Sport 31.10.2013. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:47.

3. HNL: Međimurje ispustilo vrh

POLET 3
CROATIA 3
Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 250. Sudac: Stojčević. Strijelci: 0:1 Jurić (12), 1:1 K. Goričanec (40), 1:2 Mrzlečki (60), 2:2 Radiković (62), 2:3 Mrzlečki (86), 3:3 Barat (90).
Polet: Đurkin, M. Novak (56. Jelen), N. Novak, Horvat, Hren, Karlovčec (40. Radiković), Škvorc (76. Vinko) Cvetković, A. Goričanec, Barat, K. Goričanec. Trener: Dražen Škvorc
Utakmica Poleta i Croatije bila je izuzetno uzbudljiva i neizvjesna u kojoj je postignuto čak šest pogodaka i koja je završila je bez pobjednika što je i najrealniji rezultat. Već u 12. minuti pogrešku domaćeg igrača koristi Jurić i postiže pogodak za 0:1. U 40. minuti A. Goričanec je uputio odličan udarac s velike udaljenosti, lopta pogađa vratnicu odbija se do K. Goričanca koji je posprema u gol za 1:1. U nastavku u 60. minuti nakon ubačaja Celišćaka, Mrzlečki glavom postriže pogodak za 1:2 da bi dvije minute kasnije Radiković zakucao loptu i poravnao na 2:2. Gosti u 86. minuti ostvaruju i treće vodstvo da bi u posljednjoj minuti nakon ubačaja iz kuta odlično reagirao Barat i glavom postigao pogodak za konačnih 3:3. (Z.P.)

PODRAVAC 1
MEĐIMURJE 1
Virje - igralište Podravca. Gledatelja: 100. Sudac: Gomerčić. Strijelci: 1:0 Rukelj (14), 1:1 Petak (66).
Međimurje: Šafarić, Dodlek, Kuzmić, Petak, Pintarić, Menzil, Golik, Vuković, Puclin, Skoliber, Kokot. Trener: Damir Biškup
Čakovčani su se neporaženi vratili iz Virja, mogli su zabilježiti uspjeh za što je bilo prilika, ali bilo je i situacija na koje nažalost nisu mogli utjecati. Nakon što su u 14. minuti nepotrebno „petljali“ pred svojim kaznenim prostorom slabi sudac Gomerčić dosudio je nepostojeći prekršaj za domaće iz kojeg je preciznim i neobranjivim udarcem Rukelj postigao vodeći pogodak. Do kraja poluvremena vrlo izgledne prilike za izjednačenje nisu iskoristili Dodlek i Kokot, u drugom dijelu susreta ni Puclin koji s metar, dva nije uspio loptu pospremiti u nebranjenu domaću mrežu. Izjednačujući pogodak postigao je u 66. minuti Petak, prethodno je Menzil dobro izveo slobodan udarac, domaći vratar loptu odbio, a Petak je „odbijanac“ preciznim udarcem poslao u mrežu. Do kraja susreta i daje inicijativa Čakovčana koji su u 2. minuti sudačke nadoknade preko Kokota postigli regularni pogodak što su sportski priznali i domaći, sudac Gomerčić i njegov pomoćnik to nisu uvažili, poništili su ga i susret je završen bez pobjednika. (J.F.)

BJELOVAR 3
GRANIČAR 0
Bjelovar - gradski stadion. Gledatelja: 120. Sudac: Pajtak(M. Bukovec). Strijelci: 1:0 Pušić (49), 2:0 Pavec (53), Pavec (70, 11m).
Graničar: Jambres, Mikulan. Cecelja, Lončar, Matotek, Kos, Nađ, Andrić, Latin, Hertelendi (86. Rebrek), Mlakar. Trener: Ladislav Furjan
Na teško gostovanje u Bjelovar Kotoripčani su otputovali sa svega 12 igrača. Izostala su, što zbog povreda i kartona, trojica standardnih prvotimaca, no unatoč tome Kotoripčani su pružili dostojan otpor. To se naročito odnosi na prvi dio susreta koji je okončan bez pogodaka. Nažalost početkom drugog dijela brzo su poklekli primivši u osam minuta dva pogotka. To ih nije pokolebalo, nastavili su i dalje upornom i borbenom igrom stvorivši nekoliko prigoda, od kojih je najizglednija bila pogodak u vratnicu. Nažalost to potpunog potonuća je došlo u 70. minuti kada su domaći postigli i treći pogodak iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Što reći za kraj? Želimo da igrači Graničara takvu borbenost i hrabrost pokažu u nedjelju u Kotoribi kada im u goste dolazi Slatina i kada navijači željno očekuju treću pobjedu. (M.G.)

