Sport 14.03.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:02.

3. HNL: Međimurje se vratilo na vrh

POLET 0
NEDELIŠĆE 1
Sv. Martin na Muri - igralište NK-a Polet. Gledatelja 400. Sudac: Krasnić. Strijelac: Međumurac (7).
Polet: Đurkin, Karlovčec, Begović, Horvat (46. Goričanec), Škvorc, Sobočan, Cvetković (88. Zadravec), Čurin, Barat, Radiković, Turk. Trener: Dražen Škvorc
Nedelišće: Košir, Sakač, Vojnović, N. Pintarić, Batarilo, T. Pintarić (50. Mihalic), Bujanić, Marčec (62. Posavec), Novak (76. Topolnjak), Cindrić, Međumurac. Trener: Goran Međumurac
U uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici odigranoj pred oko 400 gledatelja Nedelišće je taktički odlično postavljenom igrom ostvarilo minimalnu ali zasluženu pobjedu. Već u 7. minuti Međumurac je iz slobodnog udarca s dvadesetak metara postigao pogodak na kraju vrijedan pobjede. Domaćin tada kreće odlučnije, u nekoliko navrata je opasno priprijetio da bi gosti ponovo preko Međumurca imali priliku koju ne realiziraju. Slijedi vratnica Radikovića te u nastavku utakmice i Čurina čija se lopta odbija u ruke gostujućeg vratara. Prvo ime utakmice Međumurac uputio je s dvadesetak metara pravi projektil da bi lopta udarila u vratnicu te se odbila na nekoliko metara do Marčeca i Sakača koji su se spetljali te ovaj drugi glavom promašio prazan gol. U 72. minuti gosti ostaju s igračem manje jer im je zbog druge javne opomene isključen Bujanić. Domaćin preuzima inicijativu, u nekoliko navrata opasno prijeti ali gosti se uspješno brane. (z.p.)

KOPRIVNICA 13
ČAKOVEC 0
Koprivnica - gradski stadion. Gledatelja:100. Sudac: Vargović (Virovitica). Strijelci: 1:0 Tucaković (4, 11 m), 2:0 Haračić (12), 3:0 Haračić (27), 4:0 Jambrušić (29), 5:0 Haračić (32), 6:0 Herent (53), 7:0 Horvatinović (60), 8:0 Skrivanich (65), 9:0 Tucaković (67), 10:0 Herent (69), 11:0 Horvatinović (74), 12:0 Horvatinović (75), 13:0 Skrivanich (78).
Čakovec: Trivanović, Bilješko, Gal, Rogošić, Koren, Božičković, Pušić, Jakšić, Bedić, Bubnjar, Ključević (53. Dubravac)
Najvažnija vijest iz Koprivnice je da je utakmica odigrana. Iako su Čakovčani zakasnili na početak pa je počela s 10-ak minuta zakašnjenja. A umjesto posebnog komentara treba pogledati samo rezultat koji je mogao biti i uvjerljiviji u korist domaćina. Tako su Čakovčani i dalje nastavili po starom, sramote ugled kluba i grada, ostaje pitanje kako će se stvari odvijati do subote i susreta u Čakovcu s Poletom. Ako do istog dođe? (j.f.)

