Sport 04.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:42.

3. HNL: Međimurje slavilo u Ludbregu

VIROVITICA 2
GRANIČAR 1
Virovitica - SRC Vegeška. Gledatelja:200. Sudac: Sabljić (Stara Plavnica). Strijelci: 1:0 Lach (45, 11 m), 2:0 Kovačević (79), Kos (87).
Graničar: Jambres, Rebrek, Latin, Cecelja, Lončar, Stojkov, Paveli, Zadravec (77. Kos), Tilošanec (88. Fundak), Nađ, Mlakar. Trener Ladislav Furjan
Graničar je u oslabljenom i izrazito pomlađenom sastavu gostovao u Virovitici i gdje zasluženo poražen u vrlo borbenoj utakmici u kojoj su domaći bili znatno bolji suparnik. Oni su vršili pritisak prvih 20-ak minuta i pritom promašili nekoliko izglednih prilika. Kad su već svi očekivali poluvrijeme, jedanaesterac za Viroviticu koji domaći pretvaraju u vodstvo 1:0. Skrivio ga je Jambres i pritom zaradio opomenu. Nakon nesporazuma u obrani Graničara Virovitičani povisuju na 2:0 u 79. minuti, ali Vilim Kos nakon nekoliko minuta smanjuje na 2:1. (m.g.)
PODRAVINA 1
MEĐIMURJE 2
Ludbreg - Gradski stadion. Gledatelja: 300. Sudac: Gomerčić (Otrovanec). Strijelci: 0:1 Puclin (13), 0:2 Dodlek (16), 1:2 Bochl (88).
Međimurje: Šafarić, Dodlek, Pintarić (86. Kokot), Kuzmić, Petak, Puclin, Vuković, Vuk (90. Korenika), Skoliber, Golik, Novko. Trener Mario Kovačević
Važna i zaslužena pobjeda Čakovčana, koja je trebala biti uvjerljivija. Rano su igrači trenera Kovačevića postigli preko Puclina i Dodleka uvjerljivo vodstvo, do kraja poluvremena u 45. minuti Dodlek i nešto ranije Skoliber nisu realiziralI prilike da vodstvo bude još uvjerljivije. U drugom poluvremenu nastavak inicijative Čakovčana, prilike za povećanje vodstva nisu iskoristili Puclin, Skoliber i Dodlek pa su domaći 2 minute pred kraj preko Bochla postigli ‘počasni’ pogodak. (j.f.)
RUDAR 1
KOPRIVNICA 3
M. Središće - igralište Rudara. Gledatelja: 200. Sudac: Špoljarić (Virovitica). Strijelci: 0:1 Herent (24), 0:2 Haračić (26), 0:3 Brzoja (30), 1:3 Čalopa (62).
Rudar: R. Rajf, Jezernik, Šprajc, Vurušić, Županec, D. Šoltić, Stojko, N. Šoltić, Novak, Rihtarec (76. Radiković), M. Šoltić (61. Čalopa). Trener Josip Filipan
Novi neuspjeh Rudara na domaćem terenu, treći uzastopni u drugom dijelu prvenstva. Prvenstveno zbog slabe igre u obrani, posebno u 1. poluvremenu. Što su gosti iskoristili i lakše od očekivanja došli do pobjede. Za samo 6 minuta iskoristili su te slabosti i preko Herenta, Haračića i Brzoje postigli 3 laka pogotka i već tada najavili svoje ambicije oko konačnog pobjednika. U 2. nešto bolja igra domaćih posebno nakon 62. minute kada je mladi Čalopa postigao efektan pogodak s ruba gostujućeg kaznenog prostora. Imao je iza toga u 67. i 90. minuti velike prilike postići pogotke Dario Šoltić, oba se put istakao gostujući vratar Sokač, u 70. minuti slabi sudac Špoljarić nije na Dariu Šoltiću sudio kazneni udarac, pa su domaći igrači i gledatelji opravdano bili nezadovoljni takvim ‘suđenjem’. (j.f.)
MLADOST (P) 1
POLET 2
Draškovec - igralište NK Draškovec. Gledatelja 300. Sudac: Križaić. Strijelci: 0:1 Sraka autogol (31), 1:1 Sabol (35), 1:2 Turk (85).
