Sport 29.04.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:44.

3. HNL: Međimurju derbi i vodstvo

MEĐIMURJE 1
KOPRIVNICA 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 250. Sudac: Pavlić (Varaždin). Strijelac: Novko (4).
Međimurje: Šafarić, Pintarić, Dodlek, Petak, Puclin, Vuković, Skoliber, Vuk (77. S. Korenika), Kokot (90. Vabec), Golik, Novko. Trener Mario Kovačević
Derbi je opravdao najave, šteta da nije bilo više pogodaka za što je bilo prilika s obje stane. Igralo se svih 90 minuta otvoreno i borbeno, pogodak koji je odlučio na kraju ipak zasluženog pobjednika postignut je već u 4. minuti. Odličnu akciju cijelog navalnog reda okončao je Novko preciznim udarcem s 20-ak metara. Prijetili su gosti, ali bili nedovoljno precizni. U 2. poluvremenu mnogo uzbuđenja. Prvo je u 51. minuti Herent pucao sa 16 metara malo kraj gola, kao i 2 minute iza toga Puclin s ruba gostujućeg kaznenog prostoga, a u 54. minuti vratar Sokač dobro je reagirao nakon udarca Golika. Dobar je bio i slobodan udarac Dodleka u 71. minuti, vratar Sokač bio je ponovo spreman baš kao i na suprotnoj strani u 74. minuti domaći vratar Šafarić. Posljednjih 10 minuta nova uzbuđenja. Prvo u 82. minuti kada je Skoliber na dodavanje Dodleka glavom pucao kraj gola, na suprotnoj strani u 84. minuti najbolja prilika gostiju za izjednačenje. Jambor je sam s 4 metara pucao preko praznog, nebranjenog domaćeg gola. U kontri je u prilici u istoj minuti bio i Kokot, a u 90. minuti Skoliber je pogodio stativu pa na kraju veliko veselje domaćih, sada su ponovo sami vodeća momčad na tablici. (J.F.)
GRANIČAR 0
POLET 3
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 200. Sudac: Horvat (Čk). Strijelci: 0:1 Barat (17), 0:2 K. Goričanec (25), 0:3 Begović (44).
Graničar/K: Vidović, Gorupić, Beliga, Mikulan, Cecelja, Stojkov, Paveli, Kos (80. Dravec), Matotek (70. Rebrek), Latin, Hertelendi. Trener Ladislav Furijan
Polet: Đurkin, Sobočan, Karlovčec (27. A. Goričanec), Begović, Hren, Vršić (84. Šardi), K. Goričanec, Barat, Cvetković, Turk, Čurin (36. Radiković). Trener Dražen Škvorc
Gosti su uzeli ponuđeno što im je omogučila indiferentna domaća obrana. Najprije je Barat neobranjivim udarcem s 18 metara pogodio donji desni ugao nemoćnog Vidovića a devet minuta poslije je K. Goričanec sa 17 metara iskosa s lijeve strane zabio loptu u suprotni ugao ponovo nemoćnog domaćeg vratara. Imali su gosti još prigoda, a samo je sreća spašavala domaće no nije ih spasila u 44. minuti ka je Ante Begović glavom naskočio sve u obrani domaćih i poslao loptu u mrežu vratara Vidovića. Drugi dio počeo je laganom terenskom inicijativom domaćih što je u 57. minuti rezultiralo prečkom Vilima Kosa. U danjim napadima domaći su previše griješili. (M.G.)
RUDAR 1
SLATINA 2
M. Središće - igralište Rudara. Gledatelja: 150. Sudac: Jalžabetić (Koprivnica). Strijelci: 0:1 Bubaš (16), 0:2 Bubaš (28), 1:2 N. Šoltić (79).
Rudar: R. Rajh, S. Vurušić (80. Čalopa), Vuri, B. Vurušić, Županec, D. Šoltić, F. Novak, Zadravec, Stojko, Podgorelec (71. Radiković), N. Šoltić. Trener Josip Filipan
