Sport 14.11.2012. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 11:19.

3. HNL: Međimurje poraženo

POLET 1
VIROVITICA 0
Sv. Martin na Muri - gledatelja 300. Sudac: Franolić. Strijelac: A. Begović (36).
Polet: Đurkin, Karlovčec, Vinković, A. Begović, Hren, M. Begović, Škvorc (64. Rodrigue), Vinko (46. Sobočan), A. Goričanec (81. Horvat), Šoštarić, K. Goričanec. Trener: Krešimir Šenji
Polet je ostvario minimalnu ali potpuno zasluženu pobjedu protiv čvrste i neugodne Virovitice koja je prema propuštenim prilikama mogla biti puno uvjerljivija. Gosti su na početku utakmice krenuli agresivno na gol domaćina koji polako se uspije osloboditi njihovog pritiska da bi Andrej Goričanec nakon ubačaja pogodio vratnicu. Nakon toga i Vinko se našao u prilici ali ne uspijeva loptu ugurati u gol. Ipak u 36. minuti domaćin dolazi do pogotka na kraju vrijednog pobjede. Šoštarić je ubacio loptu pred gol gostiju da bi loptu na drugu vratnicu prenio gostujući igrač koju u gol glavom zakucava Ante Begović. (ZP)
MLADOST (P) 1
MLADOST (Ž) 6
Draškovec - igralište NK Draškovec. Gledatelja 150. Sudac: Pavlić. Strijelci: 0:1 Pavec (33), 0:2 Trupac (44), 0:3 Trupac (45), 1:3 Balent (48, 11m), 1:4 Pavec (55), 1:5 Bošnjak (60), 1:6 Pavec (77).
Mladost/P: Farkaš, Habuš, Sraka, Dominić, Halić, Balent, Furundžija, Magdalenić (65. Hrešć), Hladnik (46. Vugrinec (50. Kalšan), Sabol, Mišić. Trener: Krunoslav Bauer
U susretu dviju Mladosti na kraju je visoko slavila ona iz Ždralova. Domaćin je na početku utakmice stvorio stopostotne prilike koje ne uspijevaju realizirati. Kazna stiže u 33. minuti kada je Pavec nanizao nekoliko domaćih igrača izašao sam pred vratara i postigao pogodak za 0:1. U samoj završnici prvog dijela u 44. i 45. minuti Trupac odvodi goste na odmor s 3 pogotka prednosti. Domaćin je u 48. minuti nakon prekršaja nad Vugrincem koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru i koji zbog ozlijede napustio teren iz kaznenog udarca pogotkom Balenta smanjio na 1:3. Do kraja utakmice kvalitetniji i bolji gosti uz veliku pomoć obrane domaćina koja je igrala izuzetno loše uspijevaju ostvariti visoku pobjedu. (ZP)
PODRAVAC 3
ČAKOVEC 2
Virje - igralište Podravca. Gledatelja. 100. Sudac: Karlica (Garešnica). Strijelci: 1:0 Hrženjak (3), 2:0 Sabol (7), 2:1 Balent (29), 2:2 Hanc (85), 3:2 Roščić (90).
Čakovec: Prekupec, Korena, Ivančić, Planinc (73. Kapeš), Fajt, Jambrović, Balent, Suvajac (72. L. Pintarić), Drožđek, Hanc, P. Pintarić (89. Moreira)
Važan susret za obje momčadi, gdje su se na kraju po malo s(p)retno pobjedi veselili domaći. Koji su već u 7. minuti imali uvjerljivo 2:0 vodstvo. Iza toga pa do kraja susreta Čakovčani su se sredili, preuzeli inicijativu i u 85. minuti izjednačili. Prerano su se međutim veselili velikom bodu, domaći su u prvoj minuti sudačke nadoknade iskoristili nepažnju čakovečke obrane i postigli pobjedonosni pogodak. Čakovčani su bili bez trenera (o tome na drugom mjestu), momčad je vodio predsjednik Dušan Mikulaj i time ispunio želju da i on s klupe vodi momčad. Što u sadašnjoj situaciji i nije baš neki dobar potez. (JF)