NEDELIŠĆE 0
MLADOST (Ž) 1
Nedelišće - Trate. Gledatelja 250. Sudac: Špoljarić. Strijelac: Jelić-Balta (67).
Nedelišće: Novak, Pintarić, Levačić, Posavec, Bujanić, Marčec (74. Vojnović), Mihalic, Cindrić, Međumurac, Jarić, Ćosić (46. Golubić). Trener: Dražen Novak
Minimalni poraz Nedelišća u borbenoj ali ne i previše kvalitetnoj utakmici u kojoj se igra uglavnom odvijala na sredini terena i u kojoj su gosti sretno i spretno ostvarili pobjedu. Domaćin je u 36. minuti ostao s igračem manje jer je nakon što je bio udaren glavom od gostujućeg igrača domaći igrač Levačić uzvratio udarac te bio isključen dok gostujući igrač na opće zaprepaštenje i negodovanje domaćih igrača i navijača nije bio niti opomenut. Unatoč igraču manje domaćin je u nastavku utakmice dominirao ali je u 67. minuti stigla kazna kada je Jelić-Balta udarcem s daljine postigao pogodak vrijedan pobjede. (Z.P.)

ČAKOVEC 1
RUDAR 2
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja 200. Sudac: Križaić (Štefanec). Strijelci: 0:1 Šprajc (52), 0:2 F. Novak (55), 1:2 Balent (70, 11m).
Čakovec: Črnko, Sakač, Dibema, Emmanuel, V. Puclin, Hadžić, A. Korenika, Balent, J. Puclin, S. Korenika, Trivanović
Rudar: Rajf, Šprajc, Vurušić, Županec, Knežević (54. Kovačić), F. Novak (66. Rožman), Zadravec, Jezernik, N. Šoltić, D.Novak, M. Šoltić. Trener: Josip Filipan
Lokalni derbi nije zadovoljio, pamtit će se samo zaslužena pobjeda gostiju. Domaći su nešto bolje igrali u jednom dijelu drugog poluvremena, to nisu iskoristili, a u finišu susreta savladao ih je umor. Već u 2. minuti domaća je obrana pogriješila, a Knežević nije znao iskoristiti priliku, dobro je kao i više puta iza toga reagirao mladi domaći vratar Črnko. Prvi opasni udarac prema gostujućem golu uputio je Balent u 42. minuti, isti je igrač nepropisno zaustavljen u 44. minuti kada je imao slobodan prolaz prema vrataru Rajfu sudac Križaić se nije oglasio iako je prekršaj bio viđen i iz „aviona“. U 52. minuti gosti su došli u vodstvo, prvo nisu iskoristili još jednu povoljnu priliku, lopta je završila u korneru nakon toga velika gužva u domaćem „petercu“ gdje je očigledno fauliran vratar Črnko, Križaić opet nije reagirao, a Nino Šprajc neobranjivim udarcem loptu zakucao u mrežu. Vodstvo je u 55. minuti nakon greške domaće obrane povisio F. Novak, prethodno Knežević nije iskoristio još jednu priliku, dva je puta iza toga spašavao Črnko ispravljajući greške svoje obrane, a u 70. minuti dosuđen je u najmanju ruku vrlo diskutabilan kazneni udarac za domaće, gosti su opravdano protestirali, Balent je međutim bio siguran realizator. Domaći iza toga bez prilika za izjednačenje, gosti pak nisu iskoristili vrlo izgledne prilike u 86.minuti preko M. Šoltića i 90. minuti Nikole Šoltića koji s pola metra nije uspio pogoditi prazni domaći gol. Iza utakmice domaći nisu željeli davati izjave kolegama novinarima, mi ih znajući njihove postupke izjavu nismo tražili, a neslužbeno saznajemo da su prijavili suca utakmice zbog vrlo nekorektnih komentara prema predsjedniku domaćeg kluba. (J.F.)

VARAŽDIN 3
MLADOST (P) 0
Varaždin - Stadion NK Varteks. Gledatelja 20. Sudac: Gadžo. Strijelac: Petrović (31, 62, 69).
Mladost (P): Bendelja, Habuš, Erdelji, Lončarić (41. Sraka), Balent, Vuk (73. Kavran), Hladnik (46. Vlah), Sabol, Mihoci, Gelo, Jambrović. Trener: Damir Patafta
Izuzetno loša igra Preložana u susretu protiv Varaždina donijela je i poraz. U redovima domaćina posebno je bio raspoložen Petrović, strijelac sva tri pogotka. (Z.P.)

Ostali rezultati 11. kola: Koprivnica - Virovitica 1:3, Slatina - Podravina 0:6.
1. Bjelovar 11 7 4 0 36:8 25
2. Međimurje 11 7 3 1 29:10 24
3. Croatia 11 7 3 1 28:16 24
4. Podravina 11 6 3 2 30:10 21
5. Podravac 11 6 1 4 23:19 19
6. Koprivnica 11 5 3 3 30:12 18
7. Mladost/Ž 11 5 3 3 17:9 18
8. Rudar 11 4 4 3 16:18 16