MEĐIMURJE 4
MLADOST (P) 1
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 200. Sudac: Lončar (Virovitica). Strijelci: 1:0 Skoliber (10), 1:1 Ivančić (20), 2:1 Hernandez (46), 3:1 Skoliber (61), 4:1 Puclin (85).
Međimurje: Šafarić, Dodlek, Kuzmić, Vabec, Petak, Puclin, Skoliber, Novko, Kokot (83. S. Korenika), Hernandez, Golik. Trener: Mario Kovačević
Mladost/P: Piljak, Habuš, Sraka, Ivančić, Halić, Balent, Vlah, Vuk (78. Kavran), Sabol, Mihoci (81. Erdelji), Jambrović (65. Mišić). Trener: Slobodan Sudec
Lokalni derbi zasluženo na strani domaćina. Igrali su Čakovčani bolje i efikasnije, posebno u drugom dijelu na kojem je kao novi trener uspješno debitirao Mario Kovačević. U prvom dijelu uglavnom izjednačeno. U 10. minuti mladi Skoliber završio je pogotkom vrlo lijepu akciju Golika i Dodleka. Deset minuta iz toga gosti su poravnali rezultat. U 46. minuti odlično je reagirao Hernandez na ubačaj Puclina i glavom postigao vodeći pogodak, prethodno je pogriješio Habuš. U 61. minuti Skoliber je svoj drugi, a treći pogodak domaćih postigao nakon dobre akcije Kokota i Novka. Dvije minute iza toga bilježimo i dvije velike greške pomoćnog suca Babića kada su domaći bili u akcijama za postići pogotke, kojeg je postigao Puclin. Uputio je dobar udarac s 20-ak metara, lopta se odbila od jednog gostujućeg obrambenog igrača i završila u mreži.
P.S. Tijekom tjedna prije utakmice mnogo problema u klubu. Došlo je do promjene na trenerskoj klupi; zbog dugovanja prema Zakariji Miroševiću (igraču koji u 1. ligi gotovo da nije igrao, a bilo bi dobro znati imena krivaca za tu situaciju) koje nije u potpunosti plaćeno (plaćena samo glavnica, a nisu plaćene kamate), Čakovčanima je na prvenstvenoj tablici oduzet bod (žalba koju su uputili to nije spriječila iako su navodi u žalbi opravdani), a u Gradu Čakovcu dobili su “odbijenicu” glede preoblikovanja kluba u sportsko dioničko društvo. Dobili smo i mnogo neopravdanih kritika na naš napis iz varaždinske utakmice oko crnih dresova u kojima su Čakovčani igrali. Dajemo samo ispravku da je na dresovima bila reklama firme “Proming” čiji je vlasnik Novinščak sponzorirao kompletnu opremu. (j.f.)

GRANIČAR 0
RUDAR 1
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 200. Sudac: Križaić. Strijelac: Stojko (75).
Graničar: Jambres, Gorupić (79. Mikulan), Latin, Cecelja, Lončar, Stojkov, Paveli, Kos, Kučan (84. Mlakar), Hertelendi. Nađ. Trener: Ladislav Furijan
Rudar: Rajf, Jezernik (46. Stojko), Šprajc, Vuri (68. Županec), Vurušić, D. Šoltić, Da. Novak, Zadravec, N. Šoltić, Di. Novak, M. Šoltić
S dosta opreza i obostranog respekta su oba suparnika ušla u utakmicu. Nastavili su u obostrano nervoznoj i rastrganoj igri pa je već do 29. minute dodijeljeno 5 žutih kartona. Prvu prigodu su imali gosti u 30. min. kada je Vurušić oštro pucao iskosa s lijeve strane koji je Jambres odlično obranio. Domaći su prvi udarac na vrata gostiju uputili u 40. minuti kada je udarac Cecelje Rajf rutinirano obranio. Drugi dio počeo je preslikom prvog, obostrano se griješilo. U 52. minuti zbog drugog žutog kartona isključen je nervozni Dario Šoltić, no to domaćima nije nimalo koristilo. Naprotiv gosti su poveli nakon što je Stojko iskoristio nespretnost i nonšalantnost domaće obrane pa je iskosa s desne strane uputio prizemni udarac u lijevu stranu vratiju nemoćnog Jambresa. U upitnom sudačkom kriteriju vidjeli smo 13 žutih kartona (domaćima 6, gostima 7) i 2 crvena D. Šoltić (52), Zadravec (90). (m.g.)
Snimio Z. Premuš

Ostali rezultati 17. kola: Bjelovar - Virovitica 3:1, Podravac - Slatina 1:0, Croatia - Varaždin 1:2, Podravina - Mladost (Ž) 1:1.
1. Međimurje 17 11 3 3 51:16 36
2. Podravina 17 10 4 3 46:16 34
3. Bjelovar 17 9 7 1 46:17 34
4. Croatia 16 10 4 2 45:21 34
5. Koprivnica 16 9 4 3 44:19 31
6. Mladost/Ž 17 8 6 3 45:13 30
7. Podravac 17 8 1 8 28:32 25
8. Virovitica 17 7 4 6 23:27 25