KRIŽEVCI 3
GRANIČAR 1
Križevci - gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Ramić (Orahovica). Strijelci: 1:0 Mar. Vršak (43), 2:0 Blagaj (55), 2:1 Kos (66), 3:1 Škrlec (86).
Graničar: Jambres, Gorupić (46. Lončar), Beliga, D. Matotek, Kosec (53. E. Matotek), Hertelendi, Kos, Nađ, Kukec, Klekar, Horvat (46. Mikulan). Trener: Zoran Kastel
Fenjeraš iz Križevaca zabilježio je svoju drugu pobjedu protiv nes(p)retnih Kotoripčana. Kod 2:0 vodstva domaći imaju najstrožu kaznu. Izveo ju je, do sada sigurni, Dražen Hertelendi pogodivši vratnicu. Oni napadaju i dalje pa nakon toga prvi strijelac Kotoripčana Vilim Kos smanjuje rezultat, a nešto poslije ne koristi 100%-tnu prigodu. U jeku te nadmoći gosti zabijaju pogodak, ali je on, čini se neopravdano, poništen na intervenciju pomoćne sutkinje Barbare Vidović!? Tada se i igra gostiju raspada pa domaći i povećavaju svoje vodstvo.
U nedjelju u Kotoribu dolazi favorizirano „Međimurje“ (13.30 h). Prema riječima njihova trenera Biškupa idu na pobjedu i gotovo sa sigurnošću govore kako će uknjižiti sva 3 boda. (MG)
MEĐIMURJE 0
PODRAVINA 1
Čakovec - SRC Mladosti. Gledatelja: 400. Sudac: Špoljarić. Strijelac: 0:1 Valjak (81).
Međimurje: Šafarić, Dodlek, Petak, Kuzmić, Pintarić, Menzil, Vuković, Golik, Skoliber (46. Mesarić), Puclin (72. Kopasić), Halilović (85. Vabec). Trener: Damir Biškup
Bio je to za domaće najvažniji susret prvog dijela prvenstva, susret u kojem su trebali i mogli osigurati naslov jesenjeg prvaka. Umjesto toga slabom su igrom dozvolili gostima da zabilježe pobjedu i sada oni vode na prvenstvenoj tablici. Nije to bila posebno zanimljiva i kvalitetna utakmica, gosti su igrali dobro taktički, domaći pak po tradiciji nisu iskoristili inicijativu i nekoliko prilika postići pogodak. Već u prvih 45 minuta uglavnom neučinkovita inicijativa domaćih igrača. Svoju priliku iskoristio je Valjak u 81. minuti i postigao euro pogodak i riješio pitanje pobjednika. Domaćima se ponovo osvetila tradicionalna neefikasnost, to im je boljka tijekom cijelog jesenjeg dijela prvenstva. (JF)
BJELOVAR 3
NEDELIŠĆE 0
Bjelovar - gradski stadion. Gledatelja 150. Sudac: Koprić. Strijelci: 1:0 Kraljević (5), 2:0 Kraljević (14), 3:0 Vinković (19).
Nedelišće: Košir, Železnjak, Đukes, Pintarić, Jagec (63. Topolnjak), Marčec, Mihalic, Novak (46. Sečan), Međumurac, Jarić, Piškor. Trener: Dražen Novak
Najlošija utakmica Nedelišća u ovom dijelu prvenstva donijela je i potpuno zasluženu pobjedu domaćina. Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu u kojem je domaćin postigao tri pogotka. (ZP)

Ostali rezultati 13. kola: Koprivnica - Croatia 1:2, Slatina - Ivančica 0:2.
1. Podravina 13 9 2 2 38:14 29
2. Međimurje 13 9 2 2 23:9 29
3. Mladost/Ž 13 8 4 1 33:13 28
4. Croatia 13 7 1 5 29:17 22
5. Slatina 13 7 1 5 17:15 22
6. Bjelovar 13 6 2 5 21:12 20
7. Polet 13 6 2 5 22:22 20