Mladost/P: Piljak, Habuš, Sraka, Ivančić, Halić, Balent, Vlah, Hladnik (46. Vuk), Sabol, Mihoci (84. Erdelji), Caban. Trener Slobodan Sudec
Polet/SMnM: Đurkin, Sobočan (60. Čurin), Karlovčec, Begović, Hren, Goričanec, Škvorc (90. Horvat), Goričanec, Barat, Cvetković (46. Radiković), Turk. Trener Dražen Škvorc
Crveni kartoni: Vlah (64), Sabol (88)
Pred lijepim brojem gledatelja međimurski derbi donio je zanimljivu, borbenu i neizvjesnu utakmicu u kojoj su se na kraju radovali gosti. Nakon udarca Hladnika gostujućeg igrača lopta pogađa u ruku ali sudac ništa ne svira što je donijelo buru negodovanja. U 31. minuti veliku pogrešku domaćih koristi A. Goričanec koji je uputio udarac a Sraka loptu posprema u vlastitu mrežu za vodstvo gostiju. U 35. minuti sam pred gostujućeg vratara izlazi Caban dok ga vratar Đurkin ruši te sudac pokazuje na najstrožu kaznu a vrataru Đurkinu pokazuje žuti karton što je ponovno kod domaćina stvorilo negodovanje jer su tražili isključenje. Siguran s bijele točke bio je Sabol koji je poravnao na 1:1 U nastavku slijedi dosta nervozna utakmica da bi u 64. minuti domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Vlah. Brojčanu prednost koriste gosti te u 85. minuti nakon ubačaja Turk postiže pogodak vrijedan pobjede. Do kraja utakmice domaćin ostaje s 9 igrača jer im je zbog druge javne opomene isključen Sabol. (z.p.)
ČAKOVEC 1
BJELOVAR 6
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 50. Sudac: Babić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Krstić (7), 0:2 Kuprešak (21), 0:3 Kuprešak (26), 0:4 Kuprešak (44), 0:5 Kuprešak (55), 1:5 Vico (84), 1:6 Ljubić (87).
Čakovec: Trivanović, Vinković (46. Vico), Rašić, Rogošić, Bilješko, Dodig, Bubnjar, Jakšić, Almeida, Džimbeg, Jukić. Trener Josip Zbiljski
Najvažnija vijest s utakmice koju su gosti lako riješili u svoju korist, je da su domaći odigrali svih 90 minuta, da su imali dovoljan fond igrača, postigli su i pogodak, a imali su i izuzetnog slabog, neraspoloženog vratara. Najviše zbog tog razloga su već u 1. poluvremenu primili 4, a u 2. poluvremenu još 2 pogotka. U 2. su poluvremenu međutim igrali bolje, bili dijelom i ravnopravni protivnik Bjelovarčanima. Susret je bio i vrlo fer, protekao je bez i jednog dodijeljenog kartona. Nakon ovog susreta za očekivati je da će Čakovčani do kraja prvenstva sada igrati bolje i ozbiljnije. (j.f.)
NEDELIŠĆE 2
SLATINA 0
Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja 300. Sudac: Krasnić. Strijelci: 1:0 Marčec (44), 1:1 Cindrić (90).
Nedelišće: Novak, Pintarić, Levačić, Batarilo, Kolarić (88. Posavec), Marčec (65. Bujanić), Topolnjak, Cindrić, Međumurac, Golubić (13. Vizinger), Vojnović. Trener Goran Međumurec
Nogometaši Nedelišća ostvarili su protiv Slatine vrlo važnu i potpuno zasluženu pobjedu. Od početka utakmice domaćin je dominirao terenom da bi u 30. minuti Međumurac s ruba šesnaesterca pogodio vratnicu, lopta se odbila do Vizingera koji ne uspijeva zatresti mrežu. Minutu prije odlaska na odmor po desnoj je strani probio Vizinger koji odlično proigrava Marčeca a ovaj iz teške pozicije postiže lijep pogodak za 1:0. U nastavku i dalje domaćin dominira, Vojnović i Batarilo opasno prijete da bi se u 80. minuti Posavec našao u odličnoj prilici, no spetljao se i ova je prilika otišla u nepovrat. Ipak, u 90. minuti nakon prodora Međumurca, Cindrić postiže pogodak za konačnih 2:0. (z.p.)