Novi neuspjeh domaćih, gosti su sve njihove greške, a bilo ih je mnogo, znali iskoristiti. Nakon grešaka domaće obrane i njihovog vratara Bubaš je to iskoristio i postigao dva pogotka. U 32. minuti Dario Šoltić nije iskoristio opravdano suđeni kazneni udarac. Do kraja susreta imali su domaći više, uglavnom neučinkovite inicijative. Gostujuća obrana na čelu s raspoloženim vratarom Mehmetijem lako je rješavala sve situacije pred svojim golom, pa na kraju njihovo opravdano veselje pomalo neočekivanom pobjedom. Domaći sigurno nisu očekivali ovakav ishod i sada su u sve nepovoljnijoj situaciji na prvenstvenoj tablici. Nekompletnost sastava ne smije biti opravdanje za vrlo neučinkovitu igru, posebno u završnici svih akcija. (J.F.)
MLADOST (P) 3
NEDELIŠĆE 1
Draškovec - igralište NK Draškovec. Gledatelja 200. Sudac: Gadžo. Strijelci: 1:0 Hladnik (2), 1:1 Međumurac (8), 2:1 Caban (16), 3:1 Vuk (41).
Mladost/P: Piljak, Habuš, Ivančić (79. Vlah), Halić (84. Erdelji), Balent (88. Sraka), Vuk, Hladnik, Sabol, Mihoci, Caban, Jambrović. Trener Slobodan Sudec
Nedelišće: Kocijan, T. Pintarić (46. Bujanić), N. Pintarić, Levačić, Posavec, Topolnjak, Vizinger, Sakač, Cindrić, Međumurec, Hanc (62. Kolarić). Trener Goran Međumurec
Susret Mladosti i Nedelišća donio je borbenu utakmicu u kojoj je potpuno zasluženo slavio domaćin. Već u 2. minuti Caban je odlično proigrao Hladnika koji izlazi sam pred vratara i preciznim udarcem postiže pogodak za 1:0. Gosti uspijevaju u 8. minuti nakon izigrane akcije pogotkom Međumurca poravnati na 1:1. U 16. minuti Caban glavom postiže pogodak za 2:1 da bi prvo ime utakmice Hladnik u 41. minuti u brzoj izigranoj akciji izašao pred gostujućeg vratara i postigao pogodak za 3:1. (Z.P.)
VARAŽDIN 10
A. ČAKOVEC 0
Varaždin - stadion Varteksa. Gledatelja: 200. Sudac. Vargović (Virovitica). Strijelci: 1:0 Malnar (12), 2:0 Rebernik (19), 3:0 Petrović (20), 4:0 Egri (34), 5:0 Egri (39), 6:0 Malnar (45), 7:0 Petrović (73), 8:0 Režić (76, 11 m), 9:0 Režić (82, 11 m), 10:0 Malnar (87).
Arceha Čakovec: Bauer, Bilješko, Čermak, Rogošić, Bubnjar, Almeida, Jakšić, Pušić, Jukić, Rašić, Novak (46. Bošnjaković). Trener Ivan David
Ništa nova što se tiče Čakovca, jedino dodatak imenu. Utakmica je kasnila 15 minuta dok se Čakovčani nisu dogovorili u svlačionici da počnu. Do kraja 1. poluvremena primili su 6, do kraja utakmice još 4 gola, ukupno 10, mogli i više da su domaći igrali ozbiljnije i efikasnije. I to bi bilo to, jer teško je komentirati nešto što se zna već prije utakmice. (J.F.)
Snimio Zlatko Premuš

Ostali rezultati 24. kola: Virovitica - Croatia 3:2, Podravina - Podravac 2:2, Mladost (Ž) - Bjelovar 1:2.
1. Međim./-1 24 16 5 3 66:18 52
2. Bjelovar 24 14 8 2 71:25 50
3. Koprivnica 24 15 4 5 77:24 49
4. Mladost/Ž 24 12 7 5 60:19 43
5. Croatia 24 12 6 6 58:33 42
6. Podravina 24 11 7 6 54:32 40
7. Podravac 24 12 4 8 48:39 40
8. Varažd./-1 24 11 5 8 47:26 37