Sport 07.03.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

3. HNL: Međimurje poraženo u Varaždinu

RUDAR 2
PODRAVINA 4
M. Središće - igralište Rudara. Gledatelja: 250. Sudac: Borivoj Stojčević (Čazma). Strijelci: 0:1 Valjak (5), 1:1 D. Šoltić (12), 1:2 Malec (17), 1:3 Valjak (24), 2:3 D. Šoltić (33, 11 m), 2:4 Pomper (90).
Rudar: Rajf, Šprajc, Vurušić, D.Šoltić, F. Novak, Zadravec, Stojko, N. Šoltić , D. Novak, Rihtarec (66. Jezernik), M. Šoltić (68. Čalopa). Trener: Josip Filipan
Zaslužena pobjeda gostiju, uz pomoć slabe i dekoncentrirane domaće obrane. Već u 2. minuti Valjak nije iskoristio veliku priliku, pogodio je prečku. Iskupio se 3 minute iza toga završivši dobru akciju navalnog reda. Domaći su poravnali preko Daria Šoltića nakon udarca iz kuta. Mogao je isti igrač iza toga postići vodeći pogodak, gosti su to kaznili preko Maleca koji je poentirao pored neodlučne domaće obrane. Valjak je povećao vodstvo gostiju, ponovo je domaća obrana zaspala. U 33. minuti jedan gostujući igrač u gužvi pred svojim golom igrao je rukom, a Dario Šoltić bio precizan s 11 metara. Točku na „i“ stavio je Pomper u brzoj kontri. ■ Za vrijeme poluvremena odgovorni iz kluba uz pljesak iz gledališta predali su donedavnom uspješnom treneru Antonu Srši posebno uramljenu sliku igrača s kojima je kao trener postigao veliki uspjeh - plasman u 3. HNL-sjever. (JF)
MLADOST (P) 2
GRANIČAR 2
Čukovec - igralište NK Čukovec. Gledatelja 150. Sudac: Hruškar. Strijelci: 1:0 Vlah (15), 2:0 Sraka (46), 2:1 Gorupić (58), 2:2 Dan. Nađ (64).
Mladost/P: Piljak, Sraka, Ivančić, Halić (46. Vuk), Balent, Vlah (46. Hrešć), Sabol, Mihoci (67. Erdelji), Caban, Jambrović, Mišić. Trener: Slobodan Sudec
Graničar: Vidović, Gorupić (62. Hertelendi), Mikulan (53. Kučan), Cecelja, Lončar, Stojkov, Kos, Dan. Nađ, Matotek (19. Paveli), Latin, Dar. Nađ. Trener: Ladislav Furijan
Iako su Preložani pred utakmicu najavljivali pobjedu, na kraju su su se morali zadovoljiti bodom. Domaćin je došao u vodstvo u 15. minuti kada je Caban odlično proigrao Vlaha koji s desetak metara postiže pogodak za 1:0. Odmah u nastavku utakmice nakon ubačaja s kuta Sabola, Balent glavom prebacuje loptu do Srake koji povećava vodstvo na 2:0. Nakon toga domaćin posustaje a gosti preuzimaju inicijativu. U 58. minuti Paveli je odlično ubacio a Gorupić smanjio na 2:1. Šest minuta kasnije ponovno Paveli ubacuje nakon prekida dugu loptu koja ispada domaćem vrataru iz ruku a Danijelu Nađu nije bilo teško da je s nekoliko metara pospremi u gol za 2:2. (ZP)
VARAŽDIN 2
MEĐIMURJE 0
Varaždin - igralište Varteksa. Gledatelja: 200. Sudac: Špoljarić (Virovitica). Strijelac: Roginić (15, 72).
Međimurje: Šafarić, Dodlek, Kuzmić, Petak, Puclin (37. Skoliber), Vuković, A. Korenika (65. Vuk), Kokot, Golik, Novko, Hernandez (80. S. Korenika)
Neočekivani poraz Čakovčana koji ih je odmah na početku ‘zbacio’ s vodeće pozicije. Igrali su igrači trenera Biškupa više nego slabo, neki kao da su zalutali na teren. Osim Kuzmića, Petaka, Golika i vratara Šafarića koji ne snosi krivicu za primljene golove, svi ostali igrači i trener zaslužuju velike kritike. Tako ne igra momčad koja pretendira osvojiti naslov prvaka, koja je gotovo svakodnevno, ponekad i dva put dnevno trenirala. ■ Oba pogotka za Varaždin postigao je mladi Roginić (za Varaždin su 8 igrača juniorskog ili kadetskog uzrasta, 4 od njih s našeg područja), donedavno vratar u varaždinskoj momčadi. A Čakovčani su po prvi put igrali u novim dresovima crne boje, bez reklame na prsima, što je izazvalo razne komentare među gledateljima i navijačima čakovečkog kluba. (JF)
