Sport 07.05.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:21.

3. HNL: Međimurje drugo

Rezultati 25. kola: POLET - ČAKOVEC 2:1 (1:0 Rodrigues ‘59, 1:1 L. Pintarić ‘78, 2:1 Rodrigues ‘90), BJELOVAR - VIROVITICA 1:2, MEĐIMURJE - SLATINA 10:0 (1:0 Puclin ‘9, 2:0 Menzil ‘7, 3:0 Menzil ‘21, 4:0 Vabec ‘29, 5:0 Kuzmić ‘37, 6:0 Kopasić ‘55-11 m, 7:0 Menzil ‘81, 8:0 Menzil ‘83, 9:0 Vuk ‘85, 10:0 Vuk ‘87), KRIŽEVCI - IVANČICA 0:3, PODRAVAC - NEDELIŠĆE 3:1 (1:0 Grgić ‘7, 2:0 Đurec ‘45, 2:1 Jarić ‘58, 3:1 Pavlović ‘67-11m), MLADOST (P) - PODRAVINA 0:8 (0:1 Mumlek ‘27, 0:2 Bublić ‘38, 0:3 Hojski ‘55, 0:4 Bublić ‘61, 0:5 Valjak ‘65, 0:6 Valjak ‘68, 0:7 Čižmešija ‘83, 0:8 Kosir ‘89), KOPRIVNICA - GRANIČAR 1:0 (1:0 Živčec ‘59), CROATIA - MLADOST (Ž) 3:2.

ČAKOVEC 4
KOPRIVNICA 0
Čakovec - stadion Mladosti. Gledatelja: 100. Sudac: Novosel (Trnovec). Strijelci: 1:0 Drožđek (13), 2:0 Balent (45), 3:0 Balent (52), 4:0 Drožđek (58).
Čakovec: Prekupec, Koren, Andre Silva, Vlah, Antonović, Balent, Novak, Suntešić, Moreira, Bažulić (80. L. Pintarić), Drožđek
Važna i apsolutno zaslužena pobjeda Čakovčana, koji su svih 90 minuta imali inicijativu, kontrolirali igru i rezultat. Već u 13. minuti Drožđek je lijepim pogotkom završio dobru akciju cijelog navalnog reda. U 45. minuti na idealno dodavanje Bažulića (riječ je o rezervnom vrataru Čakovčana) Balent je postigao drugi pogodak, isti igrač je efektno završio dobru akciju u 52. minuti i već tada riješio pitanje pobjednika. Jer gosti nisu opasnije ugrozili domaćeg vratara sve do 70. minute kada je jedinu priliku upropastio Pjetri. Nakon ove pobjede u redovima Čakovčana ipak se „lakše diše“. (j.f.)

GRANIČAR 5
MLADOST (P) 1
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 200. Sudac: Župan. Strijelci: 1:0 Kosec (38), 2:0 Kosec (50), 2:1 Sabol (58), 3:1 Kos (67), 4:1 Hertelendi (81), 5:1 Kukec (90).
Graničar: Jambres, Gorupić (65. Hertelendi), Beliga, D. Matotek (83. Mikulan), Kosec, Lončar (87. E. Matotek), Kos, Nađ, Kukec, Tilošanec, Kučan. Trener: Zoran Kastel
Mladost (P): F. Farkaš, Habuš, D. Farkaš, Ivančić, Halić (46. Mišić), Balent, Vlah, Magdalenić, Hladnik (51. Hrešć), Sabol (87. Koa), Caban. Trener: Krunoslav Bauer
U prvom dijelu gledali smo dosta nervoznu igru. Počelo je kada sudac Župan u 4. minuti nije dosudio očiti kazneni udarac za domaće. Pogrešku je upitno kompenzirao u 7. minuti kada je ponovo srušen Kos a ovaj je pokazao na 11 metara. Kazneni udarac loše je izveo Kos pa je F. Farkaš bez problema ukrotio njegov udarac. U 38. minuti na scenu stupa Matija Kosec koji rutinirano upućuje loptu u mrežu nemoćnog gostujućeg vratara. Od 44. minute gosti igraju s 10 igrača jer je isključen D. Farkaš koji je grubo nasrnuo na domaćeg vratara Jambresa a već je imao žuti karton. Drugi dio počinje vodstvom domaćih, gosti smanjuju no domaćini s još 3 pogotka potvrđuju pobjedu. (m.g.)

NEDELIŠĆE 7
KRIŽEVCI 0
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 250. Sudac: Kečkiš. Strijelci: 1:0 Piškor (21), 2:0 Piškor (37), 3:0 Vizinger (59), 4:0 Mihalic (63), 5:0 F. Pintarić (78), 6:0 Međumurac (84), 7:0 Međumurac (87).
Nedelišće: Kocijan, Topolnjak, N. Pintarić, Đukes (60. Bujanić), Bađari, F. Pintarić (72. Jagec), Mihalic, Železnjak (46. Vizinger), Međumurec, Jarić, Piškor. Trener: Davor Piškor
Odlična nogometna predstava nogometaša Nedelišća. Domaćin je poveo u 21. minuti kada je nakon ubačaja Bađarija Piškor glavom postigao pogodak. Isti igrač je u 37. minuti ponovo strijelac za 2:0. U 59. minuti brza akcija domaćih u kojoj je Mihalic probio po desnoj strani, uputio loptu Međumurcu koji je bio u izglednoj prilici, no odlučio se za asistenciju Vizingeru čija lopta pogađa stativu i odlazi u gol. U posljednjih pola sata još 4 pogotka domaćina, od toga 2 Međumurca. (z.p.)

IVANČICA 0
MEĐIMURJE 2
Ivanec - gradski stadion. Gledatelja. 150. Sudac: Stanić (Koprivnica). Strijelci: 0:1 Dodlek (64), 0:2 Puclin (75).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Kuzmić, Menzil, Puclin, Vabec (53. Vuk), Novko, Vuković (72. Kregar), Nynkeu, Dodlek (85. Kopasić), Petak. Trener: Damir Biškup
Najave Čakovčana da idu po 3 boda u Ivanec bile su realne i ostvarile su se. Zabilježili su važnu pobjedu pa su i dalje pred subotnji derbi s Nedelišćem u Čakovcu u samom vrhu tablice. Imali su u 1. poluvremenu ‘problema’ s vrlo grubom, da ne upotrijebimo neku težu riječ, igrom domaćina koju je sudac tolerirao. U 2. su poluvremenu inicijativu i bolju igru okrunili s dva pogotka. (j.f.)

Ostali rezultati 26. kola: Virovitica - Croatia 0:0, Podravina - Podravac 6:1, Slatina - Bjelovar 1:5.
1. Mladost/Ž 26 18 5 3 59:20 59
2. Međimurje 26 18 3 5 49:18 57
3. Podravina 26 17 3 6 67:32 54
4. Croatia 26 15 2 9 61:30 47
5. Nedeliš./-1 26 13 5 8 47:36 43
6. Virovitica 26 13 2 11 50:36 41
7. Bjelovar 26 11 6 9 41:25 39
8. Polet 26 11 4 11 34:38 37