Sport 09.05.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:44.

3. HNL: Međimurje zadržalo vrh tablice

25. kolo
POLET 2
MEĐIMURJE 2
Sv. Martin na Muri - igralište Poleta. Gledatelja: 400. Sudac: Horvat (Čakovec). Strijelci: 0:1 Kokot (3), 1:1 K. Goričanec (70), 2:1 K. Goričanec (81), 2:2 Skoliber (90)
Lokalni derbi završen je bez pobjednika. Već u 3. minuti gosti su postigli vodeći pogodak, nakon slobodnog udarca s 20 metara Golika Kokot je bio precizan glavom. Domaći su inicijativu preuzeli od 64. minute i ubrzo je Karlo Goričanec izjednačio, a u 81. minuti postigao i vodeći pogodak. Kada se očekivala domaća pobjeda u 3. minuti sudačke nadoknade mladi Skoliber je postigao pogodak. (jf)
A. ČAKOVEC 0
MLADOST (P) 7
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 30. Sudac: Stojčević. Strijelci: 0:1 Balent (12), 0:2 Vlah (13), 0:3 Vlah (19), 0:4 Sabol (34), 0:5 Hladnik (39), 0:6 Balent (70), 0:7 Duspara-ag (74
Sve već viđeno na utakmicama Čakovčana, koji su ovaj put s 9 igrača odigrali svih 90 minuta, borili se i zahvaljujući neefikasnosti Preložana i dobrim obranama Bauera primili samo 7 golova. (jf)
PODRAVAC 6
GRANIČAR 1
Virje - sportski park. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Lončar (Virovitica). Strijelci: 1:0 Njegač (25), 2:0 Grgić (36), 3:0 Grgić (47), 4:0 Grgić (62), 5:0 Lončar-ag (77), 5:1 Ceselja (87), 6:1 Njegač (88)
Slabi Kotoripčani još su jedanput donijeli kući previše pogodaka. Deklasirao ih je favorizirani sastav domaćih, odnosno Grgić s hat-trikom. Graničar je uglavnom prijetio preko Marija Pavelija koji nije imao raspoložene suigrače. Čast gostiju spriječio je Nikola Cecelja jednim dalekometnim topovskim udarcem, a za što je on specijalista. (mg)
NEDELIŠĆE 1
RUDAR 0
Nedelišće - stadion Trate. Gledatelja 300. Sudac: Slunjski. Strijelac: Hanc (27).
U međimurskom derbiju minimalnu ali potpuno zasluženu pobjedu ostvario je domaćin. Pobjedonosni pogodak postigao je Hanc glavom u 27. minuti. Domaćin od 69. minute ostaje bez vratara Košira koji se ozlijedio te pošto na klupi nisu imali rezervnog vratara na gol je stao igrač Vizinger ali unatoč tome indisponirani gosti nisu niti jedanput opasnije zaprijetili. (zp)
26. kolo
CROATIA 4
POLET 0
Orahovica - igralište Croatia. Gledatelja 150. Sudac: Stanić. Strijelci: 1:0 Jurić (17), 2:0 Prlić (23), 3:0 Jurić (30), 4:0 Jurić (90).
Polet: Đurkin, Sobočan, Karlovčec, Begović, Hren, Vršić, Goričanec, Škvorc (60. Novak), Goričanec, Barat (26. Zadravec), Radiković (60. Šardi). Trener Dražen Škvorc
Bez četiri kvalitetna stožerna igrača nogometaši Poleta izgubili su u Orahovici protiv Croatie s 4:0. Da stvar bude gora u 26. minuti ozlijedio se i Barat, ponajbolji igrač Poleta. Domaćin je do 23. minute poveo 2:0 da bi odličnu priliku za pogodak promašio Goričanec. Domaćin u 30. minuti postiže i treći pogodak riješava utakmicu. U nastavku ravnopravna igra, gostima je poništen pogodak Goričanca zbog navodnog zaleđa za kojeg gosti tvrde da ga nije bilo, da bi u sudačkoj nadoknadi postigli i četvrti pogodak. (zp)
MEĐIMURJE 3
PODRAVAC 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja:150. Sudac: Vugrinec (Sv. Đurđ). Strijelci: 1:0 Vabec (44), 2:0 Skoliber (69), 3:0 Skoliber (87).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Dodlek, Kuzmić, Vabec (85. Šimunić), Petak, Puclin, Novko (88. Jambrović), Skoliber, S. Korenika (85. Kamenić), Golik. Trener Mario Kovačević
Iako u nekompletnom sastavu Čakovčani su zabilježili očekivanu i važnu pobjedu koja je prema viđenome, iako se igralo po velikoj hladnoći, vjetru i kiši, morala biti uvjerljivija. Nakon sijaset promašaja, u 44. minuti Vabec je na dodavanje Dodleka postigao pogodak pa su domaći ipak poluvrijeme završili zasluženim vodstvom.
U 2. poluvremenu iako su igrali protiv jakog vjetra i dalje su imali inicijativu i niz neiskorištenih prilika. Skoliber je ipak postigao i 2 pogotka, prvi u 69. minuti kada je sa 16 metara bio precizan s ruba kaznenog prostora, a drugi put u finišu susreta kada se dobro snašao i iz povoljne pozicije postigao svoj drugi, a domaći treći pogodak. (jf)