ČAKOVEC - CROATIA 0:8 prekid
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 30. Sudac: Mihael Belović (Čakovec). Strijelci: 0:1 Suvajac (3), 0:2 Prlić (10), 0:3 Prlić (14), 0:4 Pavlović (20), 0:5 Suvajac (23), 0:6 Prlić (25), 0:7 Jurić (26), 0:8 Pavlović (28).
Čakovec: Bauer, Bilješko, Gal, Bedić, Bubnjar, Jakšić, Božičković, Dubravac
Već viđeno od strane Čakovca, ništa nisu naučili tijekom stanke, nastavljaju po starom sramotiti ugled najstarijeg međimurskog kluba i grada Čakovca. Počeli su utakmicu sa 7 igrača, u 9. minuti ušao je osmi, a do 36. minute koliko je susret trajao gosti su im postigli 8, mogli još koji pogodak. Nisu imali na klupi ni trenera, u 36. minuti naglo su se “ozlijedila” dva igrača i susret je prekinut po već viđenom scenariju iz dva susreta prvog dijela prvenstva. Ostaje tako i dalje otvoreno pitanje može li tako i dokle tako? ■ Prije utakmice u NK Čakovcu najavljivali su posebnu konferenciju za tisak na kojoj su trebali obavijestiti javnost o svojim akcijama. Prvo za petak, kasnije i subotu, obje kao i ona najavljena pred petnaestak dana na istu temu, nisu održane (?!). (JF)
NEDELIŠĆE 1
KOPRIVNICA 3
Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja 350. Sudac: Pavličić. Strijelci: 1:0 Međumurac (48), 1:1 Jambor (49), 1:2 Takač (51), 1:3 Haračić (54).
Nedelišće: Košir, Kolarić, Vojnović, Levačić 5, Batarilo, Posavec (46. Ćosić), Cindrić, Hanc (57. Vizinger), Novak (46. Mihalic), Bujanić, Međumurac. Trener: Goran Međumurac
Iako su silno željeli da na proljetnoj premijeri ostvare pobjedu nogometaši Nedelišća zahvaljujući pogreškama u obrani su poraženi od ipak kvalitetnije Koprivnice. Domaćin je došao u vodstvo kada je Ćosić proigrao Međumurca koji po lijevoj strani ulazi u gostujući šesnaesterac te s desetak metara postiže pogodak za 1:0. Odmah u sljedećem napadu nakon ubačaja neodlučnost domaćeg vratara i igrača koristi Jambor te glavom poravnava na 1:1. Nakon duge lopte gostiju Takač je okrenuo domaćeg igrača pucao i pogotkom preokrenuo rezultat na 1:2. Dvije minute kasnije Haračić upućuje udarac iz daljine da bi lopta pogodila domaćeg igrača promijenila smjer i završila u golu domaćih za konačnih 1:3. (ZP)
SLATINA 1
POLET 2
Slatina - igralište NK Slatina. Gledatelja 150. Sudac: Stanić. Strijelci: 0:1 K. Goričanec (23), 1:1 Ciglar (70, 11m), 1:2 Barat (90).
Polet: Đurkin, Sobočan, Turk, Begović, Hren, Škvorc, Čurin (90. Zadravec), Cvetković (68. A. Goričanec), Radiković, Barat, K. Goričanec (84. Karlovčec). Trener: Dražen Škvorc
Odlične vijesti iz Slatine gdje su nogometaši Poleta ostvarili tešku ali potpuno zasluženu pobjedu. Poveli su u 23. minuti kada je u odlično izrađenoj akciji Karlo Goričanec postigao pogodak. Do odlaska na odmor Polet ima odlične prilike preko K. Goričanca i Barata koje ne uspijeva realizirati. Domaćin je poravnao u 70. minuti nakon diskutabilnog kaznenog udarca i kada se očekivalo da će utakmica završiti bez pobjednika nakon kornera lopta je došla do Barata koji je zakucava u gol te donosi svojoj ekipi vrijednu pobjedu. (ZP)

Ostali rezultati: Virovitica - Mladost (Ž) 2:2, Bjelovar - Podravac 2:0.
1. Croatia 16 10 4 2 45:21 34
2. Međimurje 16 10 3 3 47:15 33
3. Podravina 16 10 3 3 45:15 33
4. Bjelovar 16 8 7 1 43:16 31
5. Koprivnica 16 9 4 3 44:19 31
6. Mladost/Ž 16 8 5 3 44:12 29
7. Virovitica 16 7 4 5 22:24 25