Sport 28.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 10:37.

3. HNL: Međimurski derbi Nedelišću

* MEĐIMURSKI PRAZNIK NOGOMETA ZASJENILE SU NEDELIŠĆANSKE "SKITNICE"

NEDELIŠĆE 2
MLADOST (P) 1
Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja 400. Sudac: Prološčić (Osijek). Strijelci: 0:1 Hižman (29), 1:1 Mihalic (49), 2:1 Mihalic (50).
Nedelišće: Posavec, Stanković (46. Zanjko), Belović, Đukes, Vibovec, Zavrtnik, Bujanić, Mihalic, Jagec (90. Perišić), Fučko (83. Celinger), Treska. Trener: Ivica Mihalić
Mladost/P: Marčec, Balent, Bađari, Radiković, Krznar, Dodlek, Bukal (80. Hrešč), Hižman, Habuš (76. Magdalenić), Sabol, Jarić. Trener: Zoran Kraljić
Žuti kartoni: Jagec, Treska, Belović, Vibovec, Posavec (Nedelišće), Balent, Radiković, Krznar (Mladost). Igrač utakmice: Saša Mihalic
Međimurski derbi sportskih prijatelja ali na terenu ljutih suparnika. Prekrasno proljetno vrijeme na Hraščici privuklo je oko 400 gledatelja koji su vidjeli borbenu i neizvjesnu utakmicu s dva različita poluvremena koja je na kraju završila pobjedom domaćina. Gosti su bolje krenuli u utakmicu, bili bolja ekipa dok je prvu prigodu za pogodak imao gostujući igrač Bukal u 16. minuti koji je nakon brze akcije izbio malo iskosa sam ispred vratara, pucao ali mu Posavec brani udarac da bi se lopta ponovo odbila do istog igrača koji biva srušen unutar šesnaesterca domaćih ali sudac ništa ne svira.
0:1 Hižman - igrala se 28. minuta kada je za goste bio dosuđen na velikoj udaljenosti slobodan udarac kojeg je izveo Jarić, silovito, loptu ne uspijeva potpuno zaustaviti Posavec već je kratko odbija te je u gol iz neposredne blizine posprema Hižman. Veliko slavlje gostujućih igrača i navijača da bi do odlaska na odmor domaćin priprijetio preko Mihalica koji šalje loptu iznad gola.
1:1 Mihalic - odmah na početku utakmice već u 49. minuti Mihalic je s oko 25 metara postigao prekrasan pogodak pogodivši gornji desni kut nemoćnog vratara Marčeca. Pogodak kakav se malo kada vidi i na televizijskim ekranima.
2:1 Mihalic - i još se slavlje domaćih nije stišalo a već u sljedećem napadu po lijevoj se strani probio na ovoj utakmici jako dobar Bujanić koji je uputio centaršut na drugu stativu da bi obrana gostiju nevjerojatno loše reagirala. Na pravom mjestu našao se ponovo Mihalic i glavom postigao pogodak za 2:1. Erupcija oduševljenja domaćih navijača, posebno “Skitnica” koji su pretjerali sa slavljem bacajući dimne bombe pored gostujuće klupe s rezervnim igračima što je krajnje nekorektno, te posebno vrijeđanje gostujućih igrača i njihovog čelnog čovjeka te samog grada pogrdnim riječima.
Nakon preokreta i dalje je domaćin bio bolja ekipa. Nizale su se prilike (Belović, Mihalic...), no bez učinka. I gosti su u dva navrata uputili udarce s daljine koji su bili neprecizni, pa je utakmica završila pobjedom domaćina.
Nakon utakmice predsjednik domaćih koji je i vodio ekipu Ivica Mihalić je rekao:
- Pravi međimurski derbi odigran pred velikim brojem gledatelja donio je uzbudljivu utakmicu. U poluvremenu smo napravili određene korekcije u koncepciji igre što je urodilo plodom te smo uspjeli u nastavku preokrenuti rezultat te stići do zaslužene pobjede. Pohvalio bih cijelu ekipu na odličnoj borbenosti, igri i pobjedi.
Prvo ime utakmice bio je Saša Mihalic koji je nakon sanirane ozlijede iz utakmice u utakmicu sve bolje igra dok je protiv Mladosti s dva pogotka bio najzaslužniji što je njegova ekipa slavila pobjedu:
- Kao što smo očekivali utakmica je bila čvrsta, borbena i neizvjesna u kojoj smo nakon ne baš sjajnog prvog dijela u nastavku zaigrali puno bolje i došli do zaslužene pobjede.
Trener gostiju Zoran Kraljić je opisao utakmicu:
- Odigrali smo jako slabu utakmicu, po meni najlošiju ovog proljeća što je rezultiralo da smo na kraju poraženi. Domaćin je maksimalno iskoristio našu lošu igru i slabosti te je nakon našeg vodstva preokrenuo rezultat te ostvario pobjedu.
Nogometaši Nedelišća pobjedu su proslavili u pizzeriji Šut gdje im je vlasnik Miljenko Vizinger pripremio odlično jelo ispod peke i obilje pića te je slavlje u odličnoj atmosferi trajalo do kasnih sati.
Zlatko Premuš

Rezultati 26. kola: NAŠK - Višnjevac 1:0, Mladost (P) - Koprivnica 1:0, Bjelovar - Croatia 3:0, Mladost (C) - MV Croatia 3:1, Grafičar V. - Slavija 1:2, Belišće - Olimpija 1:0, Lipik - Nedelišće 5:0, Đakovo - Graničar 0:1, Sloboda - Križevci 2:3.
Ostali rezultati 27. kola: Sloboda - NAŠK 3:0, Križevci - Đakovo 2:2, Graničar - Belišće 0:1, Olimpija - Lipik 4:3, Koprivnica - Grafičar V. 2:1, Slavija - Mladost (C) 2:3, MV Croatia - Bjelovar 6:1, Croatia - Višnjevac 2:1.
1. Lipik 27 16 4 7 74:37 52
2. MV Croat. 27 16 3 8 67:35 51
3. Slavija 27 15 4 8 44:35 49
4. Graničar 27 14 5 8 50:38 47
5. Olimpija 27 13 6 8 63:42 45
6. Mladost/C 27 12 9 6 44:30 45
7. Croatia 27 12 6 9 45:34 42
8. Đakovo 27 11 8 8 39:32 41