GRANIČAR 1
BJELOVAR 2
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 100. Sudac: Lončar. Strijelci: 0:1 Nađ (5), 1:1 Nađ (58), 1:2 Pavec (59).
Graničar/K: Vidović, Gorupić (60. Matotek), Beliga, Mikulan, Cecelja (81. Rebrek), Lončar, Stojkov, Paveli, Nađ, Latin, Hertelendi
Uz pomoć vjetra i nošeni ambicijama gosti su vrlo rano poveli početničkom pogreškom Cecelje pogotkom Nađa u 5. minuti. Domaći su bezrazložno krenuli u nadigravanje s kvalitetnijim gostima i u tome su pretjerano griješili. Preko Lončara domaćin je uputio prvi izravni udarac prema golu gostiju u 25. minuti. Do izjednačenja je došlo kada je Danijel Nađ glavom nadvisio gostujuću obranu da bi minutu kasnije gosti poveli preko Paveca na identičan način. S obzirom na reputaciju od igre gostiju smo više očekivali dok su domaći dali svoj maksimum. (mg)
MLADOST (Ž) 4
NEDELIŠĆE 0
Ždralovi - igralište Brdo. Gledatelja 100. Sudac: Krasnić. Strijelci: 1:0 Pavić (21), 2:0 Sučić (28), 3:0 Sučić (44), 4:0 Sučić (70).
Nedelišće: Kocijan, Levačić, Posavec (46. Novak), Kolarić, Marčec, Topolnjak, Vizinger, Sakač, Cindrić, Hanc (54. Međumurac), Bujanić (46. Pintarić). Trener Goran Međumurac
Nedelišće je u Ždralovima protiv Mladosti poraženo rezultatom 4:0. Već u prvom dijelu utakmice Pavić i u dva navrata Sučić riješili su pitanje pobjednika dok je točku na i stavio svojim trećim pogotkom prvo ime utakmice Sučić. (zp)
RUDAR 10
M. Središće - igralište Rudara. Gledatelja:100. Sutkinja: Ivana Martinčić (Koprivnica). Strijelci: 1:0 D. Šoltić (11), 2:0 D. Šoltić (31), 3:0 F. Novak (37), 4:0 Čalopa (48), 5:0 Šprajc (64), 6:0 Knežević (61), 7:0 D. Šoltić (69).8:0 F. Novak (79), 9:0 D. Šoltić (80), 10:0 D. Novak (90)
Rudar: M. Rajf, Šprajc, B. Vurušić (66. Podgorelec), Knežević, D. Šoltić, F. Novak, Zadravec (65. S. Vurušić), Čalopa, N. Šoltić, D. Novak, M. Šoltić (54. Radiković). Trener Smiljan Liklin
Čakovec: Trivanović, Duspara, Bilješko, Rogošić, Dodig, Bubnjar, Jakšić, Božičković, Jukić, Almeida, Cerovec. Trener Ivan David
Prva pobjeda domaćih u 2. dijelu prvenstva na domaćem terenu. U lokalnom derbiju ‘mušterije’ su im bili Čakovčani, s kojima nije trebalo posebno dobro igrati i postići 10 pogodaka. Uz samo malo bolju preciznost i ozbiljnost pobjeda je mogla biti i uvjerljivija. Čakovčani tijekom 90 minuta nisu ni jednom ugrozili domaćeg vratara. (jf)
MLADOST (P) 0
VARAŽDIN 5
Draškovec - igralište NK Draškovec. Gledatelja 100. Sudac: Vargović. Strijelci: 0:1 Petrović (30), 0:2 Rog (43), 0:3 Petrović (61), 0:4 Režić (88, 11m), 0:5 Petrović (89).
Mladost/P: Piljak, Habuš, Erdelji, Ivančić, Balent, Vlah (46. Vuk), Hladnik (82. Hrešć), Sabol (67. Halić), Mihoci, Caban, Jambrović. Trener Slobodan Sudec
Ipak kvalitetniji i bolji gosti iz Varaždina ostvarili su visoku i potpuno zasluženu pobjedu protiv na ovoj utakmici slabijeg domaćina u utakmici koja je odigrana po hladnom, kišovitom i vjetrovitom vremenu. Mladost je na početku utakmice u nekoliko navrata opasno priprijetila. Nakon jednog prekida i ubačaja u kojem je Caban nadskočio gostujuće igrače i loptu skrenuo glavom do Hladnika koji postiže pogodak, sudac ga nakon intervencije pomoćnika poništio što je dovelo do negodovanja kod domaćina kao i prvi pogodak gostiju kojeg je postigao Petrović u 30. minuti za kojeg domaćin da je postignut iz sumnjive situacije. U nastavku utakmice gosti potpuno dominiraju i postižu još 4 pogotka. (zp)

Ostali rezultati - 25. kolo: Varaždin - Virovitica 5:1, Slatina - Mladost (Ž) 0:2, Bjelovar - Podravina 2:0, Koprivnica - Croatia 1:0; 26. kolo: Virovitica - Koprivnica 0:1, Podravina - Slatina 3:2.
1. Međim./-1 26 17 6 3 71:20 56
2. Bjelovar 26 16 8 2 75:26 56
3. Koprivnica 26 17 4 5 79:24 55
4. Mladost/Ž 26 14 7 5 66:19 49
5. Croatia 26 13 6 7 62:34 45
6. Varažd./-1 26 13 5 8 57:27 43
7. Podravina 26 12 7 7 57:36 43
8. Podravac 26 13 4 9 54:43 43