nekoliko prilika koje nisu iskorištene. Utakmica izuzetno fer i korektna. (Z. Premuš)

Ostali rezultati 29. kola: Ivančica - Virovitica 1:2, Bjelovar - Podravina 4:1, Podravac - Mladost (Ž) 1:0.
1. Mladost/Ž 29 20 5 4 62:21 65
2. Međimurje 29 20 4 5 55:21 64
3. Podravina 29 18 3 8 70:38 57
4. Croatia 29 16 4 9 67:34 52
5. Virovitica 29 16 2 11 59:40 50
6. Nedeliš./-1 29 15 6 8 56:51 50
7. Bjelovar 29 12 7 10 46:29 43
8. Polet 29 11 6 12 35:42 39