Sport 26.09.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

3. HNL: Međimurje i Nedelišće slavili

MEĐIMURJE 3
PODRAVAC 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Slunjski (Varaždin). Strijelci: 1:0 Skoliber (17), 2:0 Skoliber (60), 3:0 Kuzmić (70).
Međimurje: Šafarić, Mesarić, Kuzmić, Golik (82. Vabec), Skoliber (88. Antonović), Novko, Halilović, Vuković, Nynkeu, Dodlek (72. Barat), Petak. Trener: Damir Biškup
Očekivana pobjeda u utakmici gdje su gosti na kraju rezultatski više nego dobro prošli. Inicijativa domaćih u prvom poluvremenu isplatila se u 17. minuti kada je nakon lijepe akcije koja je krenula od Golika, preko Dodleka i Halilovića, Skoliber ‘zaključio’ vodećim pogotkom. U drugom dijelu igrala je samo jedna, domaća momčad. U 60. minuti nakon dobro izvedenog udarca iz kuta Golika, Skoliber je s ruba gostujućeg kaznenog prostora bio precizan, a u 70. minuti ponovo je Golik dobro izveo udarac iz kuta, ovaj je put precizan za uvjerljivo vodstvo bio Kuzmić. Gosti su bili bezopasni. (J.F.)
BJELOVAR 3
MLADOST (P) 0
Bjelovar - gradski stadion. Gledatelja 150. Sudac: Stanić. Strijelci: 1:0 Jasika (13), 2:0 Šibenik (33), 3:0 Jasika (41).
Mladost/P: Farkaš, Habuš, Halić, Hrešć (75. Vuk), Balent, Magdalenić, Hladnik (11. Radiković), Sabol, Vugrinec, Biber, Kwedi (46. Mišić). Trener: Ivan Habuš
Utakmica riješena u prvih 45. minuta kada je domaćin ostvario prednost od 3:0. U nastavku domaćin je imao inicijativu ali rezultat se do kraja nije promijenio. (Z.P.)
IVANČICA 2
POLET 1
Ivanec - gradski stadion. Gledatelja 200. Sudac: Špoljarić. Strijelci: 1:0 Božak (40), 1:1 Turk (51), 2:1 Brezovački (61).
Polet: Đurkin, Karlovčec I, Karlovčec II, Sobočan, Hren, Turk (66. Radiković), Škvorc, Senčar (46. Begović), A. Goričanec, Šoštarić, Brezovečki (46. K. Goričanec). Trener: Krešimir Šenji
Nogometaši Poleta poraženi su mada su igrom zaslužili najmanje bod ali ponovo im je kao i mnogo puta dosad zakazala realizacija. Na početku utakmice dvije vratnice na svakoj strani. U 39. minuti nakon ubačaja Božak glavom postiže pogodak za 1:0. U 51. minuti nakon što je Šoštarić ubacio Turk glavom poravnava na 1:1. U 60. minuti Bochl sam iz kosa ide prema vrataru Đurkinu i postiže pogodak za 2:1. Do kraja gosti pokušavaju doći do poravnanja, imaju prilike ali ih ne realiziraju dok domaćin u samoj završnici pogađa vratnicu. (Z.P.)
NEDELIŠĆE 2
CROATIA 1
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hrašćica. Gledatelja 200. Sudac: Franolić. Strijelci: 0:1 Presečan (14), 1:1 Piškor (25, 11m), 2:1 Piškor (31, 11m).
Nedelišće: Posavec, Hrušoci, Đukes, Sečan, Pintarić, Jagec, Marčec (83. Perko), Vizinger (55. Jarić), Bujanić, Međumurac (88. Novak), Piškor. Trener: Nenad Marčec
Zanimljiva utakmica puna preokreta s čak tri dosuđena kaznena udarca za domaćina. U 14. minuti nakon jedne brze kontre gosti su poveli. U 17. nakon udarca Vizingera lopta je udarila u ruku gostujućeg igrača i sudac prvi put pokazuje na najstrožu kaznu. Udarac izvodi Jagec ali pogađa stativu. Osam minuta kasnije Vizingera u gostujućem šesnaestercu zaustavlja gostujući igrač sa dvjema rukama i sudac po drugi put pokazuje na najstrožu kaznu. Udarac sada izvodi Piškor, precizno, i rezultat glasi 1:1. Šest minuta kasnije Marčec izlazi sam pred gostujućeg vratara da bi pao i sudac i po treći put pokazuje na najstrožu kaznu. Ovaj diskutabilan kazneni udarac izazvao je pravu buru negodovanja kod gostiju. Udarac ponovo izvodi Piškor i preokreće rezultat na konačnih 2:1. (Z.P.)
GRANIČAR 0
ČAKOVEC 0
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 200. Sudac Koprić.
Graničar: Jambres, Gorupić (72. Latin), Beliga, D. Matotek, Kosec, E. Matotek (70. Ujlaki), Kos, Nađ, Kukec (86. Mikulan), Klekar, Horvat. Trener: Zoran Kastel
Čakovec: Krklec, Novak, Fajt, Gelo, Cvetković, Planinc (46. Kapeš), Hanc, Balent, Suvajac, L. Pintarić (62. Angelovski), P. Pintarić (87. Drožđek). Trener: Miljenko Dovečer
U prvom dijelu gledali smo dinamičnu igru u kojoj su domaći imali tri do četiri izrazite prilike ali se Kosec i Kos u najodlučnijim trenucima nisu znali pravovaljano snaći u realizaciji. U drugom dijelu više od igre imaju gosti koji mogu žali za promašenom prilikom Balenta u 59. minuti. Šansu utakmice imao je Kosec u 70. minuti kada je sam izbio ispred Krkleca, smeo se te je gostujuća obrana lako otklonila opasnost. Bilježimo u 79. minuti i 100% promašaj Ujlakija. (M.G.)

Ostali parovi 6. kola: Virovitica - Križevci 6:0, Slatina - Koprivnica 3:1, Podravina - Mladost (Ž) 0:0.
1. Međimurje 6 5 1 0 13:3 16
2. Podravina 6 4 1 1 17:5 13
3. Koprivnica 6 4 0 2 15:10 12
4. Slatina 6 3 1 2 9:6 11
5. Virovitica 6 3 1 2 19:10 10
6. Mladost/Ž 6 2 4 0 9:5 10
7. Croatia 6 3 0 3 16:8 9
8. Čakovec 6 2 2 2 8:11 8